سفر در چند نگاه قسمت دوم

05128020215286148761.jpg

نگاه نهم: زن عرب
چقدر اینجا زن عرب می بینم زنهای با روبنده و چادرهای عربی. من سابقه ذهنی ندارم ولی از مادرم می پرسم می گوید قبلا اینطور نبود نمی دانم این همه زن عرب از کجا امده اند. نمی گویم مرد عرب نیست اما فکر می کنم زن عرب بیشتر دیده ام. چند توجیه در ذهنم بود دلیل اول مردهای عرب تنبلند برای همین حال ندارد بیایند تا حرم زیارت کنند. دلیل دوم مردهای عرب چند زن دارند و احتمالاً با اهل البیت آمده اند برای زیارت پس حداقل مرد به زن می شود یک به دو.11.gif
مادر نماز می خواند هوس می کنم به ضریح نزدیک بشوم ولی بدانید از جانم نگذشته ام کمی به جمعیت دور ضریح نزدیک می شوم که زنی عرب نه درشت تر از من که کمی چاقتر از من و جوان و قدرت مند پشتم قرار گرفت و شروع کرد به ذکر گفتن و دستش را از پشت سرم به طرف ضریح دراز کرد و شروع کرد به طرف آن حرکت کردن من از فشاری که به من وارد می کرد جلو می رفتم دیگران را له می کردم  آنقدر این کار را کرد که  نزدیک ضریح بودم دستم به ضریح رسید می دانستم نه به چپ می توانم بروم نه به راست. زن عرب باز فشار می آورد که رفت کنار دستم آن لحظه اولین باری بود که می دیدم خیلی درشت هیکل نبود اما زور چند مرد جنگ اور را داشت. موج جمعیت مرا به جلو می برد و نمی گذاشت به عقب برگردم که شانس آوردم زنی که جلویم بود و همراهش تصمیم به برگشت داشتندهمان روش بلدوزی عقب عقب برگشتیم من پشت سرم نگاه نمی کردم و قدم به عقب بر می داشتم وقتی از جمعیت جدا شدم زنی که با من از جمعیت بیرون آمد از من عذر خواهی کرد که من را از ضریح دور کرده. گفتم خواهش می کنم می خواستم بیایم بیرون. حالم خوب نبود حس می کردم طحالی چیزی پاره شده باشد. 
بعد از آن با خودم فکر می کردم چه ارزشی دارد که بروی  جلو و زیر پایت چند نفر را له کنی که به یک دیوار مشبک یک قبر دست بمالی حق دارند که سنی ها فکر می کنند که ما بت پرست هستیم. اگر قرار بر احترام است این از شئون احترام به صاحب این مکان به دور است که مهمانش را مضروب سازی.


این نگاه ها ادامه دارد...
منبع عکس: http://ayehayeentezar.com/showthread.php?t=6072
/ 10 نظر / 3 بازدید
somam

سلام.زیارتتون قبول .اولین نفری بودین که بعد از اون پست مربوط به امام رضا طلبیده شدید. از بابت دوستای مجازی هم بگم به پای شما که نمیرسم .

Anonymous

شما از كجا مي دونيد مرداي عرب تنبلند.واقعا خيلي زشته، وقتي كه در مورد چيزي مطمئن نيستيد اينقدر با اطمينان مطلب مي نويسيد.بيا و مطلبت رو اصلاح كن.

پرشکوه

ما که نگفتیم حتما مردهای عرب تنبلند گفتیم توجیه برای دیدن آن همه زن عرب تنها این بود. توجیه دلیل نیست ماست مالی کردن به یک قضیه است یک جوری پاک کردن صورت مسئله است. این را به طنز و مزاح گفتم. شرمنده نمی دانستم مدافع اعراب اینجا می ایید و یقه مرا می چسبد و اصلاح مطلب را از من طلب می کند

پرشکوه

دهدار جان نمی دانم نفر بعدی کی ولی ما طلبیده شدیم.

رها بانو

کلاً علاقه ای به عرب جماعت ندارم و ترجیح میدم هیچ اظهار نظری دربارشون نکنم ...

ali

اینطور که از تعاریف شما برمیاد، اوضاع در قسمت زنانه خیلی معقوله، چونکه تنها با حرکات بلدوزری به ضریح نزدیک میشن اما در قسمت مردها، علاوه بر استراتژی بلدوزری، استراتژی چرخبالی هم رواج داره، یعنی یهویی میبینی که یکی روی سر همه داره پا میزاره و خودش رو به ضریح نزدیک میکنه، ها ها ها.

نازی

زیارت قبول عزیز دل ..

پرشکوه

مادرم همش حسرت قسمت مردونه رو می خورد و می گفت این زنها میرن جلو بست مینشیند بعد مثل بلدوزر راه باز می کنند ولی مردها دونه دونه میرند زیارت می کنند میان بیرون. حالا می بینم آواز دهل شنیدن از دور خوش است.

پرشکوه

رها جون ما اظهار نظر کردیم باید بریم پاک کنیم روش شما بهتره که سکوت کردید

گلچهره

زیارت قبول مشتی.<br />همون که خودت گفتی درسته یه مرد عرب و دوتا که چه عرض کنم هفت هشت تا زن