حوادث غیر مترقبه.

دیروز مرضیه که از سر کار بر می گشت روزنامه خریده بود تا بفهمد مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه چیه؟ ماجرا اینه پریروزدر اینترنت عکس روزنامه رو اینقدر کوچیک گذاشته بودند که مجبور باشی بخری.

مرضیه هم دیروز رفته بود یک عدد مطبوعه مورد نظر را ابتیاع کرد بود و سواری یک دستگاه تاکسی نارنجی می گردد و غرق مطالعه که بین راه مسافر کناری تصمیم بر پیاده شدند می گیرد مرضیه هم مجبور می شود یک بار پیاده و سوار گردد. اما چشمتان روز بد نبیند دقیقا صفحه مهم مدارک از دست ایشان بر زمین می افتد چند ثانیه بعد که تاکسی شروع به حرکت می کند مرضیه دنبال آن می گردد و با صدای بلند در محضر بقیه مسافران و راننده تاکسی می گوید "روزنامه ام کو؟" راننده هم با لبخد می گوید "افتاد" مرضیه هم که دچار استیصال شده بود عزم بر پیاده شدند در بین راه و ابتیاع یک روزنامه دیگر می کند. اما کیوسک بر سر چهارراه باز نبود و ایشان مجبور شدند دست از پا دراز تر برگردند. اما همین جا فیلم طنز شروع می شود. بله یک عدد روزنامه پرواز کنان در آسمان به وسیله باد در حرکت است درست حدس زدید روزنامه خود مرضیه بود. مرضیه که ذوق کرده به طرفش می رود که ناگاه اتوبوس می آید و از روی روزنامه رد می شود و آن را در جوی آب می اندازد. وقتی مرضیه بالای سرش می رسد یک عدد روزنامه گل الود می بیند و یک برگ روزنامه دیگر که سالم و تمیز بود آن طرفتر. بله فیلم کمدی ما به خیری تمام می شود و آن برگ روزنامه سالم دقیقا روزنامه مورد نظر مرضیه بود.


پی نوشت: چند ماه پیش دکتر متخصصم گفت که برای بار بعد برایت آزمایش می نویسم من هم اوایل شهریور چند باری دفترچه ام را زیر و رو کردم و ویزیت خانم دکتر را ندیدم تصمیم گرفتم بروم سر کوچه به دکتر عمومی سر کوچه مان بگویم آزمایش بنویسد تا انجام دهم. شنبه اول صبح گرسنه رفتم سر کوچه سر کوچه ما چهار تا مطب شبانه روزی است. بجز یکی که آشناست و قصد نداشتم بروم مطبش بقیه نبودند. با خودم گفتم جلوی آزمایشگاهم دو مطب شبانه روزی دیگر هست.آنجا هم رفتم دکتر نبود داشتم مستاصل از پله ها پایین می امدم که با خودم گفتم دوباره دفترچه بیمه ام را نگاه کنم بله این بار ویزیت خانوم دکتر را یافتم. مثل اینکه شانس با من بود که همه دکترها بعد از هشت می ایند.

/ 15 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نادی

وقتی ادم بر سر یه کاری عجله داره همه اتفاقا دست به دست هم میدن تا تو دیرتر به وضعیت مطلوب برسی

پریسا

اگه مادر بزرگم بود میگفت اجنه قائمش کردن! بسم الله بگو، فوت کن پیدا میشه! از شانس و بخت و اقبال هم بگذرم که مال من در حد اعلا آن هم از نوع گل و بلبلش موجود است!

پریسا

من مادربزرگم سالهاست از پیشم رفته..... الان که پینوشت رو دیدم یاد اون افتادم که در چنین شرایطی همیشه این حرف رو میزد..... با اجازه پرشکوه عزیز،میخوام از دوستان خواهش کنم برای شادی روح عزیز من و همه ی عزیزهای سفر کرده فاتحه ای رو قرائت کنن ممنون[گل]

هرمـس

دم ابجی مرضیه گرم ! اینطوری با داستاناش ما رو مشعوف می کنه . [خوشمزه][خجالت][قلب]

پریسا

ممنونم پرشکو جان ممنونم[گل]

دِی دخت

میبینی کار ِ دنیا رو ...!؟ [لبخند]

داود

مثل اینکه دختر با کفش های کتانی!!!!!!!!! نقش لرر رو توی فیلم های لرر و هاردی بازی کنه، بسیار مفرح بوده است [نیشخند]

جودی

هه هه ..واقعا اونطوری شده؟؟؟؟؟؟ من اگه جای مرضیتون بودم خودم کلی به خودم میخندیدم...

گلچهره

عین فیلما بود ه اون اتفاق روزنامه برای خواهرت