دغدغه های یک عدد استاد

امروز 8 صبح کلاس داشتم رفتم دانشگاه یه سر به اموزش زدم یه کار اداری باهاشون داشتم که کارمند اموزش یه قیافه شرمنده به خودش گرفته بود با اون قیافه گفت که  کلاس من حذف شده. علتش هم اینه تعداد دانشجوها زیر ده نفر بوده و بخشنامه از بالا اومده که کلاس زیر ده نفر برای علوم پایه و فنی مهندسی و زیر 20 نفر برای علوم انسانی تشکیل نشه. 

شاید من باید ناراحت بشم چون هم کلاسم حذف شده و روی قسمت مالیش حساب باز کرده بودم و هم بدون اطلاع من حذف شده و به خودشون زحمت یه زنگ زدن ساده رو ندادن. اما هیچ کدوم از اینها من رو دلگیر نکرد بلکه بیشتر نگران درس خودخوان شدن درسی که باید تدریس می کردم شدم چون این درس درسی نیست که یه دانشجو بشینه خودش تو خونه بخوونه حداکثر هم خووند این درس یه درس پایه است تو رشته ما مثل پی ساختمون می مونه و باید یه استاد کار اون رو بچینه نمیشه همینجوری چید. احتمال اینکه کسی این درس رو خود خوان بخوونه علاقه اش رو نسبت به این رشته از دست بده خیلی زیاده. ولی کدوم گوش شنوایی که درک کنه درس خودخوان برای چنین درسی خیانت به دانشجوهاست.

دارم فکر می کنم روز به روز درس خوندن در کشور ما بی ارزش تر میشه. 

پی نوشت: دوست دارم درباره این اتفاق با استادم که دستی بر اتش داره صحبت کنم شاید برای من ابی در نیاد ولی برای دانشجوها نون که میشه.

/ 7 نظر / 17 بازدید
قندک

سلام استاد. خودتونو اذیت نکنین. خداوند به پیامبرش هم فرمود که خودت را انقدر برای این مردم به زحمت نینداز .البته شاید باید اینطور گفت که شاید برای شما نان نداشت ولی برای آنها آب داشت!

سامورايي

براي شما كه قطعا اتفاق خاصي نيست اين جا نشد يه جاي ديگه و يا يه وقت ديگه ولي به قول خودتون دانشجو ها چي؟

زهرا

اع چه بد که کلاسهاتون حذف شده حتما خیری توش بوده انشالا جایی دیگه جبران میشه

الی

دانشجویی که سر کلاس نیاد و با میز و صندلی و تخته و خمیازه و استاد در ارتباط نباشه دیگه آیا دانشجو هست ؟ اون هم توی علوم ریاضی ..خدا به داد برسه

مدادرنگی

سلام، درسهایی که به خاطر به حد نصاب نرسیدن حذف میشن همیشه ما رو تو درد سر میندازه..

افسانه

ای بابا عزیزم... زمانه ما استادها به خودشون زحمت تدریس نمیدادن این ما بودیم که کنفرانس میدادیم.. البته خیلیها فقط روخوانی میکردن.. بعضیهامونم مثل من ازین در و اون در سعی میکردیم که اول خودمون مفهوم مطالب رو درک کنیم بعد کنفرانس بدیم... این موضوع تازه ای نیست..

احمد خانی

با سلام وقتی ارزش درس ومشق جاشو به مدرک عوض کنه بهتر از این نمی شه قبلا می گفتن علم بهتر است یا ثروت والان می گن مدرک بهتر است یا ثروت