دانشجوی مریض من


امروز عصر موبایلم زنگ زد گوشی را برداشتم موقع امتحانات است و احتمال دادم التماس دعا باشد همکارهای آموزش هم دست رد به سینه کسی نمی زنند و وساطت همه را می کنند، ولی این بار فرق می کرد. 
آقای ج.  پشت خط بود می خواست وساطت کند وساطت دانشجویی را که بیماری سرطان خون دارد واقعاً وقتی گفت یخ زدم. فکر نکنید از آن دورغهای دانشجویی است اولا نمی گویم آقای ج. وساطت نمی کند ولی دروغ به این بزرگی نمی گوید بعد اولیا این دانشجو امده اند و درباره بیماریش با او صحبت کرده اند. اگر دانشجویم دروغ گفته باشد چون ترم اولی است باید تا ترم اخر بار این دروغ را بکشد.
ترجیح می دهم گوشهای مخملی داشته باشم تا حقیقتا او به بیماری گرفتار باشد. هنوز برگه ها را تصحیح نکرده ام ولی فکر می کنم اگر به او کمک کنم حق کسی را نخورده ام فقط دلی را شاد کرده ام.
/ 18 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پرشکوه

نا شناس<br />راستش همه میان دانشگاه تا چیزی یاد بگیرند اگه بیان وقت رفتن همونی باشند که وقت اومدن بودند چرا عمرشون رو هدر کنند اگه سخت می گیرم واسه همینه اگه به بقیه نمره نمی دهم چون امیدوارم از این نمره کم عبرت بگیره درس بخونن تا چیزی یاد بگیرند.<br />چون این بنده خدا با توجه به شرایط احتمال اتمام تحصیل رو نداره پس می شه استثنا قایل شد چون این نمره ها و این کلاسها براش مثل بقیه دانشجویان کار کرد نداره امیدوارم کار کرد داشته باشه و مثل بقیه از دانشگاه فارغ التحصیل بشه و بره سر کار. زندگی خوبی داشته باشد و امید به زندگی.<br />این حرف مرده پرستی نیست(بعد این بنده خدا هنوز مثل ما ها زنده است) منظورم فقط این بوده که در شرایط خاصش نمره براش بی ارزش خواهد بود پس اگه نمره ای بهش بدم فرقی براش نخواهد داشت.

پرشکوه

آقای احمدخاتی<br />راستش نمی دونم در جریان هست یا نه چون اولیاش اومدن دانشگاه و به مسئولان دانشگاه اطلاع دادند می ترسم خبر بد رو از من بشنوه<br /> متاسفانه بعد از امتحان کم پیش میاد دانشجوها رو ببینم.

پرشکوه

الی من هم به همین فکر می کنم شاید با این نمره دل شاد بشه

ali

باید از صمیم قلب آرزو کنیم که همه ی این داستان ساختگی و دروغ باشه اگرچه که بعدش باید به حال جامعه مون از اساس تاسف بخوریم که شرایط رو به اینجا رسونده که کسی برای گرفتن نمره ای که با اندکی تلاش میتونه به دستش بیاره، به چنین کاری تن بده.

Anonymous

سلام پرشكوه <br />حالا يه سوال ديگه برام پيش آمد و اينكه چنانچه اين بنده خدا سالم شدو مشكلش حل شد،آن وقت شما چه جوابي داريد كه به بقيه دانشجويانت بدهيد.

پرشکوه

آقای نیکخواه<br />من دو حالت رو در نظر می گیرم <br />بند اول اینکه ایشون دروغ گفته اند اگر دروغ گفته باشند باز من نباید جواب دانشجویانم را بدهم من باید جوابگوی جامعه باشم که نتوانستم یک دروغ را کشف کنم و به سزای عملش برسانم و بدون سواد کافی او را روانه جامعه کردم. این شاید از اشتباه من باشد اما مطمئن هستم کسی که چنین دروغ بدی را گفته به سزای عملش خواهد رسید.<br />بند دوم اگر ایشان واقعا مریض باشند و سلامتی خود را باز یابند که امیدوارم باز یابند حتما حکمتی در ان بوده که باید پند بگیریم در این حالت هم من جوابگوی دانشجویانم نخواهم بود چون اینجا کنکور نیست که رقابتی باشد اگر او بیشتر شود حق کسی ضایع شود. باز هم امیدوارم اشتباهم جبران ناپذیر نباشد.<br />در انتها خاطره ای را تعریف می کنم دوستی داشتیم در دوران تحصیل ایشان به دلیل سرطان لنف به مدت دو ماه فوت کردند همه دوستانمان در عزایش یکی از استادان خوب ولی سختگیر را لعن و نفرین می کردند که فشار روحی بزرگی به وارد کرد امتحان انالیز دو را به نمره قبولی نداده. استادم هیچ اشتباهی نکرده بود می دانم نمره نگرفته را نمی شود داد اما اگر نمره را می د

پرشکوه

علی آقا<br />حرف شما کاملا درسته من هم امیدوارم دروغ باشه ولی اگه دروغ باشه وامصیبتا

Anonymous

سلام پرشكوه<br />شما كه تحمل انتقاد رو نداريد ،چرا پستي مي ذاريد تااز شما انتقاد كنند.خونسردي خودتان را حفظ كنيدو عصباني نشويد.<br />واقعا به جملات ناشناس فكر كن ببين حق دارد يا نه؟اگه شما جاي ايشون بودين چه فكر مي كردين؟احساساتي برخورد نكن با مسائل اطرافت.

پرشکوه

آقای نیکخواه<br />حرف شما را در دوحال بررسی کردم گفتم در دو حالت نمره دادن درست نیست. در انتها ان خاطره را ذکر کردم تا نشان دهم اگر همه ان چیزهای که فکر می کردیم رخ دهد در ان صورت کار من خیلی هم اشتباه نیست. من دارم منطقی به این مسئله فکر می کنم عصبانی نیستم. شاید احساسی به نظر بیاد با این مسئله برخورد می کنم اما منطق درس و دانشگاه و سخت گیری رو که قبلا هم برای شما گفتم وقتی براش مصداق نداره پس چرا این بنده خدا رو اذیت کنم.

پرشکوه

رابرت داینس زو قهرمان مشهور گلف آرژانتین زمانی در یک مسابقه مبلغ زیادی پول برد . در پایان مراسم و پس از گرفتن جایزه زنی به سوی او دوید و با التماس و زاری گفت که فرزندش مریض است و برای درمان او هیچ پولی ندارد . قهرمان گلف بی درنگ تمام پول را به زن داد . <br /><br /> <br /><br />یک هفته بعد یکی از مقامات یکی از مقامات انجمن گلف به رابرت گفت که او ساده لوحی کرده و آن زن اصلا بجه مریضی نداشته که هیچ حتی ازدواج هم نکرده است . <br /><br /> <br /><br />رابرت با خوشحالی گفت پس خدا را شکر که هیچ کودک مریض و در حال مرگی در کار نبوده است .