وظیفه و صندلی

وظیفه و لطف دو کلمه ای که نباید با یکدیگر اشتباه شوند. هرگز لطف را به علت تکرار وظیفه ندانید، از طرف دیگر  نباید لطف مستمری را به یکباره قطع کنید از قبل خبر دهید چون فرد یکباره جا نخورد و ماجرای برداشتن صندلی نشود که فرد همیشه عادت داشته به روی آن بنشیند بعد وقتی می خواهد بنشیند  یکباره ببیند پشتش خالی شده و با مغز بخورد زمین.

پی نوشت: همکاری دارم روزی داشت خاطره ای تعریف می کرد و می گفت برادر شوخ طبعی دارم که همیشه سر به سر من می گذارد. وقتی امتحان دکترا قبول شدم تلفن زیاد داشتم و پشت هم با تلفن حرف می زدم کنار تلفن هم همیشه یک صندلی بود که موقع صحبت کردن میشد نشست. یکی از تلفنها به درازا کشید نمی دانستم که شوخ طبعی برادرم گل کرده و قرار است صندلی پشت سر من را بردار من به هوای صندلی نشستم که چشمتان روز بد نبیند با مخ خوردم زمین و بی هوش شدم. وقتی به هوش امد چیزی از حادثه به خاطر نداشتم. 

پی نوشتی بر پی نوشت: ان صندلی کشیدن را که گفتم یاد خاطره همکارم افتادم.

پی نوشت دومی بر پی نوشت: همکار ما می گفت برادرش  تنبیه شده و از ان موقع دیگر شوخی بیجا نمی کند و یه نموره انگار پشیمان است.

/ 17 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صورتی خانوم

آخ گفتی... حرف دل من رو زدی... کاش بفهمیم وقتی یک نفر چند بار لطفی رو تکرار کرد دیگه نباید وظیفه اون آدم به حساب بیاریمش (ببخشید اول یادم رفت اسمم رو توی کامنت بنویسم)

محسن

مث کسی می مونه که چند سال نذری بده و بعد دیگه نده. اونوقت ما بمونیم و کاسه های خالی و یه در بسته و یه شکم گشنه و یه دل شکسته و یه عالمه چیزای دیگه

گلچهره

لطف شما با هماهنگی قطع بشه[نیشخند]

آنیل

حیف شد، من اهل صندلی کشیدنم ولی انگار دیگه باید ترک کنم، البته منظورم صندلیه پی نوشت بود نه اون یکی صندلی!

دی دخت

یاد ِ برادر ِ خودم افتادم .. امروز همین بلا را سر ِ من آورد ... [فرشته]

زهرا

بله بنده هم کسی قرار بود یه لطفی در حقم کنه حالا رفته فکر کنه تا تصمیم بگیره !شده تصمیم کبــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــری[گل]

افسانه

دقیقا...آی گفتی دقیقا من امروز یه همچین مسئله ای برام تکرار شد

شادی

یه بار به رضا گفته بودم وقتی اینقدر بهم اطمینان قلبی میدی که انگار میتونم رو نوک انگشت پاهام وایستم و کم کم بتونم پرواز کنم و به بالهام اطمینان کنم، یهو با یه کار احمقانت یه لگد میزنی بهم و پرت میشم روی زمین.

معلم روستا

سلام متاسفانه در فرهنگ جامعه ما لطف های تکراری به وظیفه که هیچ بدل به حق شده است.و اگر حذف گردد مشکلاتی ایجاد می کند. پس باید بیشتر حواسمان جمع باشد و . . . . . در پناه حق