دو نکته از یک نجات


?m=02&d=20101014&t=2&i=225621343&w=390&fh=390&fw=&ll=&pl=&r=2010-10-14T121514Z_09_GM1E6AD1INI01_RTRRPP_0_CHILE-MINE-RESCUE

فکر کنم همه خبر نجات معدنچیهای شیلیایی را شنیده باشید شنیدن این خبر دو نکته را به ذهنم رساند اول اینکه چگونه در این مدت زنده مانده اند. جواب این سئوال و جواب اینکه چگونه ارتباط برقرار می کردند و آیا دچار مشکلاتی شده اند را در سایت آفتاب نیوز یافتم.
اما نکته دوم که به ذهنم رسید اگر چنین اتفاقی در ایران می افتاد چه پیش می آمد جالب توجه شیلی هم کشور پیشرفته ای مثل ما نیست منظورم این است که سطح دو کشور تفاوت شایانی ندارد. واقعا اگر چنین اتفاقی در ایران می افتاد ایا معدنچیها زنده به سطح زمین بر می گشتند.
مثالی می زنم یادتان هست ساختمانی هفت طبقه در سعادت آباد فرو ریخت تلاش برای نجات حادثه دیدگان به وسیله بلدوزر انجام گرفت و بسیاری از شاهدان عینی می گفتند که اجساد را با بلدوز به صورت له شده از آوار بیرون کشیده اند. پرسشی که پیش می آید شاید یکی از افراد در این حادثه زنده بود اینگونه خاک برداری غیر اصولی آیا امید زنده ماندن او را تقویت خواهد کرد؟
 بهای زیستن در اینجا گرانست با این همه خوشحالم در نقطه ای از این زمین به زنده ماندن انسانها آنقدر ارج می دهند که هفتاد روز سعی کردند تا ادمهای مدفون شده را نجات دهند.
منبع عکس رویترز:#a=1>http://www.reuters.com/news/pictures/slideshow?articleId=USRTXTDGA#a=1
/ 6 نظر / 3 بازدید
رضا افضلی

فکرشو می کردم که نجات پیدا کنند <br />ولی مرگاین طوری هم خیلی سخته <br />خودشون هم می دونستند که نجات پیدا می کنند چون روحیه شون عالی بود

بی سرزمین تر از باد

سلام<br />غذا رو تا اونجا که من می دونم از طریق یه لوله می فرستادن پائین.<br />برای نجاتشونم تمام دنیا کمکشون کردن.حتی از ناسا آدم فرستادن.<br />ولی موندم چطور توی چند هفته تونستن 600-700 متر صخرخ رو بشکافن تا به اونا برسن.

پرشکوه

اگه همین آدمها را از ناسا می فرستادن کمک ایرانیها می گفتند متخصصان ما بهتر پسشون می فرستادیم.

ارزو

چقدر خوب که زنده موندن..خوشحالم

هاشور

آی همش آرزو میکردم منم جزو اون دسته ای باشم که وقتی غذا میخورم یاد چیزایی نیفتم که چندش باشه و جالبش اینجاست که یکی دو بار که اعتراض کردم جواب تند گرفتم همینه الان هر جایی باشم و با هر کسی باشم اول چند دقیقه خوب همه جای غذا رو میگردم بعد همش چشمم به قاشقه و تقریبا هیچی از طعم غذا نمیفهمم.<br />من تمام این مدت هر روز از بی بی سی و چند تا سایت و شبکه آخرین کارهایی رو که واسه معدن چیا انجام میدادن با همه خصوصیات ریز و درشتش دنبال میکردم و واقعا غبطه خوردم.شیلی چند مدت ÷یش یه زلزله نه ریشتری رو هم تقریبا بدون تلفات گذروند و خیلی سازه ها و مهندسی قوی داره.<br />شیلی با ایران خیلی فرق میکنه چون اونجا رییس جمهورش میاد یه هفته بست میشینه واسه نجات شمع روشن میکنه و عاجزانه از تمام دنیا خواهش میکنه کمک کنند و برای هر نفر معدنچی چند نفر پزشک و روانپزشک و مسئول تغذیه و مربی ورزش و بزرگترین دانشمندای دنیا رو بسیج میکنه ولی تو این آشغالدونی راست راست راه میری که امکان کشته شدنت هر لحظه هست.این رو نگم آروم نمیشم.خاک تو سر هر کی آدم!!! وحشی تو دنیا هست مخصوصا تو ایران بشه :-)) تقریبا هر وقت اخبار رو پی گیری

پرشکوه

اولاً قبلا به اینکه چی می خورم اینقدر دقیق می شدم که هیچ جا چای به من نمی چسبید اما بعد از یه مدت گفتم اگه به این چیزها فکر کنم اولین چیزی که نباید بخورم نونه. <br />دوماً من هم به فرق دیدگاه حاکم در دو جامعه اشاره دارم فرق این دیدگاه ربطی به مقدار ثروث جامعه یا سرانه اش نداره.<br />سوماً من هم می دونم که در کارخانه های مواد غذایی بهداشت انچنان که باید رعایت نمیشه پس بی خیال بودن در موردش بهتره چون تا این مدت استفاده کردیم و نمردیم انشاا... بعدا هم با این چیزها نمی میریم.