دریاچه هم به حال من از دور می گریست*

دلم گرفته برای دریاچه. از دور نمی تونم بگم وضعیتش چطوره اما بنابر دیده های قبلی خودم در چند سال پیش حس می کردم این دریاچه تشنه است و یه روز از این تشنگی می میره. درسته که من کارشناس این مسائل نیستم اما وضعیتش چنان مشهود بود که میشد فهمید چه بلایی سرش اومده.

دلم بیشتر میگیره وقتی یادم میاد همیشه وقتی میرفتم ارومیه صبحهای زود از دور می دیدمش و بیشتر دلم می سوزه که یکی از دلایل از بین رفتنش این بوده که من و امثال من دو ساعت زودتر به مقصد برسیم. 

پی نوشت: مردمی رو که برای نجات دریاچه سعی می کنند درک می کنم. دریاچه برای همه مردم ایرانه و همه ماها باید به فکرش باشیم وسعی کنیم نجاتش بدیم امیدوارم بعضی ها که خودشون رو به خواب زدند بیدار بشن.

عکس نوشت: این عکس رو من سال 87  از دریاچه گرفتم امیدوارم کسی به فکر دریاچه بیفته و کاری بکنه تا دیر نشده.

×شعر از شهریار.

/ 20 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سامورايي

چندی قبل داشتم مجموعه مقالاتی از یکی اقوام نزدیکم که از کارشناسان اقتصادی خبره کشور هست و انتقاداتش رو درباره طرح های در حال انجام می خوندم وقتی میدیدم ندانم کاری و جهالت چه بلاهایی بر سر این مملکت اورده و در اینده بیشتر از این خواهد اورد واقعا میخواستم گریه کنم برای گریه کردن چیزهای زیادی هست دریاچه فقط یکی از اونهاست

یک انسان

مسئله اینه! کی بفکر بیفته!!!؟ یادم نیست کجا خوندم: آدما لایق شرایطی که برای عوض کردنش تلاشی نمیکنند، هستند...

قندک

ظاهرا قرار است بزودی داخلش برج سازی کنند!

سمیه

سلام به فکر چی هستن تا بخوان به فکر این دریاچه باشن [ابرو]

سلام و عطر آویشن

چند سال بعد : شما یادتون نمیاد ! اینجا که الان کویره یه زمانی یه دریاچه بزرگ بود!!

دِی دخت

چه کاری میشه واسش کرد ؟ ! [سوال]

دوستان سلام

از بس که از اول انقلاب مدام سنگ و شن ریختند توش که جاده بکشند برای تبریز.حالا اگر فاصله بین ارومیه و تبریز یکم زیادتر می شد چی می شد؟!گند زدند به دریاچه رفت.واقعا که!

بلندترین

شما یادتون نمیاد یه زمانی ایرانی حرمت نمک رو نمی شکست... [دلشکسته]

زهره

سلام برشکوه عزیز...بعدمدتها ازکافی نت اومدم بهت سری بزنم که دیدم این بست گذلشتی...من بهترین سالهای عمرم کناراین دریاچه گذراندم وخاطره هاازش دارم ... مثل این میمونه که یکی ازعزیزام درحال احتضاره[ناراحت]