ترس

نظر شخصیم درباره ترس اینه که همیشه یه محرک بیرونی یا درونی وجود داره که موجب ایجاد یک نوع ترس در ادم میشه. منظورم اینه اگه شما از چیزی می ترسید بگرددی در گذشته و ببینید چه چیزی این ترس رو ایجاد کرده. حتما دلیلی وجود داره که این ترس از اون به وجود اومده.

ترسها انواع مختلف دارند اما بدترین عکس العمل در انواع ترسها فراره. فرار عکس العمل مخصوص ترسه. 

همه این مقدمه چینی واسه اینه که بگم امروز یه سر رفته بودیم پرشکوه و از اونجا تا چابکسر برای خرید گل رفتیم. جلوی یکی از باغهای گل، مریم نگه داشت. من و مرضیه پیاده شدیم و وارد باغ شدیم .یه گلدون قشنگ دیدم  رفتم طرفش. یه قدم  جلو گذاشتن همانا و صدای پارس سگ همانا و دویدن همانا. من بدو مرضیه بدو  و سگ پارس کنان. اینقدر ترسیده بودم به جای اینکه وقتی از در خارج شدم سمت چپ برم رفتم سمت راست طرف تریلی پارک شده خوبه از ترس سوارش نشدم. 

توی دار دنیا شاید هزارها ترس از دست دادن وجود داشته باش که من از اون می ترسم ترس از دست دادن عزیزان، از دست  دادن زندگی، از دست موقعیت اجتماعی، از دست دادنها زیادی که رعب اورند اما به جز این ترسها معقول، من تنها از یه موجود زنده به جز انسان می ترسم اون هم سگه. خیلی با ترسم مبارزه می کنم و سعی می کنم روی پوستم ترسم ظاهر نشه.  اما گاهی مثل امروز از دستم در میره و فرار رو بر قرار ترجیح میدم.

ترس از سگ به خاطر دوران کودکی منه. پشت خونه پدربزرگ یه سگ وجود داشت مریم، من و مرضیه رو از اون سگ ترسونده بود و گفته بود اون هاره. همین یه جمله که "اگه گازت بگیره هار میشی" کافیه که من یه عمر از سگ بترسم. حتی از این سگهای پشمالو که مثل سگهای کارتونی می مونن. یه لحظه تجسم هار بودنشون من رو دچار ترس از این موجود می کنه. 

راستی بد نیست گاهی ترسهامون رو بنویسیم شاید راه حلی برای از بین بردن  آن وجود داشته باشه. حالا ترس شما چیه؟

عکس نوشت: این عکس گلهای پشت پنجره خونه خودمونه فرصت نکردم عکس گلهای امروز رو بزارم.

/ 17 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فتح باب

بله کاملا درسته. منم از بچگی از سگ می ترسم. توی کوچه یک همسایه بود خونه باغ بزرگی داشت یک سگ شیان لو داشت. گاهی در باز می موند میومد بیرون. یک شب که خرید کرده بودم از دم در خونه شون تا دم در خونه ما که ته کوچه بود دنبالم کرد از ترس زهره ترک شدم. یه روز هم دوستمو گرفت افتاده بود روش تا صاحبش اومد. همیشه از در خونه با ترس ولرز رد می شدم و به صاحبش که ولش می کرد و دررا باز میذاشت فحش می دادم. هنوزم از سگ می ترسم. انگار یه جورایی شرطی شدم.

فتح باب

البته بعضی از ترسها اینطوری هستن و بعضی هاشون هم ذاتی هستند مثل ترس از جنگ ترس حوادث غیر مترقبه و حوادث طبیعی مثل زلزله رعد و برق و بیماری های مرگبار و خود مرگ

سارا

درست میگی / ترس تا همیشه تو وجد آدم میمونه گلهام قشگن

گلچهره

راستش در مورد خودم بگم که من از تماااااااااااام حیوانات دنیا میترسم مگه اینکه در قفس باشن.هبچ ربطی هم به کوودکی هام نداره روانشناسا معتقدن ترس از حبوان جزء تنها ترسهاییه که میتونه هیچ دلیلی نداشته باشه مال منم از همون دسته اس.یعنی میخوایی منو شکنجه بدی گربه یا سگی رو بهم نزدیک کن[گریه] یکسری ترس های دیگه هم دارم که گاه تو وبلاگم ازشون ناله و فغان سر میدم در کل به قول دوستمون ترسهامون گنجامون هستن به شری درست شناحته شدن .

یک انسان

موافقم ترس یک جوری بوجود میاد ولی چون معمولا این عامل برمی‌گرده به سنین خیلی کم بعدها تو ذهنمون نمی‌مونه! گلها واقعا زیبان، به ایستادن پشت پنجره خونه‌تون حسودیم شد[نیشخند] [گل]

سامورايي

تولد علی مبارک روز مرد مبارک روز همان مردی که رفت بالای منبر و بر سر و صورت میزد و میگفت شنیدم در سرزمین مسلمین خلخال از پای زنی در آوردند اگر مردی این را بشنود و از دردر بمیرد بر او حرجی نیست کجاست آن علی که ببیند در سرزمینی به نام او حکومت میکنند و دسته دسته به زنان تجاوز میکنند و هیچ مردی ؟ گریه اش نمیگیرد

آباسار

سلا م پرشکوه همون جاییه که نارنجاش خیلی معروفه ؟ ! [چشمک][خجالت]

آباسار

سلا م پرشکوه همون جاییه که نارنجاش خیلی معروفه ؟ ! [چشمک][خجالت]

معلم روستا

سلام.ترس واژه ای است که با آن زاده شدیم و با آن می میریم.به قول متخصصین علوم هوایی که می گویند سوانح هوایی را می توان کم کرد ولی به صفر نمی توان رساند.ترس را می توان اندکی کم کرد .هیچ گاه به فکر صفر کردن آن نباشید.در هواپیمای با نقص فنی و در حالت نامتعادل نترسیدم ولی هنوز از سوسک می ترسم.

پریسا

بعضی جملات در عین سادگی و کوتاهی چقدر عمیق و پر حجمند و گویا و بی انتها و به قولی چندین بعد رو با هم یکجا دارن.... چقدر زیبا مثال زد این معلم عزیز روستا:در هواپیمای با نقص فنی نمیترسیم اما از سوسک میترسیم...... واقعا فوق العاده بود..... ممنون معلم روستا[گل]