روز برفی

دارد برف می بارد یک ریز و فضای بهاریمان را به یکباره زمستانی کرد. توی فروشگاه در حال خرید هستیم که مردی به صندوقدارهای فروشگاه می گوید کریسمس شما مبارک. حق دارد این هوا شبیه هوای نوروز نیست.

از هوا که بگذرم خانم دکتر از کانادا برگشته. خانم دکتر را نمی شناسید بد نیست این پست را بخوانید.

مریم قرار بود در جلسه انجمن خانم دکتر را ببینید من هم دوست داشتم خانم دکتر را ببینم الان یکسال و نیم است از رفتن خانم دکتر می گذرد. به مریم  گفتم " من هم می خوام بیام خانم دکتر رو ببینم." و این شد که پنجشنبه رفتم انجمن.

از پله های انجمن که بالا میروم خانم دکتر را کنار اتاق کناری سالن می بینیم سلام و علیکی. خانم دکتر برای یک ماه امده و بر می گردد ولی تصمیم دارد بعد از سه سال که پسرش مهراد هم  دانشگاه رفت دیگر برای همیشه برگردد. مهراد دبیرستانیست ازش درباره انجا می پرسم. می گوید: "دبیرستانش که ادم درسی نداره فقط دو درس مهم داره ریاضی و علوم ریاضیش در حد راهنمایست و علومش را عملی انجام می دهیم بقیه درسها انتخابی است من آشپزی را انتخاب کردم که ادم خودش درست می کند و می خورد و زبان اسپانیایی" می گفت: " کتابها رو به مدرسه نمی بریم  و درس خوانها اونجا بیشترشان زرد پوست هستند و جای رقابت برای آدم نمی گذارند زیرا از 100 نمره 120 می گیرند. هر چی سئوال اضافی هست حل می کنند." از دبیرستان راضی بود اما چون خواهرش دانشگاه می رود می گفت" تصمیم گرفتم بیام دانشگاه اینجا درس بخونم اونجا پوست از کله ادم می کنند ادم باید خیلی علاقمند باشه یا خیلی درسخوان وگرنه دانشگاه نمیرود انجا تنها علاقمندها به دبیرستان می روند." 

خانوم دکتر هم از کتابخانه های دانشگاه های انجا تعریف می کرد می گفت سه بخش مختلف دارد جای که اصلا نباید سخن گفت جای که می شود پچ پچ کرد و جای که می شود بحث گروهی کرد حتی بچه ها انجا می دوند.

فکر می کنم اگر کتابخانه های ما اینگونه بود چه عالی میشد به خصوص برای بحث گروهی و حل تمرین دست جمعی.

فرصت زیاد نشد که با خانوم دکتر حرف بزنیم اینقدر روابط عمومی خانوم دکتر خوبه همه خانوم دکتر رو می شناسند که بیش از این فرصت برای حرف زدن پیش نیومد.

پی نوشت: سر نهار کنار خانوم دکتر نشسته ایم روبروی ما چند نفر نشسته اند که خانوم دکترا را می شناسند من و مریم را معرفی می کند و برای معرفی من می گویم ایشون هم دکترای ریاضی می خونن. می خوام بگم نه خانوم دکتر. که در جا خانوم  روبرو ی من می پرسه "کدوم دانشگاه؟" من  میگم  "خانوم دکتر لطف دارند منظورشون دکتر بعد از اینها بوده."

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آدمک

سلام ! خوش به حال شون. اینجا همه مون یه چیز می خونیم و آخرش هم حتی یکی مون هم کامل نمی فهمیم چی خوندیم و واسه چی خوندیم [نیشخند] منم اینجا یکی رو می شناختم (دانمارکی بود) که هفت سال توی آمریکا و سه سال توی ایتالیا استاد دانشگاه بوده. یک حالی می ده کنارش بشینی و باهاش صحبت کنی.

آنیل

واقعا کریسمس مبارک!!! عجب کتابخونه های جالبی دارن! اینو که تو دانشگاه پوستشونو میکنن راس گفته، طفلک داداش من برای اینکه 1ساعت با ما حرف میزنه باید به استادش توضیح بده[ناراحت]

سوسن صبا

با سلام حلول سال نو و تولد دوباره طبیعت برشما مبارک با ارزوی سالی خوش توام با سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما

افسانه

دوسته منم چند سالی سیدنی بودن میگه خیلی فرق میکنه.. دوسته متواضعه خودمی...[ماچ]

محسن

ایشالا دکتر هم میشین. با پشتکاری که دارین پیشاپیش سال نو رو تبریک میگم.

زهرا

خب بلاخره یه روز شما هم خانم دکتر میشی پیشاپیش عیدتون هم مبارک[گل]

رضا

سال خوبي داشته باشيد

رضا

سال خوبي داشته باشيد

معلم روستا

سلام تفاوت میان آموزش و پرورش ما کشورهای توسعه یافته بسیار است و مقایسه کاری عبس. به امید روزی که سیستمی بومی و به روز در آموزش و پرورش ما در جریان باشد و پویایی و پیشرفت محسوس باشد. در پناه حق