بگذار بگذریم

چقدر بد است آدم روی تمام اعتقادش لگد کند همیشه دغدغه اش رعایت قانون باشد  بعد یک روز خودش بزند زیر و روش کنه. چقدر بد است آدم بالا  بیاورد روی همه اعتقادش تف کند بر همه باورش. 

فرض کن آدمی باشی که حاضر بودی به خاطر مهندسی آرا بریزی بیرون بعد خودت بیایید مهندسی نمره کنی. سیستم پر از دروغ و تقلب و آمار کذایی است دارم از این همه دروغ از این همه ریا خفه می شوم.

هفته پیش کارم مدیریت نمره بود چپ و راست زدم کسی نمره اش بد نشود کم نشود ناحق نشود و این هفته مجبور شدم روی حرفم بزنم و بنشینم همه را مهندسی کنم.

تف به این روزگار. از خودم از همه چیز بدم میایید وقتی مجبورت می کنند مانند سیستم باشی. یاد ایمیل استاد قاسمی می افتم که در جواب تبریک پارسال به مناسبت روز استاد گفته بود امیدوارم به روزی نیفتی که مجبور شوی نمره بدهی و کیفیت آموزشی را به کمیت آموزشی بفروشی. حالا می گویم استاد کجایی که راحت فروختم که راحت سیستم مرا بلعید. 

وقتی می نویسم گریه می کنم باورتان می شود دلم شکسته می خواهم در مملکتی زندگی کنم که به خاطر راست گویی و صداقت و شرافت در کار توبیخ نشوم. کارم  با کار دروغگویان مقایسه نشود. من توقع زیادی ندارم می خواهم در محیط سالمی کار کنم. خسته ام می خواهم زیر قول چند ماه پیشم بزنم و بروم و پشت سرم را نگاه نکنم آخر اینجا برای آدم چه چیز می گذارند که بماند حتی شرافت ادم هم در اینجا بلعیده می شود.

/ 19 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلچهره

من معتقدم هرچه هم که اعتقادآدم بر این اشه که باید در راستای اهداف سیستم قدم برداره اگر احساس کرد ااهداف اون سیستم با اعتفادات قلبیش همخوانی نداره اگر اینقدر آزار دهنده باشه باید اون مجموعه رو ترک کنه.درسته اگر من نباشم یکی دیگه میاد و اینکارو میکنه اما اگر از اول همه مثل هم فکر میکردیم الان این سیستمها اینقدر بیمار نبودن.

مستانه

چی بگم...میدونی آدمهایی مثل توام کم هستن...آدمی رو میشناختم که موافق این بود که که میگفت " بخاطر منافع خودت دست به هرکاری بزن"...و باید همرنگ جماعت بشی... چی بگم...غصه نخور..............[ماچ]

الی

من دقیقا متوجه نشدم مجبور به چه کاری شدی . یعنی اصل نمره به کسی را مجبور شدی کم یا زیاد بکنی ؟ حالا ببین توی یک سیستم بزرگ تر چه کسانی مجبور به چه کارهایی که نمی شوند .

-

دوست عزیز اعتراضتوتو بایدبه شماره 33440066 دکترعباسپور رئیس کمیسیون اموزش مجلس فکس بزنید .ما می دونیم که اعتراضای بزرگتر و مهم تر از این توی این مملکت سرکوب شده قصدمون اینه که مسئولینو از این موضوع اگاه کنیم که ما شعور داریم و می فهمیم . در مورد این هم که گفتی مجبورت کردن همه رو قبول کنی بارها برای من اتفاق افتاده حتی در مواردی ازم توقع داشتن به کسی که نمره 10 رو هم نیاورده 19 یا 20 بدم منم قبول نکردم می دونی نتیجه چی بوده من بعد از 8 سال تدریس نه تنها هیات علمی نیستم حق التدریسی هم رام نمی دن بنابراین باید تکلیفتو با خودت روشن کنی یا می خوای تو این مملکت کار کنی یا خونه نشین بشی اگر می خوای کار کنی که باید کم کم از شرافت خداحافطی کنی

جودی

[ناراحت][ناراحت] اینجا نمیشه..اینجوری نبود.. هرجا باشی تو سیستمی..[گریه]

بتی

تازه شدی عین من!

فاطیما

سیستم سیستمه خراب و دلگیرکننده ایست... متاسفم!

مهدي

ترجمه انگليسي به فارسي: englishpersiantranslator@gmail.com

آيا مي دانيد فضيلت انسان ها در چيست؟ آيا مي دانيد چه چيزي حال و آينده انسان ها را شكل مي دهد؟ انسان در پشت كلام خود پنهان است به روايت ال ياسين انسان را از شعور او مي توان شناخت و شعور انسان را از انديشه هاي او و انديشه هايش را از كلامش. اين يكي از ديدگاههاي روانشناسان جديد است اما مدتها قبل، بسياري از بزرگان و دانايان بشر، مكرراً به آن اشاره داشته اند و شايد بيش از هر تمدن و دين و فرهنگ ديگري... بقیه را در وب لاگ « آمین از نور می گوید» http://noreamin.mihanblog.com بخوانید