فکر کردم اگر پولدار شوم ارزو دارم چه کار کنم هر چقدر فکر می کنم به جز دو صحنه در ذهنم چیزی نقش نمی بندد. اول یک باغ بزرگی است که در ان یک ساختمان شیش ضلعی دو طبقه ای ساخته ام برای کتابخانه که پر از کتابهای خوب و خواندنی. ساختمان  ایوانی گرداگرد خود دارد در هر دو طبقه بر ایوانها میزهای مطالعه است که پر از مطالعه کنندگان کتاب است که شکوفه باران بهار و میوه های تابستان و برگ ریزان پاییز و برفهای زمستان باغ را می توانند تماشا کنند. این تصویر کودکانه من از پولدار شدن بود تا بتوانم چنین کاری بکنم و هر سال هر کتابی که چاپ می شود را به کتابخانه اضافه کنم . ارزویم تغییر چندانی نکرده فقط در نسخه جدیدش وایرلسش هم پرسرعت است. راستی ارزویم این بود طراحی این ساختمان را خودم می کردم.

دومین ارزویم وقتی پولدار شوم این است که خانه باغی در شهر داشته باشم وسط خانه های اپارتمانی باغی بزرگ با خانه ای کوچک که دو خواب بزرگ داشته باشد و پذیرایی کوچک. باغ پر از درختان بلند باغچه های پر از سبزی و گلدانهای پر از گل. این هم ارزوی کودکیم بود که چنین خانه ای داشته باشم خانه ام در کودکی اجری بود اما الان دوست دارم سفید باشد و پر از ارامش در فضایش بوی گلها باشد با اهنگهای سنتی و قدیمی و  صدای فواره حوض.  دومین ارزویم ارزوی داشتن ارامش درون مدرنیته شهری است وسط شهرهای که ساختمانها دارند قد می کشند دلم ارامش یک باغ را می خواهد.

پی نوشت: به نظرم ادم وقتی پولدار است که از راه حلال پول در اورده است. وگرنه پولهای که یک شبه به ادم می رسد از ربا و نزول و رشوه و دزدی و اختلاس و ... که راه های نادرست هستن هرگز ارامش نمی اورند حتی پولهای مثل گنج یا ارث هم به ادم ارامشی نمی دهد پولی به ادم ارامش میدهد که زحمت کشیده باشیم به پایش. به نظرم ارامش بزرگترین ثروت است.

سوال نوشت: شما اگه پولدار بودید چی کار می کردید؟