در انشا خودم سه دلیل عمده برای آدمها که می خوان برند دانشگاه بیان کردم. دلیل اول در نگه من گرفتن مدرک و دلیل دوم به دست اوردن یه تجربه جدید و دلیل سوم تحصیل علمه.

دلیل اول منطقیه چون برای اشتغال در مملکت ما به خصوص اگه شغلی خوبی در نظر دارید باید حتما مدرک دانشگاهی معتبری هم در دست داشته باشید.

دلیل دوم رو بعد می گم بریم سر دلیل سوم. دلیل سوم رفتن به دانشگاه برای به دست اوردن علمه شاید اصلی ترین دلیل برای رفتن به دانشگاه باید همون تحصیل علم باشه یعنی همه کسانی که میرند دانشگاه باید قصد اصلیشون همین باشه بقیه اهداف باید هدفهای حاشیه باشه ولی متاسفانه اون چیزی که امروز می بینیم برعکسه.

بریم سر دلیل سوم یعنی تجربه های جدید منظورم از تجربه, تجربه های اجتماعیه. بیشتر جوانان تا 18 سال تجربه های اجتماعی کمی دارند و همیشه تحت حمایت هستند وقتی وارد اجتماع میشن خشونت ذاتی جامعه گاهی اونها رو می شکنه و بهترین جای که می تونن تمرین اجتماع دیدگی بکنند و زیاد هم سخت  و همچنین خطرناک نیست دانشگاهست. تجربه های اجتماعی یا سیاسی حتی اقتصادی کوچیک رو هم می تونن در دانشگاه داشته باشند بدون دردسر.( بگذریم که گاهی هزینه دانشجو بودن و تجربیات این چنینی به قیمت گرانی تموم میشه و ادم رو پشت میله ها زندان هم می کشونه)

اما یه دلیل دیگه که دوستان الان ذکر کردند و اون رو میشه زیر شاخه ای از همون تجربه جدید در نظر گرفت یافتن فرد مناسبی برای ازدواجه. خب همین جا از انیل جان که یه شوخی با ایشون کردم  عذر خواهی می کنم بله حق با شماست. افراد زیادی هستند که به دلیل کیس مناسب به دانشگاه میان یا چون می خوان ازدواج کنند و فرد مورد نظرشون تحصیل کرد است برای به دست اوردن مدرک دانشگاهی ادامه تحصیل میدن این هم یه دلیل دیگه میشه برای ادامه تحصیل.

هر کدوم از این دلایل بر چگونگی تحصیل افراد اثر گذاره و کیفیت تحصلی کل جامعه به اهداف افراد جامعه برای تحصیل برمی گرده اگه می بینید کیفیت درسی در دانشگاه های ما کیفیت خوب یا بدی داره بستگی زیادی به این داره  که چند نفر برای دلیل سوم به دانشگا ه اومدند.

پی نوشت1: ازدواج آنیل جان رو تبریک میگم.

پی نوشت2: دلیل من برای رفتن به دانشگاه مخلوطی از سه دلیل اول بوده. یعنی گرفتن مدرک یافتن یه تجربه جدید و تحصیل واقعی علم. خب فکر می کنم تا حدودی تو هر دوره از تحصیل بهش رسیدم و امیدوارم این راه رو ادامه بدم.