چند وقت پیش یادتون اگه باشه گفته بودم یه انفجار بسیار بزرگ تو خطوط لوله گاز پیش اومد یه انفجاری که زبونه های آتشش رو مریم از تو کارخونه دیده بود و صدای وحشتناک انفجارش که موجب لرزیدن ساختمونها شده بود. بعد اون حادثه یه روز بیشتر نقاط شهر گاز نداشتن. اما بعد از اون حادثه کیفیت گاز پایین اومد این رو از شومینه خونه می شد فهمید.

اینها رو گفتم تا بگم دیروز باز بدون هماهنگی گاز نقاط زیادی از شهر قطع شده و این موجب شد نانواییها که با گاز نان تولید می کنند پخت نکنند و وحشت گرسنه موندن در مردم ایجاد بشه و هر چی نون بسته بندی در مغازه ها بود رو بخرند. استانداری هم دیروز اعلام کرده مدارس و حتی دانشگاه فردا (یعنی امروز) تعطیل. کارمندان هم یکساعت دیرتر برن و یک ساعت زودتر اداره رو تعطیل کنند.

خوشبختانه ما گاز داشتیم و دچار این حادثه نشدیم ولی اون بنده خداهایی که مریض داشتند بچه یا پیر تو خونه دارند چی کار کنند نه غذای می تونن پخت کنن نه وسیله ای دارند که گرم بشن. خدا به اون بنده خداها که تو سرما خوابیدن رحم کنه.

از عاقبت اندیشی این حضرات اینه که بعد از قطعی ساعت هشت شب میگن مردم می تونن بیان از جایگاه ها نفت و گازوئیل به عنوان سوخت جایگزین این دو نوع سوخت رو دریافت کنند خب این سوختهای جایگزین به چه درد این خلق می خوره وقتی هیچ وسیله نفت سوز ندارند.