امان از اپارتمان نشینی

مریض احوالم دیروز با حال بدم درگیر همسایه پیر بی منطقمان بودم که رفته بود با لوله کشی که تعمیر پمپمان را انجام داده بود دعوا کرده بود.

یعنی شما به جای من بودید چه می کردید لوله کش امده من امدم پایین تا به لوله کش بگویم که همسایه طبقه دومی می گویید که پمپ هر از چند گاهی کار می کند. لوله کش گفت اب ها طبقات را ببندید من هم رفتم زنگ طبقات را زدم دیدم زودتر این همسایه مان  امده پایین و گلاویز شده با لوله کش که تو بار قبل امده ای تعمیر نکردی. شروع کرد به حرفهای بی ربط زدن که از اینکه من ادم منظمی هستم و اینجا رو پاک میکنم دوماه هست که پمپ مشکل داره خب لوله کش چی کار کنه که چهار روز می دونه. اینقدر حرف زد از هر دری که من نفهمیدم چی رو به چی ربط داد من و همسایه دیگرمان هم هنگ کرده بودیم  اخرش به این نتیجه لوله کش رساندش شاید نشت از طبقات باشد که خودش گفت من دستشویی فرنگی هم نشت دارد و دست لوله کش را کشید برد طبقه خودش.

اخرش متوجه شدم که توالت فرنگیش مشکل داشت به جز ان یه قطعه دیگه هم کنار پمپ مشکل دارد. حالا خوبه همین طبقه دومی یکسال هست که شارژ ماهیانه آپارتمان را پرداخت نمی کنه چون رفته یه نفر برای تعمیر سقف اورده بعد بهش کار نکرده پول داده و طرف رفته که رفته و کل ساختمان مجبور شدیم جور اشتباه ایشان را بکشیم. بعد همین اقا با این اشتباه کلی دستورات دارد.

من مانده ام با فرهنگ اپارتمان نشینی و زندگی جمعی چه کار کنم واقعا دلم یک خانه ویلایی می خواهد تا بی دغدغه همسایه زندگی کنم.

عیدتون مبارک

/ 8 نظر / 4 بازدید
مهشيد خانم

سلام دوست من خوبي؟وبلاگتو ديديم دلم نيومد نظر ندم واست.اگه دوست داري بازديد وبلاگت بره بالا و افراد زيادي هر روز بهت سر بزنن به سايت زير برو و با بزرگترين دايرکتوري وبلاگنويسان تبادل لينک کن. www.mihanlinks.ir

ناهید

ایشالا ویلاییشم می خری [شوخی]

زویا

خانه های ویلایی هم دردسرای خودشو داره. حس تنهایی میده به آدم گاهی. عیدت مبارک :) انشالله حالت زودتر خوب بشه عزیزم :)

خاطره

جمله آخرت حرف قلبی من بود دلم می خواهد بی دغدغه همسایه زندگی کنم متاسفانه اینجا هم هنوز فرهنگ آپارتمان نشینی جا نیفتاده .. بدیش اینه که کاریش نمیشه کرد

مرتضی

کاش قبل از اینکه مواردی رو وارد فرهنگمون بکنیم،اول شعور و فرهنگ اون چیز رو پیدا بکنیم.متاسفانه فرهنگ آپارتمان نشینی یکی از اون مواردی است که هنوز بین خیلی ها به درستی جا نیفتاده است.[گل]

دکتر منتی

دل من کباب شد به حال خودم و افرادی مثل خودم :دی همسایه بی منطق و آزاد از قید شعوری داریم که دو دختر جوان هم داره و بی توجه به هزار و یک خواهش ما از ایشون ، دخترهاشون پیوسته مشغول به آواز خوندن و طرب و شادی و شنیدن موزیک با صدای بالا هستن، البته فکر نمیکنم این مورد خاص مربوط به فرهنگ عمومی باشه و چنین موجوداتی که من توصبف کردم خیلی نادر هستن )) نمیدونم و تحقیق هم نکردم که چه قانون های محکم و بی دردسری در زمینه برخورد با همسایه های اینچنینی وجود داره ولی تجربم میگه نگردم دنباله چنین چیزهایی :)

روزبه

خوشبختانه آپارتمان نشین نیستم ولی واقعا امان