حلقه

وقتی حرف حلقه می شود یاد الهام می افتم. یاد آن روز که در بوفه دانشگاه حلقه اش را برای اولین بار دیدم و حرف قشنگی زد و به یادم اورد که حلقه در ریاضیات دو عمل دارد. راست می گفت ما یک ترم درباره گروه و حلقه می خواندیم گروه یک مجموعه با یک عمل بود و حلقه یک مجموعه با دو عمل. اشاره قشنگی بود برای حلقه حلقه نشانگر دونفره شده یک نفر یا یک نفره شدن دو نفر است.

ازدواج پدر و مادرم خیلی سنتی تر از این حرفها بود  یک ازدواج کاملا درون خانوادگی پدرم بیش از یک پسر عمو برای مادرم بود چون هر دو در زیر یک سقف بزرگ شده بودن برای همین در عروسیشان بعضی چیزها فاکتور گرفته شد جالب این بود که در عروسیشان تنها طلایی که برای مادرم خریده بودن یک دست بند بود و برای پدرم یک حلقه. حلقه را هیچ وقت در انگشت پدرم ندیدم چون طلا بود و پدرم هرگز طلا نمی پوشید.

اما روزهای اخری که پدر در کنار ما بود حلقه را از توی صندوق در اورد و  در انگشت مادرم کرد و به مادرم بخشید. از آن روز حلقه ساده و زیبا و بی نگین پدر در دست مادرم می درخشید. تا دیشب که مامان متوجه نبودنش شد. 

از دیشب مامان ارامش ندارد می دانم مامان ادم طلا بازی نیست اگر بود که در این همه سال یک قطعه طلا برای خودش می خرید یا طلاهای قدیمیش را نو می کرد. دلیل این عدم ارامشش را می دانم ارزش معنویی که ان حلقه برایش داشت امروز اینقدر برای گم کردنش ناراحت بود که تصمیم گرفته ام یکی مشابه اش را بخرم اما می دانم هیچ چیز ان حلقه برایش نمی شود حتی گران ترین انگشتر بازار.

ارزش اشیا به قیمتشان نیست ارزش اشیا به بار معنوی که در انها نهفته می باشد دلم می خواهد صبح که بیدار می شوم دستم دراز شود و چیز گردی قل بخورد و ببینم حلقه پیدا شده.

/ 21 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روزبه

انشالله پيدا ميشه مادرم هم يك بار داشت توي حياط ظرف ميشست حلقه اش روگم كرد ديگه هم پدا نشد

یک انسان

ایشالله که پیدا میشه، حق بر گم شدنش نیست [گل]

گلبرگ

پیدا می شه ایشالا....

لیلیوم

سلام عزیزم خوبی این پست حس خاصی بهم داد امیدوارم حلقه هر چه زودتر پیدا بشه

احمدخانی

سلام بر شما بپرسیدهمه آنچه از آن حلقه در دل دارد! تا از این سطحی نگری خارج نشویم وضع ما همین است البته شما می دانید ،پاسخ مادرتان را و لی شیرینی شنیدن وصف ناشدنی است ، اما اگر لب تر کند این گوهر نایاب ؛ مادر!

الهام

ایشالا پیدا میشه... مطمئن باش که پیدا میشه...

مهاجر

ایشالا پیدا می شه.. گم شدن یادگاری خیلی خیلی ناراحت کنندس. اما مهم تر از اشیاء آدمهای کنارمونن:)

مدادرنگی

آخی... چه حیف... کاش پیدا شه... :(

مرتضی

بعضی چیزها برای ما آدم ها بالاتر از هر قیمت و ارزشی هستند.از صمیم قلبم دعا می کنم که زودتر این حلقه هم پیدا بشه.ایشالا که پیدا میشه.[لبخند][گل]