بررسی یک نظر

هر کسی در زندگی گاهی به انسان پاکدل و امینی نیازمند می‌شود تا مال و وسیله‌ی راز یا مطلب مهمی را نزد او به امانت بسپارد حفظ امانت دیگران، احترام به احساسات پاک انسانی است عموم ادیان مقدس الهی بخصوص اسلام بر تقویت این صفت نیک تأکید فراوان نموده‌اند.
اشتباه کردی که این کار رو انجام دادی .با این کار رسم امانت داری را به جا نیاوردی. پیشنهاد میکنم این پست راحذف نمایید،تا کرامت انسانی محفوظ بماند.
این پست را می خواهم اختصاص بدهم به اولین نظر پست قبل. که به طور کامل در اینجا ذکر کرده ام. امانت داری همانطور که همه می دانیم صفت خوبیست و این صفت خوب را کسی انکار نمی کند. اما آیا انتشارات برگه های امتحانی دانش آموزان و دانشجویان عدم امانتداریست. اگر در اینترنت یک جستجوی ساده کنید به مواردی مانند برگه های امتحانی زیر بر خواهید خورد.

4.jpeg
"این برگه متعلق به دانشجویان من نیست و صرفاً عکس تزیینیست."

آیا من و اساتید دیگر با انتشار چنین برگه های خیانت در امانت کرده ایم. دوستدارم به  سئوالات زیر جواب دهید:
1- آیا به نظر شما این گونه نوشته ها امانت است؟
2- فرض کنید صبح زودی بیدار می شوید و جلوی در بچه ای در سبد می بینید. آیا شما بعد از جستجو اولیا کودک آن را به شیرخوارگاه بسپارید خیانت در امانت کرده اید؟
3- آیا التماس نامه های اینچنینی مانند آن کودک سر راهی نیست؟
4- هرچند کودک سر راهی معصوم است اما اگر از دیگران بی مهری ببینید آیا مقصر والدین هستند یا کسی که کودک را یافته و بی مهری کرده؟
5- تعریف امانت چیست آیا این نوشته جزیی از اسرار دانشجویان هستند و امانت محسوب می شوند؟
6- آیا بها دادن به این گونه نوشته ها موجب رسم گریه و زاری به جای درس خواندن نخواهد شد؟
7- آیا پخش انتقاد آمیز اینگونه نوشته موجب دیدن زشتی این عمل نخواهد بود؟
8- آیا پست قبلی نقدی بر زشتی این عمل نبوده است؟
9- آیا پست قبلی من با حذف اسامی باز هم عدم رعایت حفظ اسرار خصوصی بوده است؟
10- آیا بعضی از این نوشته ها حاوی مطالب کذب نیست؟
11- آیا باور مطلب کذب همراهی با دروغگو نیست؟
12- آیا حتی در صورت صادق بودن نوشته بها دادن به اینگونه نوشته ها نشانه امانت داریست؟
13- آیا شما هرگز ایمیلی دریافت نکرده اید که چنین برگه های امتحانی در آن بوده اند آیا شما هرگز آن را به دیگران ارسال نکرده اید؟ اگر ارسال کردید آیا شما هم با ان استاد یا معلم هم داستان نیستید؟
14- آیا بیان این درد دلها اگر بد نیست پس بیان آن در وبلاگ که محلی برای بیان دیدگاه و نظر و گاه درد دل است هم نباید بد باشد؟
15- اگر بیان این درد دلها در برگه که محل پاسخ گویی به سئوالات است بد نیست پس چرا بیان همان درد دلها در یک وبلاگ  مشکلی دارد؟

 شاید فکر کنید که من استاد سخت گیری هستم پس به این سئوالات پاسخ دهید تا من توضیح دهم.

16- اگر استادی داشته باشید که سئوالات مشابه سئوالات کتاب داده باشد شما درباره امتحان او چه نظری دارید؟
17- اگر همه سئوالات امتحانی که داده در کلاس حل شده باشد به خصوص از هفت سئوال دو تا از سئوالات دوبار حل شده باشد.شما درباره او چه نظری دارید؟
18- اگر از هفت سئوال مختارید به یک سئوال پاسخ ندهید باز چه نظری درباره این استاد دارید؟
19- اگر امتحان میان ترم را از پنج نمره به هشت نمره ارتقا دهد فقط به خاطر اینکه نمره دانشجویان  در میان ترم بهتر از پایان ترم بوده حالا نظرتان درباره این استاد چیست؟
20- اگر بدانید دانشجویان این کلاس نظم کلاس را رعایت نمی کردند و حتی یکی از دانشجویان از اول ترم حاضر نبوده و دیگری به جای او می آمده و حاضری می زده و شما بدانید که استاد حتی این بی نظمی را در نظر نگرفته و همه موارد بالا را در امتحان برای این کلاس انجام داده نظرتان در مورد این استاد چیست؟

من این سئوالات را پرسیدم چون همه موارد پنج سئوال بالا برای این کلاس انجام داده ام. راستی به این  دو سئوال تکمیلی هم پاسخ دهید پیشاپیش ممنونم.

21- فرض کنید استادی دو کلاس هم زمان دارد در یک کلاس دانشجویان در ترم قبل با استاد درس پیش نیاز این درس را داشته باشند و در کلاس دیگر اینگونه نبوده است. اگر کلاس اول به راحتی نمره خوب بگیرند و تمام کلاس درس مورد نظر را پاس کنند ولی در کلاس دیگر به سختی می توانند نمره قبولی بگیرند. آیا مشکل از استاد است یا مشکل از دانشجویان است که پیش نیاز مورد نظر را به خوبی مطالعه نکردند یا مشکل از اساتید قبلی که به خاطر همین آه و ناله ها دانشجویان ضعیف را پاس داده اند؟
22- با اینکه من به نوشته ها انتقاد داشتم دانشجویانی را که در نظرم مستحق پاس کردند بوده اند نمره قبولی دادم.  حالا نظرتان درباره من چیست؟

می توانید با توجه به سئوالات بالا به من نمره بدهید. هر سئوال یک نمره دارد دو سئوال را هم می توانید نمره ندهید برای ارفاق به خودم دو سئوال اضافه طرح کرده ام.

موفق و موید باشید.                
در این امتحان می توانید از کتاب نیز استفاده کنید
زمان امتحان: بازه امتحان باز است. .      
/ 25 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرشکوه

دهدار جونم <br />ممنون از همدردیت واقعاً دوست داشتم کسی این قسمت ماجرا رو هم می دید و درکم می کرد که از دست این بچه ها چه می کشم. متاسفانه روز به روز افراد جامعه دیرتر بزرگ میشن که بازتابش رو من می بینم. باز هم ممنون از همدردیت.

پرشکوه

دوست عزیز ناشناس <br />اگه فکر می کنی دوستان دارای نظریات غلطی هستند اگه امکان داره ما رو هم از تفکرات وحشتناکشون آگاه کنید!<br />همچنین اگر دوستی هم فکر رو اینجا نمی یابید لطف می کنید یه تبلیغی برای وبلاگ من بکنید و دوستان هم فکرتون رو دعوت کنید تا اینجا ما با تفکرات غیر همسو هم آشنا بشیم. راستش تا اونجا که من اطلاع دارم هر کس وبلاگی رو مطالعه می کنه که با تفکراتش همسو باشه این هماهنگی در نظرات که شما رو ازار میده به نظر من به خاطر اینه که ادمهای این وبلاگ رو می خونن که از نظر تفکری در یک دسته قرار می گیرند.<br />درباره نقدی که به نظر هاشور داشتید من نظری ندارم ایشان را از نظر شما مطلع می کنم.

پرشکوه

از نظر تک تک دوستان که وقت گذاشتند و به وبلاگم سر زدند و این موضوع رو به چالش کشیدن چه موافقین و چه مخالفین تشکر می کنم.<br />در این بحث چند چیز نادیده انگاشته شد. <br />اول اینکه هیچ کس نمره ای از این امتحان به من نداد.<br />دوم اینکه هیچ کس به سئوالات یا به تعدادی از سئوالات پاسخ نداد فکر کنم زیاد سئوال طرح کرده بودم شما دیدید خسته میشین جواب ندادید.<br />سوم اینکه در بین کسانی که نظر گذاشته بودند خود دانشجویان حضور کمرنگی داشتند با اینکه من از مدیران وبلاگ دانشجویان ریاضی 88 به عنوان دانشجویان دعوت کرده بودم تا در این بحث شرکت کنند و به عنوان یه دانشجو از دیدی دیگر صحبت کنند اما متاسفانه دعوت من رو نادیده گرفتند.<br />چهارم اینکه نمی دونم این ناشناس همون ناشناسیه که این پست درباره نظر ایشون بوده یا نه! اگه همون هستند من ازشون توقع بیشتری داشتم تا ابتدا به سئوالات من جواب بدن و بعد به نظر دوستان دیگر هم بها بدن و با این جمله دوستان یکدل نمی بینن و برای جامعه تاسف می خورند رو حداقل جواب و نا کافی می دونم. اما اگه ایشون نیستند منتظر جواب ناشناس اصلی می مونیم.

هاشور

سلام.معمولا نوشته هام برام مشکل ایجاد میکنه و تندرو بودنم رو انتقال میده ولی شخصا اینطور نیستم جز در موارد خاص.به همه میگم که اگر مشکل خاصی دارید بی کلک و بیرون از کلاس باهام در میان بذارین و بیشتر به دلیل دوره درس خوندن خودم این نحوه حضور غیاب رو در نظر گرفتم و البته به خاطر حضور غیاب نمره یا برخورد نا معقولی نمیکنم و بیشتر از بهونه الکی آوردن بدم میاد.از اینکه رک و راست یکی بهم بگه کلاسات مزخرفه ناراحت نمیشم ولی کسی که چاپلوسی میکنه و دروغ میگه رو شده با زخم زبون تنبیه میکنم.در مورد تقلب هم معمولا فقط جلسه اول این اتفاق میفته و بعدش تقلبی در کار نیست.تو نمره اصلا اذیت نمیکنم و تموم سخت گیریم به خاطر اینه که شده به زور دو کلمه یاد بگیرن و ایمیلایی که بهم میزنن نشون میده این روشم هم باعث علاقه به درس و کلاس و هم نحوه برگزاری داره و خیلیاشون میگن اگه یه روزی جایی درس دادن دقیقا این کار رو میکنن.اصولا کلاسای با مزه ای داریم.به ناشناس هم میگم تنها کاری که میکنم اینه که هیچ کس با استفاده از ابزاری مثل عشوه نخواد حق بقیه رو ضایع کنه و کسی که میخواد فریبم بده و سو استفاده بکنه رو شدید سر کاری میزارم تا تجربه کنه ای

گلچهره

پرشکوه جان من کلن به عنوان خواننده مشکلی با این کاری که کردین نداشتم.زیاد سخت نگیرین

Anonymous

جناب هاشور خوبه که خودتون هم اقرار میکنید مشکل از استادان است نه دانشجویان و شما هم از قشر اساتید هستین.(بحث رد کردن در آزمون دکترا)<br />پس بجای زیر سوال بردن دانشجویان بروید قشر اساتید را اصلاح کنید.من هم دعا میکنم که موفق باشید

پرشکوه

هاشور عزیز<br />من هم با شما موافقم سخت گیر ترین اساتید در طول تحصیلم تاثیر گذارترین و موثرترینها در زندگی و رشته تحصیلیم بوده اند. من خودم استادهای سخت گیرم را ستایش می کنم و همیشه درباره آنها با احترام صحبت می کنم. <br />چون در نظر اولتون سخت گیری رو بدون اغماض دیدم اینگونه برداشتی دلیل مخالفتم با نظر شما بود. <br />من هم از کسانی که مشکلات نداشته شون رو برای استاد تعریف می کنن تا نمره بگیرن خوشم نمیاد گاهی یافتن حقیقت از بین این همه دروغ کار سختیه!<br />مثل اینکه ناشناس برای نظر شما نظری گذاشته!

پرشکوه

گلچهره جون منظورم این نبود که شما مخالفتید چشم سخت نمی گیرم.

ali

مسلم هست که اینطوری که شما فکر میکنید نیست. اول اینکه اینطور عجز و لابه نویسی در برگه های امتحانی، یه کار از پیش فکر شده نیست و به خاطر استیصال ناشی از عدم توانایی در پاسخگویی به سوالات به صورت آنی پیش می آد و در حقیقت یک واکنش عادی هست نه یک کنش از پیش فکر شده. دوم اینکه کسی نگران خندیدن دیگران نیست چرا که نامی از اون طرف برده نمیشه، لذا دلیلی نداره که از بابت تمسخر دیگران نگران باشه. در حقیقت برخی از این آدمها کل مسئله براشون تفریح و شادی هست و از اینکه اینجوری دیگران رو هم بخندونن به خودشون در نهان خودشون افتخار میکنن. مسئله <br />آخر هم اینکه اولین بار میشنوم که دوربین مخفی اثر تربیتی داره، دوربین مخفی اگرچه در برخی موارد به نقاط کور فرهنگی جامعه می پردازه، اما اثر خاصی نداره و تنها سرگرمی محسوب میشه در حوزه برنامه سازی سیما. همیشه فرهنگ سازی از دستگاههای فرهنگ ساز در محیطهای فرهنگ سازی اثرگذار هست نه در قالب برنامه های طنز.

پرشکوه

شاید من منظورم رو بد رسوندم. در واقع می خواستم بگم از به طنز کشیدن یه مطلب و خندیدن به اون گاه زشتی ها و پلشتیها ی اون مطلب رو می توانیم ببینیم مثل کاریکاتورها و طنزها که گاه از مقالات روز اجتماعی بر روی عامه مردم تاثیر بیشتر دارند!یه آدم کم سواد کاریکاتور یه روزنامه رو می بینه و گاه می فهمه اما حوصله و گاه سواد کافی برای خوندن یه مقاله تحلیلی اجتماعی رو نداره! تبلیغی غیر مستقیم زشتی عملی با خندیدن به اون اثرش بیشتره تا با بیلبردها چند صد متری تبلیغاتی برای همون مطلبه.<br />در مورد دوربین مخفی هم منظورم این بود که در بعضی از موارد که رفتار نسنجیده مردم رو هدف قرار می ده خیلی اثر گذاره!<br />خودم رو مثال میزنم یه برنامه دوربین مخفی گذاشته بودند و مچ عابرپیاده های که چراغ قرمز رو رعایت نمی کردند می گرفت. من کلی به رفتار بعضی ها خندیدم اما از فردا هر موقع از چراغ قرمز حتی اشتباهی رد می شدم از چنین دوربینی که از من فیلم گرفته باشه احساس ترس و شرمندگی داشتم.<br />قبول دارم این نوشته ها اولین بارها از عدم توانایی دانشجویان در نوشتن سئوالات و استیصالشون رخ می داد ولی فراگیری اون نشون میده روش خوبی