دیروز روز داروساز بود. اصلا دارو چیه  که دارو ساز کی باشه و روزش چه روزیه؟ 
دارو به نظر میاد یه ماده ای گاه شیمیایی گاه گیاهی که می خورن یا می مالن یا تزریق می کنند مهم نیست چطور مصرف میشه مهم اینه که وقتی مصرف میشه دردتون بهتر میشه.دارو گاه درد رو درمان میکنه و گاه تسکینش میده. پس دارو چنین چیزیه. 
اما دارو ساز کیه داروساز کسی نیست که ساز دارو میزنه بلکه ساز از ریشه ساختنه. یعنی کسی که دارو می سازه به عبارت دیگه کسی که اون ماده ای رو می سازه که شما بعد از استفاده احساس خوبی داشته باشید و درد رو فراموش کنید اسمش دارو سازه. حالا بگذریم که یک عده از دارو سازها به شغل شریف دارو فروشی گرفتارند اما در اصل باید دارو بسازند. 
حالا روزش چه روزیه. روز داروساز که دیروز بود روز تولد محمد زکریا رازی کاشف الکله. حتما مستهاش دارن صد شکر می کنند که خدا حفظش کنه که این نادره دوران رو کشف کرده و میگن:
می خور که زندگانی اینست
خود حاصل از دور جوانی اینست
اما بجز مستهای عالم که قدردان این دانشمند گرانقدر هستند مثل اینکه در کار حضرات منظورم داروسازهاست  نوآوری بسیار داشته  و مثل اینکه در تهیه دارو کمک شایانی کرده برای همین این آقا یعنی حضرت زکریا رازی را به عنوان پدر داروسازی انتخاب کردند. خب این همه ذکر خیر و شر گفتم تا از دهان مبارک بنده یه کلام بیرون بیاد بگم مبارکه خلاص. خب می فرماییم:" این روز رو به همه داروسازان و داروفروشان و به خصوص به مستان و محمد زکریا تبریک میگیم!"