هدیه 2

حالا چرا این سوالات اومد تو ذهنم به خاطر تلفن همسایه طبقه سومیمونه. امروز حدود ساعت نه به مامان زنگ زده ببینه همسایه طبقه دومی چه کادوی به مامان داده. خب بزارید واضحتر بگم. همسایه طبقه دومی پنجشنبه از حج برگشته مامان و خانوم طبقه سومی هم شنبه رفتن پیشش. دوشنبه هم خانوم طبقه دومی برای ما سوغاتی فرستاده. بعد امروز یعنی چهارشنبه همسایه طبقه سومی از اینکه طبقه دومی براش یه لباس خواب داده که براش گشاده شاکی بود و می گفت کادوی که براش بردم ارزشش خیلی بیشتر بود اینی که این داده به کارم نمیاد. حالا من موندم در این تعجب که مگه کادو دادن از لطف و محبت نیست پس چرا این بنده خدا شاکیه. اگه دوست نداشت چرا کادو برده. بیشتر برام جالبه مگه ارزش کادو به بار معنویش نیست.

پی نوشت جواب خودم به سوالات:

جواب اول: این مورد رو زیاد شنیدم و اصلا درکش نمی کنم کادو قیمتش مهم نیست به نظرم زحمت تهیه و ارسالش خیلی مهمتره.

جواب دوم: فکر میکنم ارزش کادو دریافتی به اون بار معنوی و اون حس سورپزایز کردنه اون حسی که در موقع بخشیدن تو اون شی جاریه وقتی کسی از صمیم قلب می بخشه چیزی رو که دوست داره یا براش زحمت کشید ارزش اون کادو رو بالا می بره.

جواب سوم: صادقانه میگم ممکنه از کادوی استفاده نکرده باشم ولی همیشه از دیدن کادو خوشحال میشم و همینه که یادم میره بدی اون کادو رو ببینم.

جواب چهارم: خودم گاهی کادوهای که گرفته ام رو بخشیدم چون فکر میکنم اون کادو اگه به کاری بیاد خیلی کادو دهنده رو خوشحال می کنه اما این به معنای بی ارزش بودن اون کادو در نگاهم نیست چون گاهی با اینکه دوست دارم و برام ارزشمنده می بخشم چون می دونم اون شخص بیشتر از من بهش احتیاج داره.

جواب پنجم: دور بندازه ناراحتم کرده ولی اگه بده یکی دیگه استفاده کنه به خصوص کسی باشه که دوستش داره اصلا ناراحت نمیشم موضوع استفاده از اون شی بود و نشون دادن محبتم.

جواب شیشم: خب بعد از استفاده اره پیش اومده دور بندازم ولی استفاه نکرده نه. بخشیدن زیاد انجام دادن چون کادوها برام ارزشمند وقتی می بخشمشون حس می کنم چیز با ارزشی رو بخشیدم.

جواب هفتم: فکر می کنم تو سبد مهارج زندگیم بزرگترین خرجم کادو خریدنه و فکر میکنم کادو خریدن سرمایه گذاری در دوستیه. پولیه که دور ریخته نمیشه بلکه یه پس انداز معنوی.

پی نوشت: خیلی از گرفتن کادو و دادن کادو لذت می برم  من اصلا کسانی که این لذت رو به خودشون رو دیگران کوفت می کنند (ببخشید از این لقظ استفاده می کنم) رو درک نمی کنم.

/ 6 نظر / 4 بازدید
یکی

به نظرم بعضی وقتها آدم کادو نده به یکی خیلی بهتر است از اینکه یه چیز بد بده بعضی وقتها دادن کادوی نامناسب مثل بی احترامی و توهین میمونه برای طرف مقابل

یک انسان

به نظرم این کادو دادن ها با اون کادو دادن‌هایی که شما گفتی فرق داره این کادو دادن‌ها یه سری رسم و رسوماته که مردم بخاطر دلشون انجام نمیدن بلکه بخاطر فشار اجتماعی انجام میدن و درنتیجه ذهن‌شون حسابگرانه برخورد میکنه!

مهتاب

می دونی اخه گاهی ادم حرصش میگیره از بعضی کادوها . مثلا یه نفر که نمی خوام بگم کی هرچی وسیله کهنه و درب و داغون تو خونشونه رو کادو اورده برای من . یعنی یه چیزایی که اصلا قابل استفاده نیست . مثلا یه دستگاه بخار که سیمش گم شده . یا یه عالمه پارچه های قدیمی درب و داغون که خداساله تو گنجه مونده . یا ظرفهایی که بسته بندیش پاره وپوره شده حتی نمی شه به یکی دیگه کادوش داد. خوب این ادم رو اذیت می کنه . به خصوص اینکه با خنده و مهربونی هم به ادم کادو می دن دیگه نمی شه چیزی گفت . نمی شه هم انداختش دور چون می یان خونه ادم می بینن یا ممکنه سراغش رو بگیرن .. یعنی من یه کمد دارم پر ات و اشغالهایی که از جانب این فرد خاص برام فرستاده شده و واقعا به جاش احتیاج دارم ولی مجبورم همه این اشغال پاشغالها رو انبار کنم از ترس اینکه بهشون برنخوره . اخه کسی که اشغال کادو می ده باید جلوی روش بندازیش تو سطل اشغال . ولی گاهی نمیشه!!! یعنی طرف واقعا منظوری نداره و می خواد مهربونی کنه . حالا من اینا رو به مستخدم می خواستم بدم می گفت خانم اینا چیه به چه دردی می خوره !!!!!!

مرتضی

به نظرم اصلا اینکار همسایه طبقه سوم شما غلط بوده.آدمی هدیه رو نمی بره به امید اینکه هدیه بهتری دریافت بکنه.آدمی به کسی هدیه می ده چون اون نفر براش مهم است و به وسیله این هدیه می خواهد که دوستیشون رو محکم تر بکنه.[لبخند][گل]

الهام

من همیشه کادوهای غافلگیرکننده و پر محبت تو رو یادمه...احساس میکنم تو از اون کسایی هستی که انرژی ای که خواستی به طرف مقابلت بدی رو همراه کادوت هدیه میدی...

روزبه

ما يه خانمي از اقواممون بود كه هر وقت كادو براش ميبرديم اونقدر بي ارزش نشونش ميداد كه ادم رو پشيمون ميكرد البته ببخشيد يكي ديگه هم بود ... الان كه فكر ميكنم ميبينم دارند زيااد ميشند اصلا بيخيالش