من و چاقی

همیشه یه بحثی که در جمع خانومها وجود داره بحث رژیمه یه واقعیته که خانومها همیشه از چاقی و لاغریشون می نالند.

من خاطره ای خوبی از لاغری ندارم وقتی خیلی بچه بودم یعنی حدوداً یه بچه راهنمایی بودم برادرم فکر می کردم من مثل بچه های افریقایی ممکنه از سوء تغذیه تلف بشم یه بشقاب پر و پیمون که یه مرد جنگی به راحتی نمی تونست بخوره رو میزاشت جلوم و با دقت برادرانه ای سعی می کرد من همش رو بخورم ناهار و شام خوردن با علی یه کابوس بود چون علی می خواست با تمام لطف برادرانه اش خواهر لاغر مردنیش رو نجات بده دریغ از اینکه بپرسه می تونی این لطف رو تحمل کنی یا نه؟ خب این یه واقعیته ادمها به خصوص مردها بعد از یه مدتی از روی مد یه چیز در میان و میرن روی مد چیز دیگه. علی هم نمی دونم کی از این مد خارج شد. ولی کابوس لاغری واسه ما موند. خب راستش من هیچ وقت مشکل عمده ای در چاقی نداشتم شاید خیلی ها به طعنه لاغریم رو تو چشم ادم زدند ولی درباره چاقی هیچ وقت نکته ای نشنیدم.

سمیرا دوستم که همیشه دوست داشت رژیم بگیره ولی مطمئن هستم که هیچ وقت موفق نمیشه می گفت تو واسه ادمهای شکمو دوست خوبی هستی هر موقع ازت می پرسند چیزی می خوری جوابت مثبته. اما برای کسایی که رژیم می خوان بگیرند آفتی. با اینکه به قول سمیه اصفهانی من مثل مورچه دنبال شیرینی میرم اما سالها وزن ثابت رو تجربه کردم. حتی تا شیش ماه پیش.

از شهریور تا آبان امسال یعنی در دو ماه به خاطر بیماریم دچار افزایش وزن شدم و پنج کیلو به وزنم اضافه شد اون هم در مدت کم. شاید هنوز ادم چاقی نباشم اما بیماری من موجب شده سوخت و ساز بدنم پایین بیاد و این موجب میشه که وزنم افزایش پیدا کنه با مراجعه به دکتر الان کنترل شده است ولی ترس چاق شدن وجود داره.

بعد از سالها من هم تصمیم به رژیم گرفتم نه به خاطر لاغر شدن فقط نگرانی من از افزایش وزن مجدده اون هم بیمارگونه اما من که نمی تونم ببینم و نخورم پس تصمیم گرفتم تنبلی رو رها کنم و برم ورزش اینقدر امروز و فردا کردم که مثل گواهینامه نگرفتنم شده ثبت نام کردم ولی هنوز یه جلسه نرفتم. تا سرماخوردگی اومد به سراغم و توی این مدت که مریض شدم وزنم دو سه کیلو کاهش پیدا کرده. پریروز که رفتم کارخونه همه به من می گفتند کلی لاغر شدم.

حالا چرا اینقدر فک جنبوندم و درباره رژیم و لاغری حرف زدم من اعتقاد راسخی به رژیم نگرفتن دارم میگم آدم هر چی دلش می خواد بخوره اما اندازه. بازم جاده خاکی زدم می خواستم بگم واسه چی این همه حرف زدم این چند روزه این بردازاده فسقلی خودم گیر سه پیچ داده که این عمه من چاقه حالا خوبه همه عمه های محمد هم وزنند و توی این بین من شدم عمه چاقه. دنیا رو می بینید نه به اون پدر که فکر می کرد من یکی از قحطی زده های افریقایی هستم نه به این پسر که فکر میکنه من چاقم.


پی نوشت: دخلم در اومد همه پرده های خونه رو که کنده بودم امروز وصل کردم به اضافه اینکه قبل وصل کردن شیشه پنجره ها رو بردم توی حموم شستم.


بعد نوشت: خبر مسرت بخش اینکه معلم زبانم اس ام اس زد کلاس به خاطر چهارشنبه سوری فردا باشه واقعا خبر بسیار خوبی بود چون حالا حال ندارم بنشینم تا تکالیف زبانم رو انجام بدم.

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فیتزکارالدو

بابا شرمنده نکنید. فقط یک آیه نازل کردیم که قابلتونو نداره. بنده یک دوره چند ساله ی جعل حدیث و آیه را گذرانده ام و در رشته ی "علوم منسوخه" PHD دارم[نیشخند]

سامورایی

منم چاقم بهم میگن گردالو آقا تپلی ولی من چاقیمو دوست دارم دیگه هم وزن کم نمیکنم میدونی چرا؟ چون تو اداره همه فکر میکنند رئیس اداره منم کی به کیه رئیس نشدیم لااقل شبیه رئیسها بشیم راستی عیدتون مبارک ما رفتیم مفاسرت اگر برگشتیم و عمری بود فعلا بای تا یه سال دیگه نیشخند[نیشخند][چشمک][گل][گل][گل]

سامورایی

این کامنت من مشترک بود واسه دو تا پست شما قاطی شد ببخشید عجله داشتم برم [نیشخند]

شادی

یه کامنت خیلی بی ربط: شما آهنگ رویای صیاد با صدای فرشته رو شنیدین؟ چون شمال زندگی میکنین.... چه ربطی داشت ...... خلاصه یهو دلم خواست شما گوش بدینش. اگه ندارینش ایمیلتون رو برام بذارین لطفا. من براتون میلش میکنم.

شهاب

آدم های چاق دور و برم اکثرا آدم های با شور و نشاطی اند!

شادی

به چاقی و لاغری نیست. آدم باید روحش تپل باشه. :دی

sara

وای نگو از این رژیم که دل من خیلی پره!!!!

رضا

با رسیدن نوروز که فصل چاق شدنه نگرانیت بیشتر می شه مراقب وزنت باش

خانم هویج

مرسی که همیشه به من لطف داری عزیزم ایشالا سال جدید برای همه مون سال خوبی باشه. خوش به حالت که چاق نیستی.من از بدو تولد چاق بودم و همیشه هم کابوسم همین بوده.