رفتنش یکساله شد

مثل اینکه همین دیروز بود که من بچه بودم و کفشهای پدر بزرگ را مخفی می کردم تا پیش ما بماند و هر بار افاقه نمی کرد اگر تصمیم بر رفتن داشت می رفت. پدر بزرگ مرد مستقلی بود بعد از مرگ مادر بزرگ زیر باز حرف هیچ کس نرفت و پیش ما نماند برای مردی به سن او آشپزی کردن از هر کار یدی سخت تر بود  اما نمی خواست استقلالش  زیر سئوال برود.

تا اینکه حادثه کذایی پیش آمد. سالها به پدر بزرگ گفتیم این راه پله ات خراب است از ان استفاده نکن اگر می خواهی بروی روی تلار راه پله آن طرفی هست یا این را تعمیر کن یا بیخیالش شو ولی گوش نکرد و اخر همان راه پله موجب زمین خوردنش شد و بروز بیماریهای بعدیش.

چهار سال آخر سالهای سختی برای او بود سالهای که دیگر آن حافظه قوی را نداشت دیگر آن حافظ کل قران نبود دیگر نمی توانست بیتی از حفظ بخواند و حتی نوه هایش را به خاطر نداشت.

روزگار نا مرد است مردی با آن قدر حافظه را به آن روز نشانده بود. و حال یک سال است که او را در سینه خاک در قبر مادرش بنا بر وصیتش دفن کرده اند.

پی نوشت: مرگ در سایه نشسته است به ما می نگرد  ریه های خوشبختی پر اکسیژن مرگ است.

/ 23 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی احمدخانی

سلام بر شما درود ورحمت بی نهایت بر همه درگذشتگان به خصو پدر بزرگ و مادربزرگ تان و پدر گرامی تان بزرگتر ها مثل گوهر های می مانند که همچون چراغی بر ای هدایت ما کار می کنند و روشنتر از خورشید در زندگی آدمند وحبف موقع ای آدم احساس تنهایی می کند و دلش برایش خیلی خیلی تنک می شود که از پیش ما رفته اند براستی یاد گذشته گان آرامش بخش است این سخن بزگان ماست که یاد مرگ آرامش بخش است من به بزرگان محله خودمان افتخار می کنم ، بزرگانی که ایمان را به ما آموختن وبهتر خاطرات با آنها در مسجد است یاد اذانش بخیر حیف دیگر خبری از صدای صادقانه او نیست حیف ، حیف که فقط خاطره از آن زمانها مانده است، حیف خدا رحمتشان کند راستی من نمی دانستم بابا بزرگ شما حافظ قرآن بود

زهرای تلنگر

خدایش بیامرزد یادمه پارسال گفته بودی که پدربزرگت به رحمت خدا رفته

باتومهتاب

روح پدر بزرگ شاد ولی ای کاش راه پله رو درست می کرد..

الهه

خدا رحمتشون کنه و روحشون شاد باشه و باقی عمر بازماندگانشون با سلامتی و شادی در کنار هم بودن بدون داشتن هدف و زندگی بدون شادی با نبودن فرقی نداره ایشالا تا وقتی هستیم واقعا زنده باشیم

ارزو

خدا رحمتشون کنه[ناراحت] ولی من وقتی بچه بودم هر موقع پدر بزرگم میخواست بره دستشویی دمپایی هاشو قایم میکردم تازه نابینا هم بود[افسوس]

ارزو

ممنون.بله پس شما هم تو وبلاگتون از افعال معکوس استفاده میکنین؟![قهقهه]

ارزو

سلام خوبید؟ همون قایم کردن کفش های پدر بزرگتون دیگه[ابرو]

ارزو

وااای ببخشید همیشه به خودم میگم چند بار کامنت هاتو بخون و روش فکر کن بعد بفرستاااا باز سوتی دادم[خنثی]

ارزو

[من نبودم]

ثریا

شما گفتی این اواخر حتی آشپزی برای پدربزرگ خدا بیامرزتان سخت بود پس چرا بجای گفتن اینکه "راه پله ها خراب هست" بجاش اونو تعمیر نکردین؟؟!!! چرا پدر و مادر شما بیخیال این قضیه شدن!!!! ببخشید چون من خودم پدربزرگ و مادر بزرگم رو در نوزادی و نوجوانی از دست دادم دلم پر میکشه برای همه پدر و مادر بزرگ های دنیا! خدا رحمت کنه همه رفتگان را.