کابوس

ساعت چهار صبح است از کابوس بیدار می شوم با اینکه بیدارم همه چیز کابوسه تب کرده ام. کابوسم به عینیت در آمدن سئوالات تحقیق در عملیات بود که با مرضیه کار کرده بودم در خوابم ضریب تابع هدف را به عینه میدیم محدودیتها را لمس می کردم و متغیرهای آزاد و کرندار را حس می کردم. و لابه لای اون همه x و a و b و c گیر کرده بودم. همه از صفحه کاغذ سر بلند کرده بودند و من نمی توانستم بهینه مسئله را حل کنم و به حرفهایم که به مرضیه می زدم می خندیدم که می گفتم بعد از مدتی روش دستت می آید و هر مسئله را به راحتی حل می کنی.

از دیروز ساعت چهار سرفه های گران و سر درد و تب و لرز به جانم افتاده دکتر رفتم جای شما خالی دو تا آمپول از یک آمپول زن ناشی دریافت کردم. کاری کرد نتوانم از نه سمت راست و نه از سمت چپ بنشینم. دکتر جان هم که از خطه سر سبز شرق گیلان است به خاطر این پسوند پرشکوه تمام ریشه و عشیره ام را در اورد.

حال فکر کنید اگر همه مسئله ها روی کاغذ به حقیقت تبدیل بشه اون موقع زندگی چه کابوس میشه؟

/ 21 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سامورایی

پسر خاله من شاگرد دکتر کرم زاده بود و دختر ایشون هم فکر کنم هم کلاس یا هم دانشکدهی بود باهاشون در دانشگاه شهید چمران یه بار صحبت میکرد میگفت تنها کسی که تو خونه اینها باریاضی مستقیماکاری نداره خانم استاد کرم زاده است که برای اینها پخت پز میکنه بقیه از صبح تا شب که میخوابند یا مشغول راضی خوندن هستند یا تدریس ریاضی به بقیه ( اشاره به جمله محمد عزیز (فیتز کارالدو))

سامورایی

حالا که اینهمه درباره اش گفتم یه جمله هم که خودم ازش شنیدم بهتون بگم برای یه جشنی رفته بودم چمران یکی از دانشجو ها بلند شد و گفت این جمله انیشتن رو تقدیم میکنم به پرفسور کرمزاده : مغز یک ریاضی دان هرگز فاسد نمیشود پرفسور رفت روی سن و گفت ممنون از جمله ای که گفتی انیشتن راست گفته چون آدم اگر مغز داشته باشه که اصلا نمیره ریاضی بخونه ( یعنی اصلا مغزی نداره که بخواد فاسد بشه )

بی سرزمین تر از باد

سلام پرشکوه عزیز خدا بد نده.حال عمومیت چطوره؟ قابل توجه بعضیا(منظورم گلچهره س)[نیشخند] من با اینکه ریاضی خوندم و آخرشم مهندس شدم تا همیشه ریاضی کابوسم بوده. البت وقتی ازش تو کار استفاده می کنم خیلی حال می کنم. یکی از بزرگترین افسوسهای زندگیم اینه ریاضی رو خیلی خوب یاد نگرفتم علیرغم استعداد خوبم.[ناراحت]

یک‌انسان

سلام ما هم اومدیم که کمبود ریاضی‌دان نباشه![عینک] من با این تحقیق در عملیات۱ خیلی حال می‌کردم بحث شبکه‌هاش هم قشنگ بود، با اینکه محضی بودم و این رو بعنوان اختیاری برداشتم ولی درس قشنگی بود! یادش بخیر دوستای صمیمیم هر دو کاربردی بودن اونوقت من رفته بودم و نمرم ازشون بیشتر شده بود! همیشه سر به سرشون میگذاشتم!![نیشخند] راستی شما استادی یا دانشجو؟

یک‌انسان

مربوط به پست «انسانهای آزاد»: کاملا درسته! اینقدر «باید و نباید‌های» لازم تو زندگی هست که نباید یک سری هم بی‌دلیل خودمون بهش اضافه کنیم!

سامورایی

آره راستش جشن فارقالتحصیلی بچه های یه ترم بالا تر همین پسرخاله ام بود البته موضوع مال خیلی وقت پیشه حالا شما اینو میگی همکلاسی پسر خاله من میگفت دخترای رشته ریاضی سال اول همه از خوشکلی مثل حور وپری اند سال دوم مثل ادیمزادند (هنوز ی ه کم خوشکل میشه نگاهشون کرد) سال سوم مثل ننه ادیمزاد سال چهارم مثل اجنه بعد پرسیدم خوب فوق لیسانس و دکترا چی میشن گفت مثل ننه اجنه همینطور بگیر برو آخر بعد یه استادی داشتن خوشکل بود گفتم این چرا اینطوری که تو گفتی نشده گفت این تمام این دوره تکامل رو طی کرده الان تو مرحله دگر دیسی وارد شده و تناسخ پیدا کرده[نیشخند][زبان] خوب به من چه مربوطه خانم پرشکوه همه این نبوغ مربوط به هم کلاسی های خودتونه دانشجوی ریاضی محضند دیگه به ما کامپیوتری ها چه مربوط [نیشخند]

سامورایی

ممنون بینهایت ممنون که اولین کامنت رو برام گذاشتید

سامورایی

http://starksamurai.hpage.com/ فکر کنم باید همین باشه راستش من اینجا رو تازه پیدا کردم هنوز زیاد به ستینگش ور نرفتم ببینم چه جوریه زیاد از صفحاتش سر در نمیارم والا به خدا ما کارامون تابع شماهاست تا ریاضیاتی نباشه کامپیوتر معنی پیدا نمیکنه کلا من تجربه دارم کسی حریف زبون ریاضی جماعتی نمیشه البته اینهایی که من دیدم آقایونشون بودن خانمها رو نمیدونم گردن ما از مو باریک تر

هاشور

حقیقت هم بشه که آرزو میکنم نشه چیزی نمیشه بالام جان.