امروز فردا دیروزها

 

اول نوشت: اگه پارسال یادتون باشه من یه مسابقه برپا کردم به مناسبت سالگرد وبلاگ نویسیم. امسال هم می خوام یه صندلی داغ بزارم به همین مناسبت. شما از الان تا 24 مرداد فرصت دارید که در یک کامنت یه سئوال بپرسید تا من در پستی برای سالگرد وبلاگ جوابش رو بدم لطفا چند سئوال نپرسید تا من  مجبور نشم حذفش کنم. تا 24 مرداد این اول نوشت پای ثابت هر پستی خواهد بود که می نویسم.

 

 

سالها همیشه می گفتم فردا می روم کلاس نقاشی, فرداهای که نمی آمد. امروز همان فرداهایست که اخرش آمد و من سرانجام رفتم کلاس نقاشی. قبلش با لاله قرار گذاشته بودم که سر همان لوازم تحریری موصوفی که لاله همیشه وصف حالش را می کند همدیگر را ببینیم چون من کاغذی برای نقاشی نداشتم. 

من وارد لوازم تحریری که شدم کاغذ را که گرفتم خانوم فروشنده به من گفتم اون خانوم با شما کار داره بله لاله رو تازه می دیدم مثل اینکه لاله از تو ماشین اشاره کرده ولی من متوجه نبودم. 

با لاله رفتیم کلاس. استاد رو دیدم کلا استاد ادم جالبیه. به من تکلیف داد که چند تا مکعب مربع و مستطیل کنار هم بکشم. بعد اومد به نقاشیم نگاه کرد گفت خوب کشیدی ولی خطهای عقلی کشیدی ولی باید خطهای عاطفی بکشی. خطهای عقلی برای علمه و خطهای عاطفی برای هنر. علم و هنر نباید هیچ کدومشون  در کار دیگری دخالت کنه. شروع کرد نحوه گرفتن مداد و تخت کار و کشیدن خطوط کمرنگ و خط خطی کردن رو آموزش دادن. بعد در مزیت هنر گفت تا وقتی نقاشی بلد نبودم کسی به من زن نمی داد هرچی نامه عاشقانه می نوشتم زنم پاره می کرد. این هم کاربردی بود در نگاه استاد برای هنر.

خب تا من می کشیدم چند نفری رو هم مشت مال داد که چرا اونجوری که باید کار نکردید. یکیش رو حق داشت بچه های جدیدند. بعضی حرفها رو می زنند که ادم می مونه بهشون چی بگه. خوب شد استاد قبل از این حرف که می خوام بزنم اون کار اموز رو  یک کتک حسابی  زده بود وگرنه خودم می گفتم یه کتک بزندش. داره از استاد نیم رخ کشیدن رو یاد میگیره میگه استاد میشه شما به جای من امتحان بدید. بعد میگه استاد یه مقنعه میدم بزارید استاد می خنده بهش میگه برو گم شو. بعد میگه "استاد خوش تیپ هم هستید. س... هم هستید." من رو می بینید:{#emotions_dlg.e3} 

سیستم استاد رو دوست دارم کلا شوخ طبعه و راحت. خب من هنوز غریبه ام و به جز لاله و دوستش مریم کسی رو نمی شناسم. اون گوشه در جایگاه مبتدیها میشینم و نه بغل دست بقیه کار آموزها که دارند جدی کار می کنند. امیدوارم زود از این کنج عزلت به در بیام.

استاد به شوخی میگه "همه این روزه دارها رو خدا بکشه مرغ ارزون بشه." میگم "خدا نکنه اگه بمیرن مرغ رو می برن تو ختمشون پخش می کنند."

با لاله برگشتم لاله زحمت کشید سر کوچه من رو پیاده کرد. فکر می کنم روزی روز خوبه که با نقاشی و یک دوست سپری بشه روز خوبی داشتم حتی اگه شرجی  باشه.

پی نوشت1: زندگی رنج است و دلیل رنج، وجود خواسته ها و ناپایندگی خوشیهاست. راه رهایی از رنج، راه رهایی از خواسته هاست..    (بودا)

پی نوشت2: کار کرد بعضی جملات دوگانه است گاهی وقتی به کارش می بندی نتایجی میدهد که باورش ممکن نیست. مثل پیغام مرگ. شاید شنیدن خبر مرگ انسان ادم را ناراحت می کند اما وقتی بگویید دیکتاتوری مرد قومی شادی کنند. دوستت دارم هم از ان جملات است مهم معنی لغوی این جمله نیست مهم مکان و زمان و گوینده این جمله است.

 

/ 8 نظر / 4 بازدید
محمد

سلام دوست عزیز خوبی تبادل لینک میکنی؟ اگه قبولی منو با اسم : شهر مجازی ایرانیان و با آدرس www.iranwebcity.com لینک کن و مثل من بیا تو وبم و تو نظرات اسم و آدرس وبلاگت رو بده تا لینکت کنم ممنون. در ضمن اگه نظرت رو دربارهی وبم بدونم خوشحال میشم.

ر ه ا

درسته! منم عاشق اینم که با یکی از دوستان بروم دوره بگذرانم. مخوصوصا اگر از زمره دوستان موافق باشه! دربارۀ پی نوشت 2 می شه خیلی حرف ها زد. هر کلمه که به یک جمله، متن و بافت اضافه می شه می تونه کلاً اون رو دگرگون کنه... حالا لحنف تکیه، گوینده و شرایط رو هم اضافه کنی، می شه یک دنیای کامل به اسم زبانشناسی!

عموعماد

سلام عجب استاد عجیبی! اگه شوخه چرا اون بچرو کتک زد؟! البته با ایناوصافی که گفتی ظاهرا کار خوبی کرده!! ایشالا زودتر از این کنج عزلت در بیای و معروف بشی:) سوالی هم ندارم چون تازه با وبلاگت آشنا شدم نمیشناسمت! فقط از عکسا فکر کردم اهل شمال باشی آره؟

زهرای تلنگر

چه کلاس باحالی منم نقاشی رو خیلی دوست دارم اما دنبالش نرفتم استعدادم کور شد ههههههههه اوععع یک سوال؟ خب سوال...... بهترین روز زندگیت که دوست داری دوباره تکرار بشه و همچنین بدترینش کدومه؟ خب منم زرنگما هر وقت اومم یک سوال میپرسم خب میشه هر کامنتی یک سوال دیگه[چشمک][نیشخند][متفکر]

هرمـس

کار از جایی تمام شد که گفتم دوستت دارم و گفت مرسی ! البته این از من نبود اما واقعا حس می کنم همین طور باشه . در مورد عنوانم بگم آدم ُ یاد برنامه خوبی نمی ندازه ! :( دوست خوبه ، خیلی خوب . آدم از خودش خبردار میشه امیدوارم لاله همیشه پشتون باشه :)) [خوشمزه][قلب]

هرمـس

سوالم یادم رفت . حس می کنین زندگیتون چه رنگی ِ ؟

دخترک پاییـــــز

عزیزم، خوشحالم که از کلاس خوشت اومده... کم کم عادت میکنی به جو و فضاش و اون حرفهای خاص و دعا و نفرینها و داستان سازی های استاد که همه اش شوخیه... اون نامه های عاشقانه و نقاشی کشیدن برای همسرش هم که داستانیه... ما دیگه ار حفظ شدیم بس که برای هر تازه واردی تعریف کرده! [زبان] ... و عادت میکنی به دیدن اون ماساژهایی که نصیب بعضی ها میشه و مطمئن باش هیچ وقت نصیب تو نمیشه. همونطور که توی این 4 سال نصیب من و مریم و خیلی ها نشده! و کم کم از اون وسط بلند میشی و میای پشت میزها میشینی... میدونم حس خوبی نیست نشستن در وسط کلاس و طراحی کردن. اما کم کم عادت میکنی... بابت جامدادی خوشگلی که برام آوردی، بازم ممنون...[پلک] خوشحالم از این به بعد دیگه با هم میریم و میایم....[ماچ]

الهه

خدیجه جون خیلی خوشحالم که دنبال علایقت میری خط و همینطور نقاشی جزئ علایق واقعی منم هست واست آرزوی موفقیت میکنم عزیزم ایشالا که حالتم بهتر شده باشه التماس دعا تو این شبها و روزها