امتحان دکترا

دیروز رفتم امتحان دکترا دادم. خب خوش و خندان ساعت شیش و نیم بیدار شدم کتری را گذاشتم چای را دم کردم نخورده رفتم مریم هم لطف کرد مرا رساند سر راه زهرا را هم سوار کرد.

به محل امتحان که رسیدم  مریم گازش رو گرفت و رفت. من و زهرا به در ورودی نزدیک می شودیم که زهرا یکی از دوستانش را دید سلام و علیکی کرد به دوستش گفت: "چرا منتظری؟" اون هم در جواب گفت: "منتظر دوستی هستم که کارت جلسه ام دستش." من رو می بینی تازه یادم اومد که نه کارت ورود به جلسه نه کارت شناسایی دارم.

یعنی ادم باید چقدر اماده امتحان باشد که کارتش را جا بگذارد اگر مریم شوماخر بازی در نمی امد و در جاده از هر تنها بنده ای سبقت نمی گرفت حق من این بود که امتحان ندهم. خدا رحم کرد که به سلامت رسید. یعنی به من چی باید بگید؟

حالا امتحان: واقعا هوش تحصیلیش عالی بود. اونهای که مجله کتیبه اشنا هستند می دونند یه جدول به نام چپ اندر قیچی داره که پنج ستاره است مثلاً میگه پنج نفر همسایه اند که پنج حیوون دارند به هر حیوانی یه غذایی می دند هر کدوم یه ماشین دارند و درشون یه رنگه. حال اونی که الاغ داره کنار درمشکیه نیست. در قرمز تویوتا داره. اسم همسایه کسی که به اسبش ابمیوه میده جانتان نیست حالا در نقره ای متعلق به کیه؟ و یه جدول زیرش هست که باید تکمیل بشه. دقیقا چنین سئوالی اومده و پنج تا از چهل سئوال بود که خیلی حال کردم و جوابش دادم دوتا درک مطلب بود. خیلی سئوالات نرمال بود هر چهل تا رو در وقت تعیین شده تموم کرد و یک دقیقه وقت زیاد اوردم. اما زبانش رو بد دادم. درباره امتحان ظهر ریاضی عمومیش سنگین بود و معادلاتش خوب بود تونستم چندتا سئوالش رو جواب بدم با اینکه خیلی وقته لای کتاب معادلات  رو باز نکردم.

این هم حدیث امتحان که ازهر حرفی خوشترهدروغگو

بعد نوشت: یه بنده خدایی اومده سرچ کرده "دیروز امتحان دکتری دادم+سخت بود" و به این پست رسیده شما فکر می کنید هدفش چی بود؟

/ 10 نظر / 12 بازدید
فاطیما

عجب! این سواله خیلی سخت بودا؟! منو داداشم کلی روش فکرومباحثه کردیم اما به نتیجه نرسیدیم چه جوریاس؟!؟![نیشخند]

بی سرزمین تر از باد

سلام [تعجب][تعجب].همون پس.بیچاره استادای دانشگاهها این سئوالا رو جواب میدن که بعدا" سر دانشجوهاشون خالی می کنن. [قهقهه]

بتی

سلام به نظر منم صبح خوب بود ولی عصر ریاضی و فیزیک بود که دوتاشو سفید دادم[نیشخند] یعنی بعد اینهمه ریاضی خوندن حتی حد گرفتنم یادم رفته بود!!!!!

گلچهره

من که سوم دبیرستان امتحان نهایی زبان فارسی رو یادم رفته بود برم بدم.فک کککککککککککن . به ما میگن آدمای حواس جمع و شخیص و فهمیده.درستهه دیگه نه؟[قهقهه]

فيتزكارالدو

اكثر كشف هاي بزرگ تاريخ همينجوري بوده: چيزي را سرچ كردن و به چيز ديگري رسيدند. [لبخند]

سامورایی

من يه پسر عمو خيلي باحال دارم كه تو مباحث نظري علوم انساني بينظيره ولي بنده خدا به خاطر يه سري مشكلات ترك تحصيل كرده بعضي وقتها بهم ميگه اومدن به رشته رياضي باعث شد كه من به حقم در مورد علوم انساني نرسم و اگر از همون اول انساني ميخوندم اينطوري نميشدم بعد ميگه ما آخرش نفهميديم چگالي يعني چي آخرش نفهميديم دو تا خط موازي چطور در بينهايت به هم ميرسند اگر قراره طبق تعريف كنار هم باشند بهش ميگم بنده خدا تو فكر ميكني مايي كه ديپلمشو گرفتيم و دانشگاهشو رفتيم واقعا فهميديم البته بلا نسب شما خانم دكتر خودمو ميگم [نیشخند]

خانوم مهندس

حتی وقتی به سوالات کنکوری که در آینده خواهم داد فکر میکنم حالم بد میشه. احسنت بر شما که اینقدر آماده ی کنکور بودی. من یه داداشی دارم که از درس بیزار بود و هست. یه دیژلم به زور گرفت. بابام کلی گیر داد بهش که باید کنکور بدی. ایشون هم گفت باشه. خلاصه همراه با عموم که اون هم کنکوری بود رفتن سر جلسه آزمون. قبل از رفتن به جلسه عموم به داداشم میگه : مداد و پاکن اوردی؟ میگه نه! عموم هم مدادش رو نصف میکنه. ... در مورد بعدا نوشت: فکر میکنم ایشون هم کنکور داده سخت بوده میخواسته همدرد پیدا کنه.

قندک

سلام و درود.گاهی وقتها استرس خوشمزه است به شرطی که کارها بموقع انجام بشن. اینجا به هول و هراسش می ارزه. اما اگر خدای نخواسته به جلسه امتحان نمی رسیدی چی؟.بی خیال. حالا که خدارا شکر رسیدی و هین نشون میده خدا چقدر دوستت داره خانم دکتر.این نتیجه زحماتی بود که در مکه و مدینه برای مادرت تقبل کردی. خدا حواسش به همه چیز هست. موفق باشی

لاله

ای جونم گیتی خانوم. خدا حفظش کنه.

بی سرزمین تر از باد

تا بازار اعتراف داغه منم عرض کنم خدمتتون که حقیر نیز یک بار یه درس رو که میانگین نمره ش از 18 ه بالا بود رو یادم رفت برم سر جلسه.جاش فرداش رفتم.نامردا ازم امتحان نگرفتن.[قهقهه] بامزه ش این بود که تا ساعت 2 که امتحان بود هم نفهمیده بودم. بزار بشمرم ببینم کدوممون بیشتر کنکور دادیم: 1- آزاد سوم دبیرستان 2 ژیش دانشگاهی 3- آزاد تو پیش دانشگاهی 4 سراسری تو پیش دانشگاهی 5- آزاد وقتی دانشجو بودم 6 سراسری وقتی دانشجو بودم 7 و 8 دوبار کاردانی ناپیوسته 9 - فوق سراسری 10 فوق سراسری 11- فوق آزاد بی خودی خالی نبندم.یکی کم اوردم.[شرمنده]