هر کسی در زندگی گاهی به انسان پاکدل و امینی نیازمند می‌شود تا مال و وسیله‌ی راز یا مطلب مهمی را نزد او به امانت بسپارد حفظ امانت دیگران، احترام به احساسات پاک انسانی است عموم ادیان مقدس الهی بخصوص اسلام بر تقویت این صفت نیک تأکید فراوان نموده‌اند.
اشتباه کردی که این کار رو انجام دادی .با این کار رسم امانت داری را به جا نیاوردی. پیشنهاد میکنم این پست راحذف نمایید،تا کرامت انسانی محفوظ بماند.
این پست را می خواهم اختصاص بدهم به اولین نظر پست قبل. که به طور کامل در اینجا ذکر کرده ام. امانت داری همانطور که همه می دانیم صفت خوبیست و این صفت خوب را کسی انکار نمی کند. اما آیا انتشارات برگه های امتحانی دانش آموزان و دانشجویان عدم امانتداریست. اگر در اینترنت یک جستجوی ساده کنید به مواردی مانند برگه های امتحانی زیر بر خواهید خورد.

"این برگه متعلق به دانشجویان من نیست و صرفاً عکس تزیینیست."

آیا من و اساتید دیگر با انتشار چنین برگه های خیانت در امانت کرده ایم. دوستدارم به  سئوالات زیر جواب دهید:
1- آیا به نظر شما این گونه نوشته ها امانت است؟
2- فرض کنید صبح زودی بیدار می شوید و جلوی در بچه ای در سبد می بینید. آیا شما بعد از جستجو اولیا کودک آن را به شیرخوارگاه بسپارید خیانت در امانت کرده اید؟
3- آیا التماس نامه های اینچنینی مانند آن کودک سر راهی نیست؟
4- هرچند کودک سر راهی معصوم است اما اگر از دیگران بی مهری ببینید آیا مقصر والدین هستند یا کسی که کودک را یافته و بی مهری کرده؟
5- تعریف امانت چیست آیا این نوشته جزیی از اسرار دانشجویان هستند و امانت محسوب می شوند؟
6- آیا بها دادن به این گونه نوشته ها موجب رسم گریه و زاری به جای درس خواندن نخواهد شد؟
7- آیا پخش انتقاد آمیز اینگونه نوشته موجب دیدن زشتی این عمل نخواهد بود؟
8- آیا پست قبلی نقدی بر زشتی این عمل نبوده است؟
9- آیا پست قبلی من با حذف اسامی باز هم عدم رعایت حفظ اسرار خصوصی بوده است؟
10- آیا بعضی از این نوشته ها حاوی مطالب کذب نیست؟
11- آیا باور مطلب کذب همراهی با دروغگو نیست؟
12- آیا حتی در صورت صادق بودن نوشته بها دادن به اینگونه نوشته ها نشانه امانت داریست؟
13- آیا شما هرگز ایمیلی دریافت نکرده اید که چنین برگه های امتحانی در آن بوده اند آیا شما هرگز آن را به دیگران ارسال نکرده اید؟ اگر ارسال کردید آیا شما هم با ان استاد یا معلم هم داستان نیستید؟
14- آیا بیان این درد دلها اگر بد نیست پس بیان آن در وبلاگ که محلی برای بیان دیدگاه و نظر و گاه درد دل است هم نباید بد باشد؟
15- اگر بیان این درد دلها در برگه که محل پاسخ گویی به سئوالات است بد نیست پس چرا بیان همان درد دلها در یک وبلاگ  مشکلی دارد؟

 شاید فکر کنید که من استاد سخت گیری هستم پس به این سئوالات پاسخ دهید تا من توضیح دهم.

16- اگر استادی داشته باشید که سئوالات مشابه سئوالات کتاب داده باشد شما درباره امتحان او چه نظری دارید؟
17- اگر همه سئوالات امتحانی که داده در کلاس حل شده باشد به خصوص از هفت سئوال دو تا از سئوالات دوبار حل شده باشد.شما درباره او چه نظری دارید؟
18- اگر از هفت سئوال مختارید به یک سئوال پاسخ ندهید باز چه نظری درباره این استاد دارید؟
19- اگر امتحان میان ترم را از پنج نمره به هشت نمره ارتقا دهد فقط به خاطر اینکه نمره دانشجویان  در میان ترم بهتر از پایان ترم بوده حالا نظرتان درباره این استاد چیست؟
20- اگر بدانید دانشجویان این کلاس نظم کلاس را رعایت نمی کردند و حتی یکی از دانشجویان از اول ترم حاضر نبوده و دیگری به جای او می آمده و حاضری می زده و شما بدانید که استاد حتی این بی نظمی را در نظر نگرفته و همه موارد بالا را در امتحان برای این کلاس انجام داده نظرتان در مورد این استاد چیست؟

من این سئوالات را پرسیدم چون همه موارد پنج سئوال بالا برای این کلاس انجام داده ام. راستی به این  دو سئوال تکمیلی هم پاسخ دهید پیشاپیش ممنونم.

21- فرض کنید استادی دو کلاس هم زمان دارد در یک کلاس دانشجویان در ترم قبل با استاد درس پیش نیاز این درس را داشته باشند و در کلاس دیگر اینگونه نبوده است. اگر کلاس اول به راحتی نمره خوب بگیرند و تمام کلاس درس مورد نظر را پاس کنند ولی در کلاس دیگر به سختی می توانند نمره قبولی بگیرند. آیا مشکل از استاد است یا مشکل از دانشجویان است که پیش نیاز مورد نظر را به خوبی مطالعه نکردند یا مشکل از اساتید قبلی که به خاطر همین آه و ناله ها دانشجویان ضعیف را پاس داده اند؟
22- با اینکه من به نوشته ها انتقاد داشتم دانشجویانی را که در نظرم مستحق پاس کردند بوده اند نمره قبولی دادم.  حالا نظرتان درباره من چیست؟

می توانید با توجه به سئوالات بالا به من نمره بدهید. هر سئوال یک نمره دارد دو سئوال را هم می توانید نمره ندهید برای ارفاق به خودم دو سئوال اضافه طرح کرده ام.

موفق و موید باشید.                
در این امتحان می توانید از کتاب نیز استفاده کنید
زمان امتحان: بازه امتحان باز است. .