22 بهمن

امروز 22 بهمنه از انقلاب سی و دو سال گذشته چند سالی بیشتر از سن من من در همین انقلاب بزرگ شدم مدرسه رفتم و درس خواندم.  به من یاد داده بودند شاه بد بود مردم را سرکوب می کرد مالیات سنگین می بست  مردم را بی دین کرده بود کسی که مخالف می کرد زندانی می شد سخت شکنجه اش می کردند شاه گاه مخالفانش را اعدام هم می کرد. به من یاد داده بودند دست نشانده بود یاد داده بودند که کابوس مردم بوداین حرفها چیزهایی بود که به من یاد دادند نه فقط مدرسه که پدر می گفت که مادر می گفت. همه به انقلاب دل بسته بودند همه تغییر را می خواستند انقلاب برایشان تغییر بود که رخ نداد.

انقلاب راهش عوض شد یا یارانش عوض شدند چون  من که بزرگ شدم نمی توانم عکس دوران ابتداییم را نشان بدهم زیرا بر دیوار مدرسه عکسی از یاری از انقلاب است که مطرود شد.

 عکس نوشت: عکس اول عکس کلاس دوم منه که به مناسبت پیروزی انقلاب در مدرسه جشن گرفته بودند. عکس دوم هم عکس کلاس اول منه. لطفا به دیوار توشته های آن توجه کنید.

/ 6 نظر / 5 بازدید
سمیه(دتوشو)

عکس ها که هیچ کدام برای من باز نشد اما من هم از راهنمایی خاطراتی دارم که 2 کلاس بودیم و 1 هفته تمام در قالب 2 گروه 5 نفره در دو اتاق مجزا نشریه دیواری درست می کردیم و قرار بود در پایان 22 بهمن به گروه برنده جایزه بدهند و یادم هست که یک نفر از گروه ما مرتب از اتاق آنها خبر می آورد و جاسوسی می کرد حالا که یادم می افته خنده ام می گیره آخر هم ما برنده نشدیم و چقدر ناراحت بودیم!

هاشور

واااااااااااااااااای دست فیلتر چی ایشاللا اول بشکنه بعدا درد نکنه چون من برای اولین بار راخت اومدم تو وبلاگت. مبارکه خوش اومدی. خونه نو مبارک. ایشاللا صابخونه روزای خوبی رو سپری کنه. راستی بعضی از عکسای وبلاگ قبلیت بزرگ سایز بودن و باعث میشد وبلاگت بالا نیاد. اگه خواستی میتونی این لینک رو بزنی توی گوگل و با اولین سایت یه برنامه خیلی کوچولو برای کاهش زیاد سایز تصویر با کمترین افت کیفیت رو بگیری Advanced JPEG Compressor v2010.8.1.95 Final (www.Downloadha.com).zip آی کیف میده اینجا نوشتن.

آناهیتا

چرا آخه؟ من نمی فهمم! با این فی لتر کردن میخوان به چی برسن؟ مثلا که چی؟ مغز ملت رو هم میخوان فی لتر کنن؟ این عکس این بازار که گذاشتی خیلی به نظرم آشناست. شماله؟ عکسای مدرسه رو هم دیدم ولی اون آخونده رو نشناختم منتظری بود؟ اون مرگ بر شوروی هم خیلی جالب بود! ولی یه چیزی بگم دعوام نکنیا! اینجا خیلی راحتتره کامنت گذاشتن![مغرور]

هاشور

اگه به نوشتن باشه که محاله از بلاگفا راحت تر باشه. ولی اینجوری خیلی بهتره. واقعا حداقل بیست بار شده که یه ربع تلاش کردم و نتونستم کامنت بزارم. اینجا میشه حسابی قدم زد [مغرور]

قندک

کوچیدنت مبارک ای پرستوی همیشه مهاجر دهه فجر مرا یاد؟ یاد؟زمستان و برف می اندازد. یاد شبی که با اتوبوس به بهشت زهرا رفتیم و چرخهای اتوبوس در لای گل و برف گیر کرد و مجبور شدین تا صبح در اتوبوس بخوابیم.همان روز باید می فهمیدم که دوران خیلی سختی در پیش روست اما نفهمیدم

سامورایی

این 22 بهمن چی چی هست ؟ خوردنیه ؟پوشیدنی؟ ...