جواب سئوالات خودم

از ملت در پست قبلی چهار سئوال پرسیدم بعد دیدم می توانستم سئوالات بهتری بپرسم. بگذریم از اینکه چه پرسیده ام. نامردیست اگر خودم به پرسشهایم جواب ندهم و از ان پست بی نتیجه گیری بگذرم.

  1.  جواب من به سئوال اول به قول ما ها که ریاضی کار می کنیم بینهایت و به زبان عموم مردم خیلی است. اما بعد این کم اوردنها دو عکس العمل داشتم یکی که کوتاه امدم و قبول کردم که باختم و یکی که لجبازی کردم و دوباره برخواستم و سعی کردم به اتمام برسانم. گاهی این روش خوب بود گاهی آن. گاهی باید به من ثابت میشد که راه اشتباه را رفته ام گاهی هم باید ادامه می دادم. گاهی هم دو گزینه را اشتباهی به جای هم انجام دادم. ادم است جایز الخطا.
  2.  در حال از من این سئوال را بپرسید احساس خوشبختی می کنم چیزهای دارم که خیلی ها ندارند ولی وقتی به نداشته هایم فکر می کنم حس می کنم چقدر می تواند ادم بدبخت باشد. آدم باید درست به لیوان نگاه کند اگر خوشبین باشید همیشه لیوان برایتان پرست اما اگر بد بین باشید فرقی نمی کند برایتان لیوان حتی وجود خارجی هم ندارد.
  3.  بله فراوان به آن فکر کرده ام ولی در کنار آن فکر کرده ام من هم از کسان زیادی خوشبخترم این به ان در. در نگاهم ما در دو ماراتنی هستیم بعضیها جلوترند و بعضی ها عقبتر ما در میانه هستیم و این به ما انگیزه میدهد که می توانیم از کسی جلو بزنیم.
  4. هرگاه ارامش داشته باشم و حس کنم امنیت دارم و آزادم و کسانی که دوستشان دارم در کنارم با ارامش زندگی می کنند و خودم هم می توانم با فراخی خاطر به علایقم برسم آنگاه فکر کنم ادم خوشبختی هستم.

پی نوشت:

امروز بی دلیل کیک خریدم. یاد دوران دانشجوییم افتادم سال دو ارشد که بودم هر موقع بی دلیل شیرینی می خریدم باید سین جیم پس می دادم چرا خریدم و می خواستن ته هر شیرینی یه دلیل خیر پیدا کنن. اخرش یه روز داد من را در اوردن و گفتم مگه شیرینی بی دلیل نخوردید مگه نشده دلتون شیرینی بخواد برید شیرینی فروشی یک کیلو شیرینی بخرید؟ دیدم با نگاه پرسشگری به من نگاه می کنن و گفتن نه. بعد از اون توی خوابگاه بی دلیل شیرینی نخریدم.

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آنیل

من شیرینی میخوام[ناراحت]...دو کیلو هم باشه میخورم...اصلا هم نمیپرسم به جه مناسبت. واااای شیرینی[خوشمزه][خوشمزه][خوشمزه] حالا بعد افطار یه دونه هم نمیتونم بخورمااا!!

هرمـس

آهااااا ! فهمیدم ! ای شیطونک . [خوشمزه] منتظر بودم که خودتم برامون جوابهات رو بنویسی . [چشمک][قلب]

هرمـس

همین طوری ! دلم شیرینی خواست . نمیتونم وقتی روزه ام خوب درس بخونم . چی کار کنم پرشکوه من ؟[سوال] دوستام و معلم هامون می گن روزه نگرین ولی من طاقت نمی یاره دلم . [خنثی]

سمیه

سلام عزیز من مینویسم و جائی نمیرم ، فقط میخوام بعضیا برگردن [چشمک]

دِی دخت

سلام پرشکوه ِ عزیز این داستانی که از شیرینی در پی نوشت نوشتی حسابی دل ِ همه رو آب انداخت .. من هم هوس شیرینی کردم .. کیک بهتر است ... خامه بعد از افطار اذیت میکنه !!!!! [نیشخند] [چشمک]

Ye Dokhtar

سلام امیدوارم که همیشه موفق و پیروز و خوشبخت باشی..[گل] راستی من شنیدم انسان "ممکن الخطا"ست، نه "جایز الخطا"...!! ظاهرا این کارها در خوابگاه ها معمول نیست....!! [نیشخند]

سامورايي

ممنون من رژیم دارم شیرینی نمیخورم البته اگر خامه ای باشه اشکال نداره ایندفعه رو میخورم از فردا رژیم میگیرم [نیشخند][چشمک]

بلندترین

واااااااااا اون هم خوابگاهی هات دیگه کی بودند خوب شد با من نیافتاده بودند من اگه همیشه تو خونمون شیرینی یا کیک نباشه دق می کنم همه رو هم خودم می خرم دیگه اوستا شدم تو مدل ها[مغرور] جالبیش اینه که تا حالا نشده با دلیل مثلا واسه مهمون بر شیرینی بخرم[قلب] اصلا شیرینی بی دلیل رو عشقه خلاصه که دوستان به جای ما عزیزم[نیشخند]

بی سرزمین تر از باد

سلام پرشکوه عزیز چون من دیر رسیدم لاجرم دیر باید جواب بدم. 1- فکر کنم سه یا چهار بار کم آوردم.البت شایدم کوتاه اومدم. 2- خوشبختی بسته به تعریفی داره که هر کی براش خودش داره.شخصا" فکر می کنم که به میزان زیادی خوشبختم.چون به اکثر اون چیزایی که میخواستم رسیدم. 3- خوب معلومه که آدمهایی هستن که از من خوشبخت ترن.منم خیلیاشون رو دیدم. 4- پول.[خجالت] و حرکت.شخصا" با آرامش میونه ی خوبی ندارم.پول رو هم چون رفاه بیشتری رو برام به ارمغان میاره.رفاه هم یکی از فاکتورهای خوشبختیه.

ali

لحظات زیادی در زندگی داشتم که عمیقا خط پایان رو حس کردم، اما بلافاصله نقطه ی آغاز دیگه ای خودش رو به من نشون داد. خیلی جاها راضی بودم که سرم رو بذارم رو زمین و برای همیشه چشمامو ببندم اما دیری نگذشت که دیدم نه؛ اون موقع زمان خداحافظی من نبود. هنوز کارهایی بود که می تونستم انجام بدم و سهم من از دنیا بود. تلخترین لحظات زندگی من اونجایی اتفاق میفتند که برای حس خوشبختی در خودم، باید تصور بدبختی های بقیه رو بکنم، اونجایی که دیگه اونقدر از خودم و زندگیم راضی نیستم که حتما باید ارتفاعی با دیگران حس کنم تا بگم که من خوشبختم. فکر میکنم که خوشبختی نسبی نیست؛ به عبارت بهتر خوشبختی (یا چیزی که من اونو رضایت درونی میدونم) در مقام مقایسه با کسی به دست نمیاد چرا که هیچ دو آدم مشابهی در زمین وجود نداره که بخوایم خودمونو با مشابهمون مقایسه کنیم. خوشبختی یعنی بدونیم سهم ما از زندگی چی هست و برای داشتنشون همه ی تلاشمون رو بکنیم و بعد هم احساس رضایت و سعادت کنیم.