شاید نباشم چند روزی

1- دانشجوهایم امتحان دادند و من امروز رفته بودم نمره یک سری از انها را بدهم دانشگاه در مسیر رشت به دانشگاه یک زمین ورزشی هست که از کنارش همیشه رد می شوم. امروز ته این زمین فوتبال بر پرده ای نوشته بودند" مقدم همگان را گرامی می داریم."

2- فردا راهی بابلسرم  برای سمینار و هفته دیگر اگر خدا بخواهد میروم تبریز برای دفاع دکترای فاطمه. زمان خیلی زود می گذرد و مثل اینکه همین دیروز بود که من داشتم وسایلم را می چیدم درون کمد که دختر ریز نقش و خوش سر زبانی وارد اتاق شد و از دیدن من تعجب کرد چون من فرد جدید اتاق بودم  چهارمین عضو اتاق. هر چند نیر و فاطمه و شادی از سال قبل با هم دوست بودند  اما من را به راحتی پذیرفتن.  برای من روزهای که هم اتاقیشان بودم روزهای خوبی بود روزهای شاد و پر نشاط. 

3- این روزها عجیب می گذرند.....

4- اقای کمالی باز هم زحمت کشیده اند و برای من خاطره ای دیگر ارسال نموده اند با اجازه ایشان انها را منتشر می کنم.

" یک خا طره از قدیما برات بگم از اون وقتها که وقتی قدم به پرشکوه می گذاشتی همه را مشغول کار تلاش می دیدی جوانها تو روستا بودند و شور و شعفی بود هیچ کس بی کار نبود می دیدی که یکی برگ درخت توت جمع کرده داره می بره اون یکی داره آماده می شه درختا را سم پاشی کنه پیره مرد با همسرش داره میره علفها شالزار را بچینه چنتا خانم وسط باغ چای در حین صحبت کردن داشتند برگ چای می چیدند  موتور سوار را می دیدی که نی بلندی دستش و توی خورجین موتورش پر است از ماهی که صید کرده غروب پسر بچه ای را که گاوها را داشت هدایت می کرد به طرف منزل.شاید ساعتی یک ماشین هم از پرشکوه رد نمی شد و هیچ خبری هم از سبد پرتقال جلوی منزل برای فروش نبود رحمت خدا بیامرز هر وقت فراغتی پیدا می کرد می رفت ماهی گیری.

 

.
                                         
ماهی                                                                                            
من تاز آمده بودم پرشکوه که دیدم رحمت هم آمد  غروب بود و فرصت زیادی نبود پیشنهاد کرد که بریم کنار استخر برای ماهی گیری برای من هم یک نی پیدا کرد و به اتفاق رفتیم کنار استخر کارخانه چای هم داشت تعطیل می شد و رفت وآمد زیادی بود وقتی رسیدیم  کنار استخر بچهای محل اکثرا اونجا بودند ---چون اون وقتها قهوه خانه ای نبود---رحمت از قبل خمیر آماده کرده بود که برای طعمه سرقلاب استفاده می شد وتوی این کار مهارت داشت یک مقدار از خمیر را به من داد و بعد از آماده کردن نشستیم کنار بقیه که قبل از ما اونجا بودند بچها اکثرا همدیگر را می شناختند ومن توشون غریبه بودم تا اون موقع من اصلا ماهی گیری نکرده بودم و این از رفتارم کاملا  اشکار بود  بچها برای هم از مهارتشان تو ماهی گیری می گفتند که ناگهان قلاب من تکانی خورد و یک ماهی من  گرفتم . واین خیلی شانسی بود چون همان طور که قبلا  هم گفتم من اصلا ماهی گیری بلد نبودم یکی از بچها که خیلی هم حاضر جواب بود برای اینکه کم نیاره به طعنه به من گفت که این ماهی که تو گرفتی کور بود."
/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قندک

ارادت خاص خدمت جناب کمالی عزیز که به این قشنگی خاطره تعریف می کند.چقدر شمال اون سالها با شمال این سالها تفاوت فاحش دارد.چقدر ماهی زیاد بود توی هرررود کوچک و بزرگ.الن دیگه شمال هم شمال نیست.یک جای جدیدی است که دستخوش فرهنگی جدید شده است.یادش بخیر پرشکوه و شنال آن روزگار.

قندک

هی وای من. سلامم را خوردم پرشکوه عزیز .شرمنده. سلام عرض شد.برقرار باشید.این خاطرات قشنگ جناب کمالی کاردستمون داد

قندک

سمینار تهرانتون چی شد پس؟ پیشمامبیاین خب![گریه]

Alireza

سلام پرشکو جون... تو رو خدا به این قشر ضعیف دانشجو کمک کن... گناه داریم ما بخدا... نمره بدین بهشون،خب؟؟؟ امیدوارم تو این روزا موفق باشید... و هم اون دوستتون ک دفاعیه داره...

باران

پرشکوه جان هر جا هستی سلامت باشی وموفق[لبخند]

آنیل

خونه ما همش دو ساعت با تبریز فاصله داره....خوشحال میشیم میزبان باشیم[لبخند]

باتومهتاب

سلام به دوست خوبم که در حال حاضر تنها خواننده وبلاگ من هستی ... مرسی که سر می زنی. چه روزهای خوشی رو داری می گذرونی ... مثل یه پرنده به این شهر و اون شهر پر می زنی . یه بار رشت یه بار تهران یه بار تبریز... امیدوارم قدر این روزهای خوب و اروم رو بدونی . استاد دانشگاه هستی و داری روز به روز به گرفتن مدرک دکتری تو رشته مورد علاقه ات نزدیک تر میشی ... خیلی برات خوشحالم و ارزوی موفقیت دارم .. منم کم کم دارم توی این زندگی پیچ در پیچ راهم رو پیدا می کنم

دارچین

طرف ضایع شده بود اومد درستش کنه جوک گفت

سامورايي

3- این روزها عجیب می گذرند.... واقعا

مرتضی

حالا اگه من بودم.باید یک سال و نیم صبر می کردم تا اولین ماهی ام رو می گرفتم.شانس ما داریم!!!!![لبخند][گل]