خواهر و برادرم مهندس کامپیوترند ولی اعتقاد خاصی به استفاده های عمومی از کامپیوتر ندارند. مثلا هیچ وقت میلهای عمومی رو برای ادم فوروارد نمی کنند یا گاهی حتی میلهای این شکلی رو که براشون ارسال کردم باز هم نمی کنند. هر دو زیاد با وبلاگ نویسی موافق نیستند و اعتقاد دارند که امنیت اینترنت اونقدر نیست که به راحتی ادم بیاد اونجا بنویسه و دچار هیچ دردسری نشه.

برادرم که اصلا عضو فیسبوک نیست و در این مورد هم میگه زیاد با اسم واقعیتون در اینترنت فعال نباشید خواهرم هم عضو نبود حدودا یه ماه پیش خودم از طرفش عضو شدم. نمی دونم اونها چی میدونن که اصلا روی خوش به این خاصیتهای جذاب کامپیوتر نشون نمیدن. 

جالب اینه وقتی برای خواهرم صفحه درست می کردم با ایمیل واقعیش عضو نشد عکس از پشت سرش رو گذاشت. دیروز رفتم یه سری به صفحه فیسبوکش زدم دیدم از دوستهای من و خواهر دیگرم 8 نفری درخواست دوستی دادند من هم همه رو پذیرفتم. حسودیم شد من که این همه در فیسبوک فعالم 8 تا دوست یه روز پیدا نکردم  اما ... ول کنم. 

من به این دو میگم مهندسهای محض یعنی فقط با چیزهای تخصصی حال می کنن و به مهندسهای که درباره چیزهای عمومی اطلاعات دارند می گم مهندسهای کاربردی. 

راستی چه چیزی این مهندسهای محض از اینترنت میدونن که حداقل استفاده عمومی ازش می کنند.

پی نوشت: متاسفانه امسال نتونستم روزه بگیرم. حیف که این روزها رو از دست دادم.