اربعه

1- قبل از تعطیلات تابستانی دانشگاه به خاطر تغییراتی که در سیستم بیمه ایجاد شده دانشگاه  رفته بودم. مثل اینکه در سال جدید رسم بر این شده که برای طی مراحل قانونی باید حتما پزشک معتمد بیمه حتما ما را رویت کند. نامه را گرفتم و یک هفته ای انداخته بودم ته کیفم اخرش سه شنبه رفتم دکتر. اونجا بود که کاربرد تازه ای برای گواهینامه رانندگی پیدا کردم واقعیت امر یادم رفته بود که با خودم شناسنامه و کارت ملی ببرم برای اولین بار کارتم رو رو کردم. جالب این بود که پزشک معتمد بیمه پرشکوه رو می شناخت و طعم شیرین پرتغالهاش رو هم چشیده بود.

2- دو روز پیش رفتم با مامان دکتر برای من و مامان چهار بسته از یک دارو  نوشت موقع برگشتن من از دارو خونه سر کوچه مون دارو رو گرفتم. دیشب موقع سحر مریم هم از همون دارو استفاده می کنه تو تاریکی میره دارو بخوره می بینه دارو تموم شده میره از بسته های جدید بر میداره. در یخچال رو می بنده و تو تاریکی یه ورق قرص رو از جعبه بر می داره تو همون تاریکی متوجه رنگ روشن قرص میشه برق رو روشن می کنه می بینه بعله قرص اشتباه است و داروخانه به خاطر شباهت ظاهری دو جعبه, قرص رو اشتباه داده. مریم میگه خوردن بیش از حد این دارو موجب خونریزی داخلی میشی. مریم میگه درست اشتباه داروخونه بود ولی خوب نگاه کنیم اشتباه از کارخونه است شباهت بیش از حد این دو نوع دارو موجب میشه که تو دارو خونه به خاطر خطا انسانی اشتباه پیش بیاد فرض کنید که این دارو رو یه دکتر داروساز نمی خواست بخوره و یه ادم بیسواد بود فرض کنید چه بلای سرش می اومد.

3- تصمیم گرفتم پست قبل رو حذف کنم دلخوری بود که تصمیم گرفتیم قراموش کنیم برای اینکه فراموش شود باید شرایط فراموشی را فراهم کرد پس پست قبل حذف می شود از همه دوستان که کامنت گذاشتن عذر خواهی می کنم.

4- بعد از چند روز از حادثه زلزله سرانجام گروهی از رشت را یافتیم که می خواستند به کمک بروند سعی کردیم مقداری که در توان داریم کمک کنیم . وسایل جمع شده را درون ساکی ریختیم که با ان من به حج رفته بودم هنوز کارت سفر داخل جیب جلو ساک بود آن را بیرون کشیدم به جایش کارتی که اقلام داخل ساک را برا ان  نوشته ام را می گذارم. با خودم  فکر می کنم چه ساک جالبی است چه سفرهای را تجربه کرده. امیدوارم این سفر پر حاصلتر از ان سفر باشد.

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بی سرزمین تر از باد

سلام تا اونحائیکه من می دونم بسته بندیهای دارویی دارای رنگهای استانداردی هستن.مشکل اصلی از اون داروخانه ای بوده که بسته های هم رنگ رو یحتمل کنار هم چیده.

عموعماد

سلام در جریان دلخوری نیستم! چی شده بود؟!!! یه بارم یه جا اسم مارو اول نوشته بودن اونم شما حذف کردی؟!!!!:) دستت درد نکنه که به فکر مردم دیگه ای واقعا تو این روزا باید بهشون کمک کرد من که هیچ جای قابل اعتمادی پیدا نکردم کمک کنم فقط دعا کردم :(

گلچهره

باز اشکال داروخانه قابل فهمیدنه تا حدودی من معمولا نوع داروهایی که دکتر می نویسه رو می پرسم و حتی المقدور برمیگردونم بهش نشون میدم که درست باشه . یه بار خود دکتر برای من قرص اشتباه نوشته بود که واقعن شاهکار بود:)) مساله این بود که مقدار مصرف و تو نسخه ننوشته بود برگردوندم که ازش بپرسم گفت ایوای من برات دارو اشتباهی نوشتم :))) بعد همین خانم دکتر آپاندیس بنده رو هم عمل کرده بودن و من یکماه دوران نقاهتم طول کشید گرچه همه دکترا بابت اون نقاهت تشخصیشون چیز دیگری بود اما گمونم این دکتره اون وسط مسطا یه چیزی واشتباهی قیچی میچی زده بود.

گرینف

با سلام اگه قرار باشد که مطلب حذف کنید پس چرا می نویسید؟ پس ننویسید تا مجبور نباشید حذف کنید؟

دا

سلام بندهای 3 و 4 نمره کامل گرفتند، آفرین [شیطان] عید شما هم مبارک و آرزوهای خوش [گل]

با تو مهتاب

خدا خیرتون بده .. خوشحالم دوستای خوب و خیری مثل شماها دارم .. درباره مطلبی که برام نوشتی هم فکر می کنم .. شاید واقعا اینجوری که شما می گی بهتر باشه

مبين

سلام عيدتان مبارك اجركم عندالله

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345407601.88