اول نوشت: اول از همه وقتی این پست رو می خونید فکر نکنید سن من خیلی زیاده قبول دارم خانومها به سنشون حساس هستند اما واسه این می گم فکر نکنید سن من خیلی زیاد نیست که بدونید این تغییرات در زمانی کم رخ داده!
شاید این تبلیغ محک برای کودکان سرطانی را "با هزار تومان چی کار میشه کرد؟" دیده باشید داشتم به این تبلیغ فکر می کردم با هزار تومان چی کار میشه کرد
اولاً نمیشه سوار آژانس شد چون حداقل 2000 تومان ازت میگیره چه کاریه از این سوسول بازی ها! 
دوماً چهارتا نون بربری نمیشه گرفت سه تا بگیر یه صد تومن هم نونوا میده خدا رو شکر کن!
سوماً باهاش از رشت تا انزلی نمیشه رفت. "خب دندت نرم میخوای بری انزلی چه غلطی بکنی کنار دریا حموم آفتاب بگیری یا شنا کنی؟" 
"نه به خدا ما اهل شنا نیستیم بعد حموم آفتاب چیه؟! یادتون رفت دولت جمهوری اسلامیه!"
چهارماً باهاش بهت رب و سس مایونز نمی دن. خب چه کاریه 1000 تومن بده یه سس قرمز بخر هم جای این استفاده کن هم جای اون!
خداییش با هزار تومن نمیشه خیلی از کارها رو انجام داد. اما قدیم ترها قیمتها یه کم فرق داشت منظورم از یه کم، یه کم بیشتر از یه کمه! شاید بعضی قیمتها به نظر شما مال خیلی زمانهای دور باشه اما بعضی ها مال همین دیروز پریروزه! آقا بگذریم از زمانی که مامان می گفت بابا حقوقش 1000 تومن بود و با این حقوق سه تا وسیله خریده بود کولر و یخچال و بخاری! در یابید ارزش پول رو! بگذریم استادم می گفت دانشگاه تربیت معلم برای کارشناسی ارشد بورسش کرده بود با 1000 تومن که پول خوبی بود و او هم یه خونه وسط تهران اجاره کرده بود ماهی 320 تومن. بعد که زن گرفته بود زنش رو برده بود همون خونه! دریابید خیلی دانشجویی هم نبوده!دارم از کودکی خودم حرف می زنم وقتی که نون لواش 1 تومان بود و بربری 2 تومان. نمی خواد مقایسه کنید با لواش 100 تومنی و بربری 300 تومنی. حتی پارسال هم نون بربری می خریدیم 50 تومن لواش هم 20 تومن! می بینید نمی خوام برم خیلی قدیم. یادم می یاد دبیرستانی که بودم با ده تومن از سر چهارراه گلسار می رفتم سر دهنه تختی حالا با 150 تومن همین مسیر رو می برند دارم بر نمی گردم خیلی قدیم که دو تومن بود این مسیر. یادم میاد وقتی ابتدایی بودم پول توجیبیم بود 5 تومن که روزی از مامان می گرفتم و 50 تومنی که هفته ای از بابا می گرفتم حالا دیگه سکه 50 تومنی به درد کیوسک تلفن می خوره و بس. یادمه با 600 تومن سال اول دانشگاه می رفتم تهران الان بلیط 5000 تومنه! حداقل حساب بانکی در قرعه کشی بانک 500 تومن بود حالا 10000 تومنه. پس می بینید چقدر ارزش پول کم شده. حالا فقط میشه با هزار تومن تقریبا کاری انجام نداد همون هزار تومنی که یه زمانی خرجش نمی کردند و می گذاشتند ته کیف برای روز مبادا! همون هزار تومنی که یه زمانی پول درشت بود. نمی دونم حافظه تاریخی مردم ما پاک شده یا من هی قدیمها رو شخم می زنم که تورم رو حس می کنم.