حماقت

نمی دانم چرا یاد این حماقتم افتادم حالا میگم کدوم حماقت.

آن موقع که ارومیه بودیم دانشگاه در جاده سرو(sero) بود و سرو شهر مرزی بین ایران و ترکیه. همیشه هم اتاقیهام وسوسه می کردند برویم لب مرز از بازار چه سرو لباس بخریم. اما همیشه نه می امد در کار.

یکبار با دوستان قرار شد برویم شلوار جین از یک بازارچه توی مسیر دانشگاه به ارومیه بخریم. به ان بازارچه رفتیم جز اجناس دم دستی و دمد و بنجل چیزی ندیدیم. یک مرتبه یکی از بچه ها پیشنهاد کرد برویم سرو و با استقبال عمومی مواجه شد. حالا ما شش نفری عزم به رفتن گرفتیم و تصمیم گرفتیم بریم سرو.

در دلم یه تردید بود که همداستان بقیه نشم اما نشد و رفتیم ترمینال. یه سواری با هزار بد بختی قبول کرد که 6 نفرمون رو سوار کنه چون دو نفر باید جلو می نشستن و راننده از جریمه پلیس می ترسید. رفتیم سرو برخلاف تصور من که منتظر یه بازارچه شبیه استارا بودم با چند تا مغازه که بیشتر صاحبهاشون فامیل بودن و اجناس مشابه داشتند چیزی ندیدم .

خب تا اینجا هیچ مشکلی نداره رفتیم یه جایی و خرید کردیم و برگشتیم اما بعد از این خرید دیگه دوست نداشتم با دوستان برم خرید خداوندی خدا نمی خوام غیبت کنم ولی لحن کلام برای یه تخیفف دوهزار تومنی برای دانشجوی فوق لیسانس با یه زن روستایی باید خیلی فرق کنه یعنی من تا اون زمان همین رو فکر می کردم  اما دوستان معادلات ذهنی من رو بهم زدند. یه تیکه رو تعریف می کنم تا بفهمید من چی میگم.

یکی از بچه ها مون چادری بود و عضو بسیج، اینها رو میگم تا بدونید بچه قرتی نبود. خب من و اون دوستمون روی یه رگال هر کدوم یه شلوار جین رو پسندیدیم  که بالاش قیمتش به چه درشتی نوشته بود 12000 تومن. من بعد از پسندیدن فورا خریدم و با یه جمله که یه تخفیفی به ما بدین تونستم شلوار 12 تومنی رو 10 تومن بخرم والسلام و نامه تمام . اما همون دوستم  یه ذره ایراد گرفت بعد صاحب مغازه از ایرادت دوستمون می خواست خلاص بشه. گفت: "برین اون مغازه" اونجا هم رفتیم اینقدر چک و چانه گرفت که دوباره برگشتیم این مغازه حال این رفیقمان برگشت سر خانه اول و همون شلوار اولی رو انتخاب کرد حالا اقاه میگه این فرق می کنه این ترک نیست ایتالیایی مال رفیقتون که من باشم ترکه. از اون چانه از این چانه دیگه غیبت نباشه به لاس زدن بدل شده بود شلوار رو 12 تومن اخرش خرید. همونی که بی منت من 10 تومن خریدم.

یا دوست دیگه ام  هفته بعد هم رفته بود بازارچه سرو فروشنده گفته بود اگه دفعه بعد بیای همینطور چک و چانه بزنی بهت جنس نمی فروشم. من هم بودم فروشنده همین رو می گفتم. راستش دیگه خجالت می کشیدم با بچه ها وارد مغازه بشم از طرف دیگه نمی شد تنها برگشت. حتی وقتی شیش نفر بودیم به بدبختی برگشتیم تا تک نفری. از اون به بعد پشت دستم رو داغ کردم دیگه با بچه ها برم خرید. به خصوص جایی به این پرتی که فردا فهمیدیم لب همین مرز درگیری بین گروه پ.ژاک و س.پاه رخ داده. کلا حماقت بود یه شلوار جین ارزشش رو نداشت.

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آنیل

عجب جراتی داشتیداااااااا...ما که کلا با خانواده هم اونجاها نمیریم...چون از درگیری ها خبر داریم[عینک] از چونه زدن هم زیاد خوشم نمیاد، یه بار به طرف میگم قبول کرد که چه بهتر، قبول نکردم خب 2 تومن زیاد بدم طوری نمیشه ولی شخصیتمو حفظ میکنم! راستی این پست قبلیت حذف شد؟ برم از گودر بخونم؟

ن . د. ا

بعضی وقتها ادم در یک جاهایی با یه سری ادمها میفته که ناچاره خیلی چیزها رو تحمل کنه. شاید به همین دلیل باشه که اغلب من تنها می گردم.

محسن

خوش به حالتون که حماقت هاتون در چنین سطحیه. اونچه من از دوران دانشجوییم یادم میاد یک عالمه حماقته. جدی میگما.

افسانه

خب جای خیلی پرت نباید خانم ها برن...خطرناکه...

یک انسان

سلام خاطره جالبی بود، این چونه زدن هم داستانیه برا خودش، بنظر من در مورد جایی که ازش اطلاعات کافی نداریم آدم باید به همون حد شما کفایت کنه. ولی اگر اطلاع داشتید که رسم یه بازار قیمتهای غیر واقعی هستش خوب چونه زدن هم یه بخشی از خریدتون میشه...

با تو مهتاب

وای چقدر این پست خوب بود و به دلم نشست . منم باید درباره این موضوع بنویسم . اخه من تو دوستام معروف شدم که مغازه دارها راحت کلاه سرم می ذارن چرا ؟ چون چونه نمی زنم... اینقدر تنفر دارم ... بعدش هم وقتی چیزی چشمم رو بگیره و به نظرم قیمتش مناسب بیاد می خرم حالا اینکه همون جنس تو دارقوزاباد سفلی قیمتش هزار تومن کمتره برام مهم نیست... داشتم کم کم به خودم شک می کردم که شاید واقعا قدر پول رو نمی دونم و الکی خرج می کنم .. الان دیدم تو هم مثل من هستی که ... اما استدلالی که اینجور موقع ها برای دوستام می ارم اینه که : این جنس چون تونسته چشم من رو بگیره پس لیاقتش رو داره که کمی بیشتر واسش پول بدم ... این پول رو دارم برای احترام به سلیقه ام خرج می کنم چون هر جنسی به چشم من نمی یاد... [نیشخند] چی کار کنم وقتی بهم می گن تو می ذاری سرت کلاه بذارن مجبورم اینجوری جوابشون رو بدم خفه شن ...

معلم روستا

سلام درست فرمودید و به حق گفتید که ما در این قسمت بسیار افراط می کنیم. می خواستم بعد از عمری یک دست کت و شلوار بخرم.یک از دوستان! در راه مرا دید و همراهی ام کرد. خلاصه کت و شلوار 250 هزار تومانی را آنقدر چانه زد تا رساند به 150 هزارتومان. نخریدم و از مغازه خارج شدم. برافروخته شده بود و گفت کلی حنجره صرف کردم برای ترید کردن مخ طرف گفتم :آدم خیلی دروغ گویی بود.ببین کت و شلوار چند بوده که اینقدر پایین آمده. مقدار ی . . . . تلنبارم کرد و رفت. شان م ومنزلت در این جاها خیلی کم رعایت می شود. درپناه حق

علي

سلام من تازه ميخوام برم بازارچه سرو واسه خريد كت و شلوار ترك.به نظرت اونجا هست اگه كسي اطلاعات داره ممنون ميشم كمكم كنه