چرا کار؟

خب بگذریم از انهای که می خواهند تو اجتماع باشند و فعالیت کنند که برای اونها هم جواب دارم شما می تونید با تشکیل یه گروه عام المنفعه در راستای علایقتون در جامعه فعال باشید. اما دلیل اصلی همه ماها که کار می کنیم در واقع پول است. هرگز کاری را دوست ندارید مفت انجام بدهید حس حماقت به شما دست می دهد و اگر می بینید کسی مجانی کاری را انجام می ده زیرا توقع دارد که آن کار مجانی بعدا پشتوانه ای برای یک کار با درامد مکفی باشد. دلیل اصلی ما برای پول به دست اوردن این ایت که با ارامش کنیم و به همه خواسته و ارزوهاییمان  که به پول ربطی دارد برسیم . یک دلیل دیگر آن  تامین اینده است.

دقت کرده اید همه ادمها کار می کنند تا پول به دست بیارند تا به ارزوهاشون برسند اینقدر غرق در کار میشن که یادشون میرود که قرار بود به ارزوهاشون برسند دلیل فراموشی این است که  دیگر وقت رسیدن به ارزو ندارند. مثلا همه ادمها نه ولی بیشترشان سفر یکی از ارزوهایشان است. اما وقتی کار ندارند چون پول ندارند نمی توانند بروند و وقتی کار دارند و پول دارند باز هم  نمی توانند به خودشان مرخصی بدهند و به سفر بروند. برای همین سفر برایشان یک ارزو همیشگی  است. اینجا این سئوال پیش میایید  دلیل ما برای فراموش کردن ارزوهایمان چیست؟

در واقع ما خیلی نگران اینده مان هستیم یعنی سعی می کنیم تا می توانیم پس انداز داشته باشیم خانه ای، ماشینی، یه حساب پر پولی که وقتی به پیری برسیم محتاج نباشیم حتی به فکر بچه ها و نوه و فرزندان فرزاندنمون هم هستیم تا آنها هم از از پول ما در ناز و نعمت زندگی کنند. دقت کردید بیشتر افراد با اینکه خیلی به خودشون در جوانی سخت گرفتن چون تامین اجتماعی خوبی در جامعه نداریم در پیری هم  نیاز شدید مالی دارند. این عدم اطمینان از اینده موجب می شود پولهایمان را برای اینده نا مطمئن خودمان و فرزندانمان ذخیره کنیم و این موجب می شود که لذت خوب زندگی کردن را از دست بدهیم و به ارزوهامان هرگز نرسیم.

خب اینجاست که ادم درگیر پوچی میشود من چی می خواستم و چی شد. امیدوارم بعد از یک عمر زندگی افسوس گذشته را نخورید. در انتها می خواهم یک سئوال بپرسم.

سئوال: چقدر با پولهای که به دست اوردید ارزوهایتان را براورده کردید؟

پی نوشت: سئوال اول را پرسیدم تا به خودم ثابت بشود که بیشتر ادمها به دلیل پول دنبال کار هستند وگرنه در خونه می نشستند.

/ 25 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آباسار

ادامه مطلب رو الان خوندم .... آره حقیقت همینه .... دنبال پول میریم چون لازمش داریم تا به آرزوهامون برسیم ... اول راه که باشیم مرتب می گیم با یه مقدار پول کمی که از کارم به دست میارم میرم دنبال خوشیهام .... اما یه مدت که میگذره پول کم دیگه برامون راضی کننده نیست ... چون یادمون میاد چقدر می تونیم در آینده احتیاجات مالی داشته باشیم پس بهتره تا جوونیم کار کنیم و چند سال دیگه آرامش داشته باشیم ... اما اون چند سال دیگه معمولا میره تا بازنشستگی و اون موقع هم آدم گرفتار هزار تا مسئله و مشکل دیگه می شه ...

سامورایی

میگن یه سرخپوسته نشسته بود چپق میکشید یه امریکایی بهش گفت تو خجالت نمیکشی ؟ سرخپوسته: واسه چی ؟ امریکایی: اینکه بیکار نشستی چرا کار نمیکنی ؟ سرخپوسته : واسه چی باید کار کنم ؟ امریکایی : که پول جمع کنی سرخپوسته : پول برای چی جمع کنم امریکایی: که تا اخر عمر بشینی با خیال راحت چپق بکشی سرخپوسته : خوب الان هم دارم همین کار رو میکنم .... ادامه مطلب و بقیه مطالبتون رو نخوندم چون باید برم سر کلاس ودیرم شده یکی بیاد به من بگه اینهمه کلاس و دانشگاه کامپیوتر واسه چی باید برم /[نیشخند][چشمک]

رضا

خب من فقط به خاطر پول كار نمي كنم ولي مهمترين هدفم به دست اوردن پوله سفر هم خيلي دوست دارم هميشه يه مقدار از پولم خرج سفر مي شه ولي باهات موافقم يه موقع هايي انقدر به دنبال پوليم كه يادمون مي ره پولو واسه چي مي خواستيم

Ye Dokhtar

من فعلا دارم درس می خونم..! :دی

با تو

چقدر این پستت خوب بود... دغدغه این روزهای منه .. وقتی می بینم پدر شوهرم که سالها کار کرده و به قول خودش ادم مقتصدی بوده و همه پولهاش رو جمع کرده ولی بازم الان توی سن پیری مجبوره دست به عصا راه بره از هر چی پول و پول چمع کردنه حالم بهم می خوره ... این روزها که دارم سعی می کنم همسرم رو راضی کنم که به سفری که برامون جور شدهب ریم همش این حرف رو می شنوم که پولهاتون رو جمع کنید برای همون اینده نامعلوم که توش سختی و بدبختی و بی پولی هست ...

Ye Dokhtar

مدیونید اگه فک کنید می خواستم بپیچونم..! [نیشخند] خودم الان یه مدت مدیدیه درگیر این سوال بنیادینم که در نهایت می خوام چکار کنم..! ولی فکر می کنم کار می کنم چون میخوام عمری که برای تحصیلاتم گذاشتم بی خودی نبوده باشه و یه فایده ای هم داشته باشه.. و مفید باشم یه جا..! چرا ازونایی که کار نمی کنن یا نمیخوان کار کنن نپرسیدین؟!

Ye Dokhtar

اول اینکه درسته پول هم یکی از گزینه هاست،ولی هر کسی دوست داره مهارتی رو بلد باشه و تو کاری موفق باشه.. دوم اینکه کار با کار فرق داره، بعضی ها قسمتی از وقتشونو برای کارهایی می ذارن که بخاطرش پول دریافت نمی کنن! چون وظیفه خودشون می دونن! پی.نوشت:خیلی آدمها هم در خونه می شینند و اونجا کار می کنند!!

زهرا

هم کار کردن سختیهای خودشو داره هم کار نکردن کار میکنیم اولیش چیزی که بدهن میرسه برای امرار معاش و زندگی بهتری داشتن و مستقل بودن اما همین کار کردن یه وقتایی ارامشو از ادم میگیره دلت میخواد بیکار باشی اما اسایش و ارامش داشته باشی ولی درکل باز میگم کار کردن بهتره

گلچهره

کار بیرون از خونه به زندگی من معنا می ده و باهاش احساس مفید بودن می کنم. و جنبه های مالیش هم که دیگه گفتن نداره اما معنادهیش برام مهمتر از درامدشه واقعا.

روزگار یک معلم

سلام اگری روزی برسد که معلمی نکنم نمی دانم چه بر سرم می آید. جنبه مادی کار بسیار مهم است ولی باور کنید بچه ها برای من مهمتر هستند. نمی دانم آیا کاری غیر از معلمی را می توانستم تحمل کنم؟