دو سئوال

از وقتی اتفاق باغ اصغر اباد خمینی شهر را شنیدم  بیشترین چیزی که مرا اذیت می کند حرف رییس پلیس اصفهان است که گفته پنجاه درصد تقصیر با قربانیان است. اصلا در هر جامعه ای ممکن است چنین فجایعی رخ دهد اما رییس پلیس انجا نمی گوید مقصر قربانیست.

چند وقت پیش می خواستم یک پست بگذارم چند سئوال بپرسم که نگذاشتم الان به نظر می رسد بهتر است بپرسم.

1- اگر خانومید و به شما توصیه شده به جای خاصی نروید یا کار خاصی را انجام ندهید و شما انجام دادید و مورد حمله و تجاوز واقع شدید. آیا به کسی می گوید آیا شکایت می کنید؟ (سئوال مخصوص خانومها)

2- اگر آقایید و اون خانوم در سئوال بالا یکی از زنان خانواده شماست و شما بارها به او توصیه کرده بودید و او به حرف شما گوش نکرده و دچار دردسر شده و شما را محرم راز دانسته شما چی کار می کنید آیا شکایت می کنید یا سرزنشش می کنید؟(سئوال مخصوص آقایون)

/ 24 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بی سرزمین تر از باد

سلام پرشکوه عزیز من امروز چند جای دیگه راجع به این قضیه نظر دادم. فقط همین یه سئوال از اقای آره و اینا که اینطور آبروی ایرانی ها رو می بره کفایت می کنه: خونواده ی خودت در جمع خصوصیشون حجاب دارن؟ با اجازه یه سئوال دیگه هم بپرسم: آدمهایی که به قصر تجاوز از دیوار یه باغی می پرن تو و نیتشون همینه کاری به حجاب دارن آخه؟ کسی که به دختر 12 ساله و زن باردار رحم نمی کنه این چیزا رو می فهمه آخه؟

بی سرزمین تر از باد

و اما بعد. من معتقدم که خدا زن و مرد رو با صفات و کارکردهای متفاوتی آفریده که باعث بشه همیشه کنار هم بمونن. فکر می کنم در طول تاریخ وظیفه ی حراست و حمایت از خانواده همیشه با مرد بوده.یه مرد وظیفه داره که از کیان خانواده ش محافظت کنه.تو تمام دنیا این قضیه صادقه. وقتی که یه عضو خانواده علیرغم میل باطنیش مورد آزار قرار می گیره باید ازش حمایت بشه.هر چی بیشتر حمایت بشه این زخم زودتر خوب میشه و خانواده می تونه به راه خودش برگرده و ادامه بده مسیرش رو. حالا اینکه یه خانمی با وجود اینکه بهش توصیه شده که یه کاری رو نکنه ولی کرده و دچار این مشکل به این بزرگی شده دلیل بر این نمیشه که طرد بشه. در ضمن هر کسی شعور خودش رو داره.حیوون نیست که بخوای به بند بکشیش. در آخر یه جمله از پیامبر میگم که فصل الخطاب هستش: بزرگواری یک مرد در برخورد با خانمها مشخص میشه.

سامورايي

آیا اون دختری که در کنار سد تهران جلوی چشم نامزدش بهش تجاوز شد هم بد حجاب و بد مست بود خون نامزدش که بعد از این حادثه خودکشی کرد گردن کیه؟ آیا اون زنی که به همراه شوهرش در جهدهای اطراف اصفهان به بهانه گرفتن بنزین جلوشو گرفتن و به زن بیچاره جلوی چشم شوهرش تجاوز کردند هم داشت رقاصی میکرد؟ قاتلین تبه کار 170 کشور دنیا چقدر بد شانسی اوردند که اقایان بر آنها حکومت نمیکنند چون اونوقت تجاوز به زنان برهنه کنار دریا و دانسینگ و خیابانهای بلاد کفر دلیل طبیعی داشت

شهریار کوچولو

درود تو هر جامعه ای ازین اتفاقات پیش میاد! اینا که مهم نیست! مهم حکومت اسلامیه که رهبر فرزانمون،اون رو اداره می کنه،رییس جمهور منتخب مردم،و انرژیه هستیه ایه که ما داریمشون! بیکار که نداریم! تازه حدود 1 میلیون 400 هزار تا کار مازاد هم داریم که براشون نیرو کم داریم! خدا بخواد نیرو وارد می کنیم. معتاد هم که تو کل کشور حدودا 600 هزار نفر هست که اونم بیگانه ها صادر کردن دزد و قاچاقچی هم نیست! فقط یکم تو جامعه مشکل اخلاقی داریم که دوستان امنیت اخلاقی،دارن بهش رسیدگی می کنن،تا چند وقت دیگه هم سرویسای اطلاعاتیمون،خود شیطان رو دستگیر میکنن او متجاوزان هم از موساد و سی آی ای هستن که اعدام می شن. حالا شما چرا شلوغ می کنین این همه! ---------- 2- من مرد هستم و مفهوم سوالتون رو نمی فهمم! اگه یک خانوم لخت هم باشه تو خیابون،هیچ کس حق تعرض بهش رو نداره! این سوالتون مثل جواب رییس پلیس به قربانیان هست! طبیعتا تشویق به شکایت می کنم،تا آخرش هم پشتش وای می ایستم،حتی ......!

شهریار کوچولو

ضمنا،چیز های احساسی و ... مثل غیرت و نوع دوستی و انسان دوستی و ترحم و ... کنار بذارید و این قضیه رو یک بار با فکرتون بررسی کنید،عمق فاجعه رو تازه درک می کنید! متجاوزین دستگیر میشن،اعدام میشن، روزنامه ها تیتر می زنن،رییس پلیس و نیروهاش میان تو تی وی مانور می دن علما فتوی می دن دادستان داد می کشه و .... ولی این ماجرا اینجا تموم نمی شه ! هیچ وقته هیچ وقت تموم نمی شه! مگــــه اینکه ....

شهریار کوچولو

درود قبول ندارم حرفتون رو! من معتقدم،خانوم ها برای بقا،نیازی به حمایت ما مرد ها ندارند! طبیعت،موجود ضعیف رو از بین می بره! زن ها خودشون به تنهایی قدرتمند هستن و پر توان،ولی یه مشکلی که دارن،خصوصا تو جامعه ی ایدئولوژیک ما،تو پاره ای از مسایل،مشکل اعتماد به نفس دارند! این مشکل باعث شده که فک کنند که برای انجام هر کاری،وابسته هستند به مردها و باور هاشون رو تغیر دادند! مثلا درصد بالایی از خانومها این باور رو دارند که باید ازدواج کنند خونه دار بشند بچه داری کنند و ..... مردها هم باید کار کنند،بد اخلاق بشن و ...... در صورتی که اینطور نیست! بله که زن نیاز به حمایت اطرافیان و خصوصا مردی که شریکش هست داره،ولی عکسش هم صادقه! مرد هم همینطوره! ولی اگر کسی ازت حمایت نکرد،معنی و مفهومش این نیست که تو اشتباه می گی و جامعه با باور اشتباهش حق داره صداتو خفه کنه! تو این موارد خیلی سخته که ضربه ی روحی وارد شده رو جبران کرد،ولی اینکه به اسم آبرو و اعتبار سکوت کردن،دقیقا معادل یک بار دیگه تجاوز کردن به اون زن یا دختر هست! سکوت و عدم شکایت،معنیش این هست که حق وقوع این جنایت رو خودت هم قبول داری و تایید می کنی.

شهریار کوچولو

کاش همه ی نگاه های تبعیضی و .... وجود نداشت! کاش من نوعی مشکل فرهنگ نداشتم! کاش اگه هم فهمیدم که مشکلی هست،اول می رفتم خوودم رو اصلاح می کردم،نه اینکه به زور چوب و چماق،بگم که بقیه مشکل عقیدتی و فرهنگی دارن..! کاش انسانیت و محبت حرف اول و آخر رو می زد! و خیلی کاش های دیگه گفتنی ها کم نیست،منو تو معذوریم! دلتون شاد لبتون خندون زندگیتون پر امید بدرود

ارزو

من اگه پسر بودم نه سرزنشش نمیکردم غیر مستقیم یه چیزایی میگفتم که در اینده خودش بفهمه دیگه کار بد نکنه[وحشتناک]

ارزو

[رویا]