حریف

چرا این حرف را می زنم برای اینکه شما با حداقل توانتان از حریف ضعیف می برید و اندازه تواناییهایتان را نمی دانید. از او چیزی یاد نمی گیرید اعتماد به نفس کاذب دارید وقتی در مقابل بقیه کسانی که تواناییهای مشابه تو دارند قرار می گیری حس می کنید چی شده که کم اوردی و در دایره توجه نیستی. رقیب قدر به ادم کمک می کند تجربه کسب کنی وقتی او بزرگ می شود تو هم رشد می کنی.

 شاید این جنبه حرفهایم را پدر ندیده بود اما درس خواندن در ان مدرسه ها درسی به من داد که مدیون پدر هستم یاد گرفتم که همه با یک توانایی نیستند همه قدرت درس خواندن ندارند همه شکل هم نیستند. صبرم زیاد شد چون باید در مقابل کسانی که درس خواندن را تقبیح می کردند مقاومت  کنم.

اصلا این حرف را زدم بگم امروز در کلاس ورزش  به معلم گفتیم حرکت جدید به ما یاد بده، که معلم استقبال کرد. بعد از اموزش حرکت جدید حریف روبروم رو عوض کرد و حریفم چون فکر می کرد در حرکتهای قبلی ضعیف است از من می خواست فقط حرکتهای قبلی رو تمرین کنیم و ورزش امروز من  اصلا مفید فایده نبود. می بینید می گم حریف آدم باید قوی باشه شما بگید نه!

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطیما

حریف قدره که آدمو بالا میبره!!! البته حس پیشرفت و حریف طلبی هم باید در آدم وجود داشته باشد!

بلندترین

............................................................................... (این یعنی حرف حساب جواب نداره!)[گل]

محمدرضا

اما من مخالفم!!!![عینک] بین خودمون بمونه دیدم همه دوستان موافقن گفتم مخالف باشم تا کمی فضا عوض بشه و الا منم موافقم [چشمک][گل][گل]

جودی

خیلی خیلی موافقم.. من خودم زیاد ازین قضیه واسم پیش اومده. مثلا دبیرستان تیزهوشان بودم ، دو سه سال آخر به دلایل تغییر محل زندگیو رفتم مدرسه معمولی.. بعد اونا رو اصلا حریف نمیدیدم.و نتیجه این شد که از جو رقابت دور شدمو کنکور جای خوبی قبول نشدم. حتا شاگرد اول هم نشدم.چون اونارو در حد رقابت نمیدیدم!!! خیلی بهم ضربه خورد..تو دانشگاه هم همینطور..

سمیه

سلام عزیزم شیرینی تو محفوظه مطمئن باش [گل]

خوابالو

درود بر پر شکوه ببینم حالا تووو اون مدرسه موفق شدی یا نه

خوابالو

ببینم هنوز هم حریف میطلبی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟[نیشخند]

پیام رسا

سلام و درود بر پرشکوه عزیز.بله حق با شماست یا حریف باید قدر باشد یا ما از حریف قدر تر.بهرحال یکی باید قدر باشد

بتی

کاملا کاملا موافقم. بچه نهنگ تو حوض نهنگ نمیشه.