تاکسی نوشت 3

اول دو تا اتفاقی رو که من به عنوان یک بیننده دیدم رو بگم بعد یه سئوال مطرح کنم.

اتفاق اول:

سوار تاکسی هستم به میدان انتظام نزدیک می شوم به علت کارگاه پل سازی ما در  ترافیک گیر کرده ایم تاکسی بین بقیه ماشینها متوقف شده که نوچ نوچ راننده و مسافرها بلند می شود. و سر را به سمت دیگر خیابان بر گردانده اند تازه متوجه موضوع می شوم مردی چهل خرده ای ساله به نظر می رسد معتاد است به همراه دو پلیس و یک سرباز از ان سمت به این سمت می ایند صحنه فجیعش این بود که هر چند  دست مرد دست بند زده بودند و  یک دستش به سرباز گیر بود ولی یکی از پلیسها موهای فرق سر بدبخت را گرفته بود و کشان کشان او را به این سمت خیابان می اورد که سوار ماشین کند. آنها به ماشین می رسند و تاکسی حرکت می کند.

اتفاق دوم :

باز سوار تاکسیم و تاکسی منتظر مسافر صدای همهمه بلند می شود و فحشهای انچنانی و اب نکشیده چهار نفر درگیرند یکی که چاقتر است کمربندش را در اورد و با ان به صورت ان یکی می زنند دو نفر دیگر هم به او کمک می کنند ان که کتک می خورد نه حرفی می زند نه فحشی می دهد و نه دستی بلند می کند از حرفهای اب نکشیده که رد و بدل می شود فقط می شود فهمید بچه این محل نیست نه بیشتر. اخرش یکی دو نفر جدایشان می کنند و ان که غریب بود نا پدید می شود. مسافری سوار می شود و رو به راننده می گوید "رفتم جداشون کردم اما این بچه که سنی نداره چطور جرات می کنه این فحشها رو بده. مگه این محل بزرگتر نداره که بیاد جلوی این بچه رو بگیره ضعیف کشی نکنه سه نفر به یه نفر." همین طور پس غرغر می کند. راستش خودم هم ندیدم این اقا رفت جداشان بکنه.

سئوال:

اگه شما به عنوان ناظر بی طرف شاهد یه دعوایی بودید ایا میرید کمک کنید از هم جدا بشن؟ یا دوربینتون رو در میارید یه فیلم یوتیوبی می گیرید؟

/ 15 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

چون یک بار چند تا شکار چی می رن در جنگل شکار شیر حیوانات شروع می کنند به فرار در این بین گوره خر هم داشت فرار می کرد بهش گفتند با تو که کاری ندارند اونها اومدند شیر شکار کنند؟ گوره خر گفت تا من به اینها حالی کنم من گوره خرم شیر نیستم من رو با تیر کشتند (روح جورج اورول شاد) کتاب این نویسنده شهیر در جامعه ما مصداقهای زیادی دارد؟[نیشخند]

داود

من اهل فیلم برداری نیستم! دخالت در دعوا هم همیشه نتیجه مثبت نداره اگه لازم بود دخالت هم میکنیم خیلی فجیع [نیشخند]

دی دخت

از دوربین در آوردن وفیلم گرفتن از چنین صحنه هایی متنفرم ! ولی خوب زورم نمیرسد تا جدایشان کنم خووووووووووووو .... [سوال][نگران][لبخند]

داود

دخالت می کنم اما فقط زمانی که احساس کنم دخالت من مفیده! من ترسی از درگیری ندارم اما بعضی موقعها دخالت باعث بدتر شدن اوضاع میشه!

ali

باید از خودمون بپرسیم که چرا اینقدر کاسه ی صبرمون لبریزه و چرا به عنوان باهوشترین مخلوق با قدرت بالای برقراری ارتباط، نمی تونیم با حرف و گفت و شنود مشکلاتمون رو حل کنیم.

نیلوفر

درگیری اگر برای حانواده درجه یکم باشه. صد در صد دخالت می کنم ولی اگر درگیری افراد غیر باشه حتی برای تماشا کردن هم دور معرکه جمع نمی شم. من توی صفحات حوادث زیاد خوندم که یک نفر بنده خدا آمده پا در میانی کنه متاسفانه خودش آخر سر مقتول میشه.

نیلوفر

راستی اینو بگم که من دعوای بین دو تا دختر زیاد دیدم اونم چه دعوائی گیس و گیس کشی. ولی فکر می کنی به خاطر چی بوده؟ بخاطر یک پسر. آخه یکی نیست به این دخترکان بگه که پسر ارزش اینقدر ارزش داره که سرش دعوا می کنید.

بلندترین

سلام دراین جور مواقع من به عنوان یه ناظر بی طرف مثل ... می ترسم [ناراحت]

بی سرزمین تر از باد

سلام من اگه بودم اول یه دل سیر اینوری رو می زنم بعد یه دل سیر اونوری رو.بعد با صلح و صفا ازشون می خوام که روبوسی کنن و برن دنبال کارشون[نیشخند] جدا از شوخی میرم و جداشون می کنم.خیلی از قتلهایی که رخ میده در اثر همین دعواهای ساده س.از کلانتری موندن هم ترسی ندارم.جون مردم رو نجات دادن می ارزه.

یک انسان

بنده به نگاه میکنم ببینم چی به چیه؟ اگر دو نفر دعوا آنچنان غولان نخراشیده و نتراشیده‌ای بودند که بنده کوچکترین توجهی نمیکنم و راهم رو گرفته میروم! اما اگر ریزه میزه بودن در حدی که امیدوار باشم زورم بهشان برسد یه کم منتظر میشم ببینم کسی اگر پا پیش گذاشت که چه بهتر اگر پا پیش نگذاشت احتمال داره برم جداشون کنم.(نکته گفته هام اینجاست که این حالت دومی مطمئنا هیچوقت اتفاق نمیفته! [نیشخند]) اما گاهی یه جور دیگه هم میشه! یک بار در اتاقمان دعوایی شد بین دو نفر از دوستان و متاسفانه دست رو هم بلند کردند ما رفتیم جداشون کنیم فایده نداشت هر کدومو میگرفتی اونیکی شیر میشد میومد جلوووو! یهو یکی از دوستام پاشو عقب کشید و به ما گفت ولشون کنید!!! من [تعجب] گفتم بابا کار دست خودشون میدن! گقت نه بابا ولشون کنید، هرچقدر میخوان بزنن همو، اینا عرضشو ندارن! ما خودمون رو کشیدیم کنار و .... بله متوجه شدیم دوستان بیشتر فیلمشان است تا دعوا و وقتی دیدن که آزادند برای زدن دیگه از هم دور شدن و فقط به شاخ و شونه کشیدنهای لفظی بسنده کردند! و اساسی ضایع شدند، منظره دیدنی بود [قهقهه]