انسانهای آزاد

آدمها همه اسیرند، محصورند، محصور خواسته هایشان، محصور داشتنها و نداشتنهاشان. آدمهای آزاد کمند آنها که برای هر حرکت اضافه لازم نیست از هزاران خطوط قرمزخود رد شوند و هزاران چیز اضافه را جابجا کنند. 

بندهای نا محسوس بر پاهای افراد را می شود حس کرد وقتی چیزهای ساده ای می خواهی از آنها و آنها می خواهند انجام دهند و نمیشود. خواسته های ما با خیلی چیزها انطباق ندارد و این موجب می شود خیلی چیزها را نخواهیم با اینکه دوست داریم داشته باشیم این خطوط ممنوعه نانوشته گاه واجب است ولی گاهی اضافه و بی خود است وقتی دایره خواسته های ما را بی خود تنگ می کنند. گاه باید ذهن را از خطوط اضافه پاک کرد باید نشست و تصمیم درستی گرفت باید چارچوب بسته کادر زندگی را در هم پیچید. 

راستی آدم محصور خواسته های دیگری باشد می تواند بر علیه این زندان بان شورش کرد کله پایش کند واز زندان آزاد شود، اما واویلا وقتی خودت زندانبان خودت باشی آنگاهست که نمی توانی به زندانبانت از گل نازکتر بگویی.

این روزها برای محصورها دعا می کنم که از بند رسته شوند.

/ 11 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
داود

سلام، با این مطلبت کاملاً موافقم و به خاطر نوشتنش یه احسنت از ته دل از من داشته باشین![گل][گل][گل][تایید]

داود

راستی یادم رفت تیک خصوصی رو بزنم! لطفاً نظر قبلی را عمومی نکنین!

داود

سلام، ببخشید ضمن تشکر از لطفتون! اون پیامو ندیدم(دیر دیدم) ، وبلاگ پیشنهادیتون خیلی خوبه مخصوصاً این پستش :"نذر کردم اگه مشکلم حل بشه یه عالمه بادکنک بخرم و ببرم توی پارک بین بچه ها تقسیم کنم."!!!!!!!!! هستم!!!!!!![چشمک] [گل]

بلندترین

سلام[گل] زیبا نوشته بودید فکرکنم اونهایی که دیگران رو به خاطر اینکه میخواستند آزاد باشند به بند میکشند بیشتر محصورند وخیلی بیشتر محتاج ترحم خوب گفتی بعضی ها فقط زندانبان دیگران نیستند بیشتر از همه زندانبان خودشونند من که اول برای اونها دعا می کنم[دلشکسته]

داود

سلام، اون پست جدید رو خوندم و به نظرم بهتر از قبلی هاست چون خلاصه تر نشته شده و خواننده و خسته نمی کنه! به نظرم خیلی خوبه! تشکر!

فیتزکارالدو

کازانتزاکیس : "همه ی ما برده ایم فقط طول طنابی که دور گردن ما بسته شده متفاوت است." .....تصور می کنم ما می توانیم روی طول طناب موثر باشیم. همین.

سامورایی

مه ی ما برده ایم فقط طول طنابی که دور گردن ما بسته شده متفاوت است. این جمله کازانتزاکیس فوق العاده کامله به نظرم باید بگیم فقط یه جاهایی حق انتخاب داریم درباره نوع واندازه این طناب

هاشور

آخ آخ آخ واقعا گل گفتی. آدم هایی که حصاری به حجم کالبد خودشان ساخته اند رو هم دعا کن.