بازی شب یلدا

دیشب موقعی که مامان گوشت از تو فریزر در می اورد متوجه یه بستنی شد بعد به هرکی گفت می خوری می گفت سرده یا با این همه خوراکی شب یلدا که هست کی دیگه بستنی می خوره.

همون موقع یه کار باحال به ذهنم رسید که یه بازی ترتیب بدیم و هر کی برنده شده بستنی رو بخوره بعد دیدیم کسی دوست نداره بخوره گفتیم هر کی بازنده شده می خوره. 

بازی چی باشه؟ من پیشنهاد چالدوکونه ای رو دادم این بازی من در اوردی خونه ما بود که تو بچگی بازی می کردیم یه چهارپایه پلاستیکی داشتیم که مثل دو تا قیف بود که تو هم گیر می کرد و ما هر بار یکی از این قیفها رو میزاشتیم رو زمین و باید مرکزش رو نشونه می گرفتیم اون هم با فندق. حالا ما امکاناتمون مثل قبل نبود برای همین یه سطل رو گذاشتیم ته اتاق و یه صندلی رو وسط اتاق گذاشتیم هر کس باید رو صندلیه می نشست و با  سر اب معدنی وسط سطل رو نشونه می گرفت  و تا داخل سطل بندازه.

 اول گفتیم اصلا میره یا نه که خودم اولین نفر شدم و نشستم انداختم توش. بعد مریم و مرضیه چند دور رفتیم و مریم دوتا انداخته بود من همون یکی رو انداخته بودم و مرضیه هنوز چیزی توی سطل ننداخته بود که مامان گفت من هم یه امتحان بکنم گفتم باشه گفتیم حالا چون ما چند بار انداختیم مامان تو ده بار بنداز بعد ما دوباره شروع می کنیم به نوبتی حالا فکر می کردیم داریم به مامان آوانس میدیم. اولی و دومی نرفت ولی مامان پشت هم پنج تا رو گل کرد. یعنی بازی ما برنده اش با 5 تا مشخص می شد مامان بود. چنین مامانی داریم مثل اینکه تو بچگی اینقدر گردو بازی کردن که نشونه گیریش حرفه ای شده و فقط رو نکرده بود. بازنده هم مرضیه بود که بستنی بهش رسید.

این هم سرگرمی شب یلدایی ما بود.

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهتاب

معلومه خیلی سرت شلوغ شده . هرجا هستی موفق باشی

پاییزی

نیستی ها [نگران]

احمدخانی

سلام پرشکوهی ها حرفه ای گردو بازند البته نه حالا قبلنا همه بچه ها جمع می شدن و یک نوعی بود که یک چاله درست می کردن و باید می انداختی داخل اونچاله الان که نه یادش بخیر دوطرف جاده پرشکوه از بود از درخت گردو که برای درست کردن جاده متاسفانه همه اش را بریدن و از بین بردن[ناراحت] چه با صفا بود من از آن موقع و از آن درختان عکسی ندارم ولی ای کاش داشتم

زیبا

یهو دلم خواست برات یه باغ گل هدیه بدم: [گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل] [گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل] [گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل] [گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل] [گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل] [گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل] [گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل]گل] . . .

زیبا

اینم نتیجه تنبلی و کپی برداری بود ببخشید که باغم خشکید[گریه]

معلم روستا

سلام جای من آنجا خالی بود که تمام درب آب معدنی را بیرون می انداختم تا صاحب آن بستنی شوم. آخر من خیلی خیلی بستنی دوست دارم و کاری به سرما یا گرمای هوا ندارم. صد هزار آفرین بر مادرتان که چقدر دقیق هدف گیری فرمودند. درپناه حق

روزبه

براي من كه همه شب و روزها علي السويه هست و فرقي ندارند شب يلدايي هم نداريم ولي حسابي خوش گذشته بهتون اميد وارم هميشه شاد باشيد

alireza

ایول به مامان[تایید]