حقمون رو گرفتیم.

از دیروز خودم راضیم. دیروز از صبح از دانشگاه شروع کردیم به اعتراض. ده دوازه نفری بودیم رییس دانشگاه گفت به من مربوط نیست مصوبه هیت امنا است و بروید سازمان درخواست خود را بگویید من هم درخواست شما را در شورای عالی سازمان مطرح می کنم از طرف دیگر یه عده از هم دانشگاهیان من رفته بودن سازمان و یک درخواست اونجا هم داده بودن و من رابط بچه های اونجا با بچه های داخل دانشگاه بودم. کارمان با رییس دانشگاه که تمام شد ما هم راهی سازمان شدیم فقط از حرف رییس فهمیدیم که مصوبه ای قرار بود که پارسال تیر برای ما تصویب شود که وزیر علوم تصویب ان را منوط به تشکیل هیات امنا قرار داده اما هیات امنا اردیبهشت تشکیل شده و تصویب مجدد مصوبه آن بی اطلاع وزارت خانه و سرپرست جدید آن انجام داده اند و کتره ای مصوبه را تصویب کرده اند. 

در سازمان هم به جز معاونت مالی کسی جوابگو نبود که او هم چیزهای دیکته شده ای مثل رادیو تکرار می کرد. دیگر راهی وزارت علوم شدیم چند نفر جلوتر رفتن و ما با یک ون و یک ماشین رفتیم حدود 20 نفر بودیم که به در وزارت رسیدیم راهمان نداد گفتند چند نفر به عنوان نمایندههای شما رفته اند بالا. جلو وزارت نشستیم کم کم صندلی را هم از زیر ما برداشتن و ما را از روی پله ها بلند کردن و هدایتمان کردن به کمی پایین تر. حتی برای اب خوردن مجبور شدیم کارت گرو بگذاریم.

اما نتیجه خوب بود وقتی هم دانشگاهیان برگشتن گفتن با مشاور وزیر صحبت کرده اند و مشاور وزیر گفته سازمان کارش غیر قانونی بوده. و بچه ها شکایت تنظیم کرده اند نتیجه این شد که فردا پیگیر نامه می شوند و اگر جواب نداد یکشنبه ساعت 9 جلو وزارتخانه هستیم.

در راه بودم که موبایلم زنگ زد مهرنواز همکلاسیم بود گفت می دونی در خبر اعلام کردن که کار دانشگاه غیر قانونی بوده و تو سایت تغییر ایجاد شده و کارمان به نتیجه رسیده. 

می دونید من دیروز دو حسی رو تجربه کردم یه حس بدی که کنار جدول روبروی وزارت خانه به من دست داد حس این که تنها وزراتخانه ای که می توانم به ان مربوط باشم همین وزارت خانه است که حتی من را راه نمیدهند من که یک خواسته معقول دارم. حس کردم داشتن مدرک دکترا در این جامعه برعکس انچه ذهنیت همه است اصلا برای ادم احترام اجتماعی نمی اورد.

دومین حس وقتی تو اتوبوس بودم و مهرنواز به من زنگ زد حس این که اگر سعی کنیم می توانیم حقمان را بگیریم هیچ کوششی بی فایده نیست و نباید بشینیم دیگران کار ما رو انجام بدن بلکه باید خودمون بریم حقمون رو بگیریم بی خشونت و با گفتگو.

پی نوشت: دیروز نتیجه دکترا اعلام شد باخبر شدم "زیبا" و "یک انسان" قبول شدن از همین جا به هر دو به خاطر موفقیتشون تبریک میگم امیدوارم در هر جا هستند موفق باشند.

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یشمی

سلام خوشحالم که تونستین حقتون رو بگیرین [گل]

سمیرا

سلام انشالله شما هم موفق باشید و معمولا مدرک در این جامعه فقط در وزارتخانه شما نیست در وزارتخانه ما هم همین درد را دارد [وحشتناک]

بی سرزمین تر از باد

سلام خانم دکتر باریکلا به شما.بالخره چند نفر پیدا شدن که توی این مملکت دنبال حقشون برن و بسط بشینن تا نتیجه بگیرن.[دست]

باران

سلام دوست عزیز ومهربونم همیشه موفق وپیروز باشی واقعا خوشحالم که تونستید به حقتون برسین

قندک

سلام استاد پرشكوه عزيز.روزتون مبارك. الهي خوشبخت و عاقبت بخير شويد. خيلي هم كل كل نكنيد خوبيت نداره بجان خودم.

مبین

[گل]

کیا

سلام خدیجه بانو خوشحالم به حق وحقوقتون رسیدین [گل]

احمدخانی

سلام دیروز روز دختر بود این روز را به شما تبریک می گویم این مطالب را با هم مرور کنیم: خدا سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر خودش بخواهد. "لیس الانسان الی ماسعی". وقتی ازش مدرک انسان است و به راحتی هر کسی شاید بتواند دکتری بخرد ومتاسفانه خیلی از دکتری از نظر سواد جزو افراد فرهیخه جامعه به حساب نمی آیند خلاصه اینها می شود ماجراهای اخیر شما!

مریم

سلام عزیزم چطوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[ماچ] روزت مبارک گلم[گل]

alireza

حق گرفتنیه... حالا بعضیا از جمله برای گرفتن خواسته نا حقشون استفاده میکنن.... اما کار شما خوب بود... اگر هم نتیجه نمیداد ، شما تمام تلاشتون رو کرده بودین و این راضی کننده هست.....