خیلی خوبه آدم یه برادر زاده  اهل مطالعه داشته باشه. برای چی میگم چون تا چند ماه پیش شاید مثل خیلی از آدمها اسم یوتاب هم به گوشم نرسیده بود ولی وقتی مجبور شدم کتاب آریو برزن و اسکندر مقدونی از انتشارات آبشن رو برای محمد بخونم متوجه شدم که یوتاب هم وجود خارجی داره! 
حالا اگه توی اینترنت جستجوی کنید متوجه میشوید که یوتاب به معنای  درخشنده و بیمانند٬‌ خواسته و پرفروغه این حرف رو بر اساس سایت لغت نامه دهخدا می گم. همچنین در لغت نامه دهخدا و هم در ویکی پدیا اومده که یوتاب  خواهر  آریوبرزنه. آریو برزن سردار سپاهیان داریوش سوم در جنگ با اسکندر بوده، در این جنگ یوتاب نیز فرماندهی بخشی ار سپاهیان برادر را بر عهده داشته که در کوههای بختیاری راه را بر اسکندر می بنده و اگر یه روستایی٬‌ راهی دیگر رو به اسکندر نشون نمیداد تا از اونجا شبیخون بزنده٬  یوتاب شکست نمی خورد و سپاهیانش تار و مار نمی شدند. یوتاب و آریو برزن در جنگ با اسکندر آنقدر جنگیدند تا هر دو کشته شدند. محل جنگ آنها با اسکندر را بند پارسی ذکر کردند.
در جای دیگه هم دیدم که یوتاب را به عنوان شاه آتروپاتان ( آذربایجان ) در سالهای 20 قبل از میلاد تا 20 پس از میلاد دونسته اند.
از تحقیق در اینترنت فقط توانستم مطلبی را که در کتاب محمد بود تایید کنم. چون متاسفانه همه سایتها و وبلاگها همین چند جمله رو تکرار کرده بودند. یا بهتر بگم کپی کرده اند حتی نگارش جملاتشون هم بدون ذکر منبع تکراریه. متاسفانه در جامعه ما حق کپی رایت اصلا جدی گرفته نمیشه و یه مطلب رو که یکی می گذاره بقیه به راحتی کپیش می کنند بدون اینکه اسمی از خالق اثر بگن.  خدا از سر تقصیرات ما بگذره! الهی آمین.