این چند روز اصلا نمی خواستم پستی بنویسم ولی حرفی که امروز شنیدم وا داشت تا پستی بنویسم اول فلش بک می زنم به سه سال قبل:

کارهای فارغ التحصیلیم را انجام داده ام و مسئولی نیست مجبورم در دانشگاه بمانم از دانشکده به سمت خوابگاه های سوئیت پیاده می روم که موبایلم زنگ می خوردپشت خط سمیه است. بعد از حال و احوالی از من حدود 150 هزار تومن تا 200 هزار تومن قرض می خواهد. من هم واقعیت را می گوییم پولی دارم اما متاسفانه برای کاری کنار گذاشته ام و نمی توانم از ان استفاده کنم. واقعیت این بود که  آن زمان در حسابی برای حج مقداری پول داشتم و ان پول مشترک با مامان بود و موقع حج هم مشخص نبود برای همین به سمیه قرض ندادم. دلیل قرض گرفتن را پرسیدم گفت که یکی از همکلاسی هایمان که شمالی است از او پول قرض می خواهد. در ان زمان هم سمیه و هم ان همکلاسیمان فارغ التحصیل شده بودن. من گفتم می دونی واسه چی می خواد گفت میگه می خواد بزنه به کاری پول کم اورده! من به شوخی گفتم نمی خواد زن بگیره؟ سمیه گفت نمی دونم والا. خب زمان را خوب یادم هست چون از اخرین بارهایی بود که دانشگاه ارومیه بودم و نزدیک تعطیلات نیم خرداد بود و مناظره معروف در ان شب رخ داد.

چند روز بعد طیبه هم به من زنگ زد و گفت فلانی یعنی همون اقا از تو پول نخواسته؟ من هم گفتم نه! یادم نمی ایید  طیبه می دانست سمیه  می خواست به فلانی پول قرض بدهد یا نه. فکر کنم می دانست. از او هم در خواست قرض کرده بود.

خودم همان زمان فکر می کردم چرا از من و زهرا پول در خواست نکرده ما که شمالی هستیم و راحت می تونه پولمون رو پس بده. بعد همان موقع گفتم شاید چون سمیه همکلاس مستقیمش بوده با او راحت تره. اما چرا طیبه؟ گفتم شاید شماره طیبه را داشته از این حرفها.

چند ماه بعد سمیه گفت "ماجرا را برای پدرم که تعریف کردم پدر گفت پسر مردم حتما مشکل مالی بدی برخورده که از تو کمک خواسته و 200 تومن پول را به من داد تا به حساب فلانی واریز کنم. "

من دیگر پیگیر ماجرا نشدم تا امروز زهرا گفت که فلانی را دیدم می خواستم بروم دو تا لیچار بارش کنم گفتم چرا؟ گفت نمی دونی که طیبه و سمیه بهش پول دادن و پس نداده؟ من هم گفتم ماجرای پول دادن را می دانم حتی می دانم تاریخ دقیقش کی بوده اما نمی دانستم پس نداده. زهرا گفت اخه این ادم  ابروی همه ما شمالیها رو برده حالا بچه های میشین میگن این شمالی ها مال مردم خورن حق هم دارند.

من شاخم در امده از رفتار این همکلاسیمان یعنی چی از مردم پول میگیره پس نمیده؟ فکر کنم کلی به ریش این بنده خدا ها هم خندیده. من درک نمی کنم ادم ابرویش را برای اندک پولی ببرد شما می تونید برام توضیح بدید برای چی این کار رو کرده؟