موضوع

دارم برگه های امتحانی را تصحیح می کنم که خسته می شوم برای تغییر کار و تغییر روحیه تصمیم می گیرم انشا زبان بنویسم موضوع کم اورده ام از این موضوع آزاد در انشا خوشم نمی ایید. به جای اینکه دست ادم را باز بگذارد می بندد.

مریم موضوع خوبی را مطرح می کند چطور یک موضوع برای نوشتن انتخاب می کنید. من کمی تغییرش می دهم و می کنم اهمیت موضوع در سخنرانی.

متنی فارسی پیدا می کنم تا مطالعه کنم و بعد انشا بنویسم. یک جمله اش به دلم می نشنید می گوید خیلی از سخنرانها بدون انتخاب موضوع شروع به حرف زدن می کنند و واضحست صحبتشان بی محتوا می شود. 

این جمله را برای بقیه می خوانم و موضوع را به بحث می کشانیم که حرفم می کشد به اینجا که میگم اب بستن کاری نداره مثلا درباره بانک اقتصاد جهانی می خوای صحبت کنی که نمی دانی چیست. می توانی درباره بانک و اقتصاد و جهان جدا جدا  صحبت کنی بعد همه را به هم ربط بدهی ولی نمی دانم این جور هر دنبیل حرف زدن بی سر و ته از اب در می آیید و همه می فهمند چیزی بارت نیست. وسط این بحث جدی یاد یه خاطره درباره آب بستنهای خودم  افتادم . خب تمام این صغرا و کبرا چیدن در این پست بیان این خاطره بود.

اگه یادتون باشه روز معلم یادی از یکی از معلمهایم کردم خانوم حسن زاده. خانوم حسن زاده معلم ریاضی و علوم ما بود. عادت داشت هر روز جواب تمرین و پرسشهای علوم را در دفترهامون  ببینه. من یه روز پرسشهای علوم رو حل نکرده بودم . برای اینکه ضایع نشم زنگ تفریح جلوی سئوالات که خالی بود در دفترم یه چیزهای نوشتم اخر داستان میگم چی نوشتم. خانوم حسن زاده هم به عادت مالوف اومد بالای سر هر کدوم و دفترها رو نگاه کرد و رد شد دفتر من رو هم دید و چیزی نگفت. حالا کنجکاوید بدونید چی نوشتم. خب می گم اول سئوال رو بگم بعد جوابم.

سئوال: چرا از تانکرهای سوخت رسانی زنجیر آویزان است؟

جواب: تانکر خوب است تانکر با زنجیر خوب است سوخت خوب است زنحیر خوب است تانکر سوخت رسانی خوب است زنجیر بی تانکر هم خوب است. زنجیر با تانکر بهتر است از تانکر بی زنجیر. اگر تانکر زنجیر نداشته باشد که بد است بهترین تانکر تانکر با زنجیر است باز همم تانکر خوب است.

بعد از تعریف این خاطره خواهرم گفت پس حالا جمله های بی ربط توی برگه های دانشجوهات رو باید درک کنی. این خاطره خوب وقتی به یادم من افتاد. 

 

 

 

 

 پی نوشت: به نظر شما موضوع این پست چیه؟

/ 19 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هرمـس

خیلی خیلی ممنون چندبار خوندمش ، الانم مدیر گفت دوهفته تاشروع کلاس ها وقت دارم که تصمیم بگیرم ، باور می کنی تا حالا اینقدر جایی گیر نکرده بودم واسه تصمیم گیری . امیدوارم هرچی که اتفاق می یفته به صلاحم باشه چون همیشه همین رو به خدا می گم خوب یا بد اراده خداست و بعدشم تلاش من . هر چی پیش بیاد باز هم خیر ِ . بازم ببخشید اگه وقت کاری دیگه رو ازت گرفتم . دبیر دیفرانسیلمون جناب پایداری هستش ، می شناسی ایشون رو ؟ ای کاش کنارم بودی روی ماهت رو می بوسیدم . بارم مرسی زیاد ِ زیاد .

هرمـس

مرسی ممنونم ازت . [خجالت]

پریسا

این روزها بازار التماس دعا واسه نمره داغه.....

الی

این طور کهمعلومه دانشجوهات نمی تونن کلک خودت رو بهت بزنن !

سلام و عطر آویشن

موضوع : نقش زنجیر تانکرهای سوخت رسانی در بانک اقتصاد جهانی [نیشخند]

من

سلام دوست عزیز خوشحال میشم به وبلاگ تازه تاسیس من بیای و با نظراتت خوشحالم کنی . اسم وبلاگم اینه : خاطرات یک بیمار آدرسشم هست : www.my-personal-diary.blogfa.com منتظر حضور گرم و صمیمی شما هستم. قربان شما : من

یک انسان

ای ول استعداد پاسخ گویی! شما بد نیست یک دولت پاسخ‌گو تشکیل دهید [نیشخند] موضوع: هر دنبیلی! راستش رو بخواین روی این کلمه ایست زدم چون نمیدونستم کتابیه!!

فيتزكارالدو

تو دانشگاه ما اينجوري نوشتنو سخنراني كردنو تدريس مي كردن. ايشا.. تو يه پست مي نويسمش.

فيتزكارالدو

تو دانشگاه ما اينجوري نوشتنو سخنراني كردنو تدريس مي كردن. ايشا.. تو يه پست مي نويسمش.

سارا

سلام شما استادید / چه خوب منم یه خاطره بگم؟ درس تاریخ داشتیم و معلمم برای من یه معلم کلاسی گذاشته بود که دوست نداشتم اون از من امتحان بگیره درنتیجه من در جواب سوال که نادر شاه را چه کسی کشت؟ نوشته بودم. مگه شما مفتشی یا قاضی؟ شایدم باز پرسی در هرصورت فکر نمیکنم به شما ربطی داشته باشه که چه کسی نادر شاه رو کشت/ اون هم نامردی نکرد و برگه رو داد به معلمم و خانم معلم سر کلاس خوند