تاریخ خاردوار

بعدا نوشت: می توانید فامیلی خانواده های پرشکوه را در صفحه خانواده های پرشکوه ببینید.

 


محمد از 30 بهمن شروع کرده به نوشتن یک کتاب به نام تاریخ خاردوار. خاردوار یک کشور خیالیه که تاریخ چندین ساله داره. کتاب محمد ابتدا اینجوری بود که محمد در صفحه اول درباره یکی از شاهان خاردوار می نوشت و توضیح میداد که چطور به پادشاهی رسیده و با چه کشورهای دیگه جنگ کرده و در انتها همون صفحه نحوه مرگش رو بیان می کرد در زیر اون نقشه قلمرو ان پادشاه رو می کشید در صفحه بعد در دو خط تاریخ مرگ و مقدار زمانی که حکومت کرده رو بیان می کرد.

چند تا از سلسه های خاردوار: اخمانشیان، ساسالیان، سلجاقیان،...

کشورهای همسایه خاردوار: روماس، یونتان، اَرمانستان، شاپار، مصراع، اعرابستان،...

خب در این داستان نویسش اوایل تغییرات جزیی وارد کرد یعنی رودها رو هم در نقشه می کشید اما هفته قبل تصمیم گرفت کتاب درسی تاریخ خاردوار هم بنویسه و خودش بشه معلم تاریخ خاردوار. در این کتاب درباره تاریخ و جغرافیا خاردوار نوشته که چندمین کشور از نظر جمعیته و خاردواریهای اولیه چطور قبل از اختراع آتش زندگی می کردند. جواب دادن به سئوالات این کتاب خیلی سخت نبود چون جواب سئوالات محمد در متن نوشته شده خودش موجود بود.

دیروز وقتی محمد از مدرسه اومد ابراز کرد که می خواد سرود ملی خاردوار رو بخونه یه تغییر جزیی در سرود ملی ایران ایجاد کرد و اون رو به عنوان سرود ملی خاردوار قالب ما کرد. بعد ش گفت که این سرود رو یه شاعر خاردواری سروده و از من پرسید که دوست دارم قصه های از یک نویسنده خاردواری بشنوم که اسمش ابوالقادر فلواسیه گفتم بله و اون قصه های هفت خان نایرو و مبارزه باکارو با اژدها کوه سهیلا رو برام تعریف کرد. بعد گفت حالا که این قصه ها رو تعریف کردم یکی رو انتخاب می کنم تا از اول تعریف کنی من هم یادم نمونده بود زیر بار تعریف کردن نرفتم.

به جز این قصه های اون شاعر خاردواری یه نقاشی کشید و گفت می دونی این عکس کیه گفتم نه گفت این پدر جد خاردوه که یکی از سرداران شجاع خاردواری بود و قصه مبارزش رو با دزدان دریایی تعریف کرد و خواست من هم قصه کاملش رو تعریف کنم خب این یکی یادم بود.

علی زیاد موافق با این خیال پردازی محمد نیست ولی من موافقم احساس می کنم محمد تونسته فرق بین خیال و واقعیت رو بر قرار کنه برای محمد خاردوار یه کشور خیالی در یک داستانه که میشه بهش شاخ و بال داد.

پی نوشت: محمد دوست داره کتابش رو یک روز چاپ کنه.

/ 18 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الی

گاهی تنها خیاله که پیش برنده ست

آنیل

یه جورایی یاد خودمون افتادم...منو داداشام وقتی 7-8 ساله بودیم عروسکای کوچولو دوخته بودیم...و براشون انتخابات برگزار میکردیم رئیس جمهور انتخاب میکردیم(البته بدون ت.ق.ل.ب!)...دو اتاق برای بازی بود...خیابون و بانک و پارک و سوپری و حتی نمایشگاه ماشینم براشون درست میکردیم...عروسی عزا...تفریح....انگار شهر کوچولوها بود....ساعتها بازی میکردیم. مامانم که اونموقع دانشجو بود برا استادش تعریف کرده بود که اون گفته بود خیلی خوبه....قدرت خلاقیت بچه ها بالا میره

آباسار

چه بامزه ... قدر خلاقیتش بالاست ... فکر کنم به شما رفته باشه که از الان قلم نویسندگی داره

زهرا

سلام خوبی خانم خانما ممنونم که سرمیزنیدو من کم سعادتم ایشالا کتابشون هم چاپ میشه راستی اومدم روزمادر رو خدمت مادر زحمتکش مهربانتون و ولادت بانوی وفاداری و شجاعتو خدمتتون تبریک بگم [گل]

آدمک

به نظر من که قدرت خیال پردازیش عالیه. نمی دونم چند سالشه ولی اگه بتونین این خیال پردازی رو یه جورایی با نوآوری همراه کنین عالی می شه. فکر می کننم باید سعی کنه از چیزهای دیگه ای هم الهام بگیره.

مرتضی

زنان قبل از مادر شدن ، “پری” و بعد از مادر شدن تبدیل به “فرشته” می شوند . . . فرشته ی زمینی روزت مبارک.[گل][گل][گل] تقدیم به دوست مهربانم با بهترین آرزوها

علی احمدخانی

سلام جالب بود حالا چطور تونستید همه رو بنویسید؟ من دارایی نمی شناسم ولی سمیع نژاد را ننوشتید

مرتضی

دوست خوب و مهربانم سلام خیلی ممنونم از لطف شما ولی برای اینکه از حقیقتی تلخ در زندگی من باخیر شوید دعوت می کنم از شما تا این پست من رو بخوانید. با تشکر نوروزی http://i-morteza.persianblog.ir/post/161/

سوژه

سلام . دوست خوبم نميدونم چرا نميشه با اكانتت كانت بگذاري. متاسفم. اون اسناد قديمي كه پيدا كردي خيلي بارزشن. فك كن! پدربزرگ آدم با سر تراشيده با قيافه ي بچه گانه . آخي.