از دیروز خودم راضیم. دیروز از صبح از دانشگاه شروع کردیم به اعتراض. ده دوازه نفری بودیم رییس دانشگاه گفت به من مربوط نیست مصوبه هیت امنا است و بروید سازمان درخواست خود را بگویید من هم درخواست شما را در شورای عالی سازمان مطرح می کنم از طرف دیگر یه عده از هم دانشگاهیان من رفته بودن سازمان و یک درخواست اونجا هم داده بودن و من رابط بچه های اونجا با بچه های داخل دانشگاه بودم. کارمان با رییس دانشگاه که تمام شد ما هم راهی سازمان شدیم فقط از حرف رییس فهمیدیم که مصوبه ای قرار بود که پارسال تیر برای ما تصویب شود که وزیر علوم تصویب ان را منوط به تشکیل هیات امنا قرار داده اما هیات امنا اردیبهشت تشکیل شده و تصویب مجدد مصوبه آن بی اطلاع وزارت خانه و سرپرست جدید آن انجام داده اند و کتره ای مصوبه را تصویب کرده اند. 

در سازمان هم به جز معاونت مالی کسی جوابگو نبود که او هم چیزهای دیکته شده ای مثل رادیو تکرار می کرد. دیگر راهی وزارت علوم شدیم چند نفر جلوتر رفتن و ما با یک ون و یک ماشین رفتیم حدود 20 نفر بودیم که به در وزارت رسیدیم راهمان نداد گفتند چند نفر به عنوان نمایندههای شما رفته اند بالا. جلو وزارت نشستیم کم کم صندلی را هم از زیر ما برداشتن و ما را از روی پله ها بلند کردن و هدایتمان کردن به کمی پایین تر. حتی برای اب خوردن مجبور شدیم کارت گرو بگذاریم.

اما نتیجه خوب بود وقتی هم دانشگاهیان برگشتن گفتن با مشاور وزیر صحبت کرده اند و مشاور وزیر گفته سازمان کارش غیر قانونی بوده. و بچه ها شکایت تنظیم کرده اند نتیجه این شد که فردا پیگیر نامه می شوند و اگر جواب نداد یکشنبه ساعت 9 جلو وزارتخانه هستیم.

در راه بودم که موبایلم زنگ زد مهرنواز همکلاسیم بود گفت می دونی در خبر اعلام کردن که کار دانشگاه غیر قانونی بوده و تو سایت تغییر ایجاد شده و کارمان به نتیجه رسیده. 

می دونید من دیروز دو حسی رو تجربه کردم یه حس بدی که کنار جدول روبروی وزارت خانه به من دست داد حس این که تنها وزراتخانه ای که می توانم به ان مربوط باشم همین وزارت خانه است که حتی من را راه نمیدهند من که یک خواسته معقول دارم. حس کردم داشتن مدرک دکترا در این جامعه برعکس انچه ذهنیت همه است اصلا برای ادم احترام اجتماعی نمی اورد.

دومین حس وقتی تو اتوبوس بودم و مهرنواز به من زنگ زد حس این که اگر سعی کنیم می توانیم حقمان را بگیریم هیچ کوششی بی فایده نیست و نباید بشینیم دیگران کار ما رو انجام بدن بلکه باید خودمون بریم حقمون رو بگیریم بی خشونت و با گفتگو.

پی نوشت: دیروز نتیجه دکترا اعلام شد باخبر شدم "زیبا" و "یک انسان" قبول شدن از همین جا به هر دو به خاطر موفقیتشون تبریک میگم امیدوارم در هر جا هستند موفق باشند.