آشپز باید کچل باشه

1267087333.jpg

وقتی محله قدیمیمون بودیم توی خیابونمون یه رستوران بود. بگم رستوران یه کم زیاده روی کردم بهتر بگم یه غذا خوری کوچیک بود. این غذا خوری یه صاحب جالبی داشت صاحب رستوران هر روز همه میزها و صندلی ها رو می آورد توی پیاد رو می چید و و شلنگ آب رو می گرفت بالای سرشون همه رو می شست. این کار هر روزش بود. مامان من که در شستن یه مقداری زیاده روی می کنه از کار این آقا واقعاً تعجب کرده بود و همیشه می گفت غذاخوریش خیلی کارش درسته و نظیفه. بگذریم مامان خیلی از غذا خوریهای آلامد رو به این درجه مفتخر نمی کنه پس دریابید شدت و حدت تمیزیش رو. این مغازه هنوز هم به کارش ادامه میده و از یه مغازه کوچیک به رستوران معمولی تبدیل شده و گوشت و لوبیا معروفی داره. 
صاحب این مغازه یه ویژگی دیگه ای هم به جز تمیزی داشت و اون اینه که ایشون روی سرشون هیچ تار موی نداشتند یعنی کاملا کچل بودند. امروز تازه به این نتیجه رسیدم که کچل بودنش هم حکمتی داره و باید تمام آشپزها کچل باشند در واقع آشپز خوب یعنی آشپز کچل.  حالا چرا میگم؟
خدمتتون عرض کنم امروز با مرضیه رفتیم رستوران تا یه ناهار با هم باشیم. برای همین رفتیم به یه رستوران که به اندازه کافی خم و راست میشن و دستورات غذایی  که دارید رو با قلم نوری در یک دفترچه یادداشت الکترونیک وارد می کنند.  مرضیه هوس فسنجون کرده بود یه فسنجون سفارش دادیم. تازه روی برنج فسنجون ریختیم و دو قاشق نخورده بودیم که مرضیه گفت: "این چیه؟" یه مو توی غذا بود. به مرضیه گفتم: "بگو گارسون بیاد" گارسون صدا کردیم اون از مرضیه پرسید: "تو برنج پیدا شد؟" مرضیه گفت: "آره." برنج مرضیه رو عوض کرد مرضیه یه کم شاکی بود چون با برنجش خورشتش رو هم برده بودند با صدای بلند رو کرد به من گفت: "حیف خورشتمون هم رفت." گارسونه شنید یه لحظه مکث کرد و یه بشقاب خورشت آورد ما که بی انصاف تشریف نداریم خورشت خودمون رو خوردیم دیدیم لازم نیست خورشتشون رو بخوریم پس دادیم جالبتر از همه این بود آخرهای غذامون بود که دوباره یه موی دیگه توی بشقاب مرضیه پیدا شد. نمی دونم شاید توی بشقاب من هم بوده چون دقتم کمه متوجه نشدم! حالا می بیند باید آشپز کچل باشه! اگر آشپز این رستوران کچل بود امروز حالمون بهم نمی خورد با خیال راحت غذا می خوردیم. این پست رو در حمایت ازکچلها زدم.

پی نوشت: یادم رفت بگم   قسمت مسخره اش  دلیلشون  بود که مرضیه گفتند از هواسازشون مو وارد قابلمه پلو شده!!!!!!!!!!
قسمت بدش اینه که مرضیه قرار برای یه شام بره همون رستوران با کسی که رودر وایسی داره!
/ 6 نظر / 3 بازدید
ali

حالا خوب شد که نگفتن موی خودتونو و ظرفمون رو با موهاتون کثیف کردین و ... ها ها. خلاصه منصف بودن، خدا حفظشون کنه.

پرشکوه

خب خدا رو شکر این قدر منصف بودند! برای همین نگفتم کدوم رستوران تا ضایع نشن!

گلچهره

وای فاجعه اش این جمله آخر بود

سوژه

امان از موي توي غداز واااااااي ازين رستورانيها

رضا افضلی

هتل ها روبا تعداد ستاره هاشون می شناسند رستوران شما رو هم با تعداد موهاش <br />این پست در حمایت از کچل ها بود یا تبلیغ فسنجون خوشمزه ی خودتون ؟ من که عاشق فسنجون شمالم

somam

خدارو شکر کنید که موبود .جای شما خالی من یه بار سر زیپ پیدا کردم که بقول گارسونش زیپه کیسه برنج بود.خدا پدر برنج خارجی رو بیامرزه که یه بهونه دستشون داده بود .