ارتباطات جدید

دو روز پیش که با دوستم زهرا صحبت می کردم گفت ای کاش تو وایبر یه گروه تشکیل می دادیم تا با دوستان درس و دانشگاهمان در ارتباط باشیم من هم استقبال کردم و بعد از حرفمون یه گروه تشکیل دادم و بچه هم کلاسی و هم اتاقی و اشنای دوره ارشد رو اد کردم. جالب اینه که بیشتر دوستان استقبال کردن با اینکه خیلی از دوستانی که باهاشون در ارتباط بودم وایبر ندارن و این دوستانی بودن که خیلی دوستان نزدیک هم نبود و نقاط مشترک بعضی از اونها خود من بودم. بعد از ساخت این گروه دیدم بعضی از دوستان خبر هم رو اصلا ندارن و من در تعجب موندم  که زمان زیادی نگذشته و خوشبختانه در زمانی ما دانشجو بودیم تازه موبایل همه گیر شده بود و شماره تلفنهای همدیگر رو بیش و کم داشتند ولی باز هم خبر هم رو نداشتن. نکته جالب این بود که همه تشنه صحبت با هم بودن و یه روز نبودم 345 پیغام رد و بدل شده بود. شاید همه ما خودمون رو درگیر روزمرگی می کنیم همیشه میگیم دوستانمون چه بی وفا هستن و سراغ ما رو نمی گیرن اما هرگز گامی برای ارتباط برقرار کردن نمی نهیم منتظریم اون طرف زنگ بزنه خودم هم همین طورم.

پی نوشت:‌ من اولویت اولم وبلاگه بعد فیس.بوکه بعد وات.س آپ و اخرش وای.بره تو اینجور قرتی بازیهاست. درسته که ادم نیاز داره به ارتباط برقرار کردن این وسایل ارتباطی خوبند ولی ما رو یه جوری ماشینی کرده اون هم به این خاطر که به جای اینکه صدای هم رو بشنویم اس ام اس یا کامنتهای کیلویی می فرستیم و همدیگر رو فراموش کردیم شاید بگید داریم اس میدیم ولی به نظرم فراموش کردنه وقتی یادمون میره با هم حرف بزنیم و تا شادیها و غصه هامون رو از راه صدا به مهم منتقل کنیم ارتباط نوشتاری خوبه اما وقتی میشه نوشته های که قبلا برای دوستت فرستاده بودی رو دوباره برات بفرسته و اصلا دقت در این نکنه خودت فرستنده اون نوشته بودی پس ارتباط صورت نگرفته فقط یکی گفته و دیگری نشنیده. شاید میگن ما انسانهای تنهایی در این عصر هستیم دروغ نیست.

عکس نوشت: این هم لاکهای منه نمی دونم تازگیها علاقه من به لاک چرا زیاد شده.

 

/ 8 نظر / 19 بازدید
الهه

راستش من اصلا از این ارتباطات خوشم نمیاد حتی تو مهمونی ها میبینیم همه گوشی هاشون دستشونه و مدام حواسشون به اون گوشیشونه بهتره قبل از اینکه ی چیزی انقد فراگیر بشه اول فرهنگ سازی بشه اما چقد لاک های قشنگی داری:-) یکی دیگه بخری میشه ۲۰ تا:-)

یاسمن

سلام عزیزم. خوبی؟ چقدر لاکهات خوشگله... خوشششش بحالت! [بغل] +من قبلا فیس بوک بودم. الان نه. الان جز وبلاگ هیج جایی رو ندارم. اونم که می بینی چقدر کم سر می زنم. واقعا تنهاییم...

خاطره

چقدر لاک داری دختر ...وووووووی من کلا 4 تا دارم همونا رو هم هی یادم میره بزنم[نیشخند]

حدیث

خخخخخخخخخخ خیلی جالب لاک هات من یدونه هم ندارم!! یعنی چرا یکی داشتم از بس استفاده نکردم پوکید!

مهتاب

سلام پرشکوه جان گروه وایبر دوستانه خیلی خوبه منم چند تایی عضوم .و البته از چند تایی هم زدم بیرون حوصلشون رو نداشتم لاکهات خیلی نازن شاید منم یه مدت بیفتم رو مود لاک زدن . یادمه یه مدت کلاس چرم دوزی می رفتی منم تازه دارم می رم . اگر توصیه ای چیزی داشتی ممنون می شم بهم بگی . دیگه از کیفهایی که می دوختی خبری نیست ؟

مونا

سلام پرشکوه جان. گروه وایبر مال بچه های ارشده یا تربیت معلم؟چندوقت پیش فاطمه ر میگفت یه گروه تو ولیبر تشکیل بدیم. اگر موافقی انجام بدیم.ممنون

سوگند

قسمت لاکش رو دوست می دارم چون به شدت لاک دوست دارم و محاله بدون لاک باشم ضمن اینکه سلیقمون به هم نزدیکه توی رنگای لاک بد این حرفا خوبی عزیزم؟

مرتضی

استفاده از تکنولوژی های جدید برای برقراری ارتباط خیلی خوبه ولی نباید فراموش کنیم که هنوز که هنوزه هیچی نمی تونه جای ارتباطات کلامی رو بگیره.[لبخند][گل] این عکس لاکهای شما هم ما رو به هوس انداخت یه عکس از کتابهای کتایخونه ام بندازم تا دلتون حسابی آب بشه.[چشمک][خجالت]